Стваралаштво

Представљамо

Вести

Упознај Србију

Слободно време

Одрасли за децу

Реч учитеља

Златни радови

Изложба

» » » » » Резултати конкурса за Табла Фест 16


Нишки Креативни Студио 08:00:00 0



Н
а овогодишњи конкурс Нишког креативног студија и Интернет часописа за подстицање дечјег стваралаштва Табла за најбоље литерарне и ликовне радове ученика основних школа одазвало се више од 600 аутора са више од 800 радова.
Најбољи радови ће бити представљени прво на фестивалу дечјег стваралаштва „Табла Фест 16, који ће се одржати 27.05.2016. године у просторијама ОШ „Ћеле Кула“ у Нишу, а затим и у Интернет часопису за подстицање дечјег стваралаштва Табла.

РЕЗУЛТАТИ ЛИТЕРАРНОГ КОНКУРСА (ДЕЧЈИ ЖИРИ):

У категорији млађег узраста (1. и 2. разреди у осмогодишњим школама, односно 1., 2. и 3. разреди у деветогодишњим школама) награђени су следећи ученици:

Прво место – Катарина Ненадић, I1, ОШ „Станислав Сремчевић” Крагујевац
Друго место – Сава Калинић, I1, ОШ „Станислав Сремчевић” Крагујевац
Треће место – Андреј Милетић, I1, ОШ „Станислав Сремчевић” Крагујевац
Похвалнице:
Маша Савић, II4, ОШ „Васа Чарапић“, Пиносава
Калина Стојановић, I1, ОШ „Станислав Сремчевић” Крагујевац


У категорији средњег узраста (3., 4. и 5. разреди осмогодишњих школа, односно 4., 5. и 6. разреди деветогодишњих школа) награђени су:

Прво место – Љубисав Маџгаљ, V1, ОШ „Јован Јовановић Змај“, Змајево
Друго место – Михајло Дујкић, IV2, ОШ „3. октобар“ Бор
Треће место – Вељко Аврамовић, IV2, ОШ „3. октобар“ Бор
Похвалнице:
Амина Салиховић, V, ОШ „Рифат Бурџовић Тршо“  Нови Пазар
Никола Петковић, III4, ОШ „Стефан Немања“ Ниш

У категорији старијег узраста (6., 7. и 8. разреди у осмогодишњим школама, односно 7., 8. и 9. разреди у деветогодишњим школама) награђени су:

Прво место – Драгана Зељко, VIII, ОШ „Свети Сава“ Бијељина
Друго место – Марко Јовановић,  VI2, ОШ „Старина Новак“, Београд
Треће место – Дуња Миливојевић, VIII1, ОШ „Радоје Домановић“, Ниш
Похвалнице:
Радмила Стоиљковић, VI, ОШ „Коста Стаменковић“ Српски Милетић
Миња Дракул, VII, ОШ „Свети Сава“ Бијељина

Ове године је први пут литерарне радове који задовољавају критеријуме конкурса, а који су у редакцију Табле стигли електронском поштом, оцењивао и Дечји жири. Жири је оценио укупно 310 радова подељених у три категорије, а чинили су га ученици следећих основних школа: ОШ „Филип Вишњић“ Београд, ОШ „Бранко Радичевић“ Бор, ОШ „Ђура Даничић“ Београд, ОШ „Мирослав Антић“ Панчево, ОШ „Васа Чарапић“ Београд, ОШ „Ћеле Кула“ Ниш, ОШ „Стефан Немања“ Ниш, ОШ „Бранко Миљковић“ Ниш, ОШ „Браћа Недић“ Осечина, ОШ „Свети Сава“ Бијељина, ОШ „Свети Сава“ Младеновац, Дечји Eколошки Покрет Ниш, ОШ „Алекса Шантић“ Београд, ОШ „Вук Караџић“ Житковац, ИО Моравац, ОШ „Младост“ Нови Београд и ОШ „Коста Стаменковић“ Српски Милетић.


РЕЗУЛТАТИ ЛИТЕРАРНОГ КОНКУРСА (СТАРИЈИ ЖИРИ):

У категорији млађег узраста (1. и 2. разреди у осмогодишњим школама, односно 1., 2. и 3. разреди у деветогодишњим школама) награђени су следећи ученици:

Прво место – Катарина Ненадић, I1, ОШ „Станислав Сремчевић, Крагујевац.
Друго место – Миа Чутурић, III2, ОШ Вук Караџић Власеница.
Треће место – Калина Стојановић, I1, ОШ „Станислав Сремчевић Крагујевац.
Похвалницe:
Маша Обрадовић, I5, ОШ „Владислав Рибникар Београд;
Ива Раниславић, II1, ОШ „Десанка Максимовић Ковин;
Дуња Пауновић, II1, ОШ „Никола Тесла“ Београд;
Милош Јањић, I1, ОШ „Јован Јовановић Змај“, Змајево.

У категорији средњег узраста (3., 4. и 5. разреди осмогодишљих школа, односно 4., 5. и 6. разреди деветогодишњих школа) награђени су:

Прво место – Маша Перепелиуц, IV4, ОШ Младост Нови Београд;
Прво место – Уна Бугарчић, V5, ОШ „Станислав Сремчевић” Крагујевац.
Друго место – Никола Петковић, III4, ОШ Стефан Немања Ниш;
Друго место – Софија Матовић, III4, ОШ Цар Константин Ниш;
Друго место – Леон Петронијевић, III3, ОШ „Свети Сава” Младеновац.
Треће место – Анастасија Василић, III4, ОШ Стефан Немања“ Ниш;
Треће место – Анђела Татић, III4, ОШ Стефан Немања“ Ниш.
Похвалнице:
Милица Ранкић , IV4, ОШ „3. октобар“ Бор;
Jована  Стевановић, III, ОШ „Милић Ракић Мирко“ Прокупље;
Љубисав Маџгаљ, V1, ОШ „Јован Јовановић Змај“ Змајево;
Нађа Миковић, IV4, OШ „Младост“ Нови Београд;
Амина Салиховић, V, ОШ „Рифат Бурџовић Тршо“  Нови Пазар;
Јана Петровић, IV1, ОШ „Филип Вишњић“ Београд;
Кристина Николић, III3, ОШ „Свети Сава“ Младеновац.

У категорији старијег узраста (6., 7. и 8. разреди у осмогодишњим школама, односно 7., 8. и 9. разреди у деветогодишњим школама) награђени су:

Прво место – Петар Лучић, IX, Прва основна школа, Живинице.
Друго место – Марко Јовановић, VI2, ОШ „Старина Новак“ Београд.
Треће место – Адријана Ламбић, VII3, ОШ „Васа Чарапић“ Бели Поток.
Похвалнице:
Валентина Маринковић, VI, ОШ „Коста Стаменковић“ Српски Милетић;
Елена Миленковић, VII, ОШ „Рада Миљковић“ Јагодина;
Нејра Кадрић, IX, Прва основна школа
Живинице;
Лав Лукић, VI1, ОШ „Никола Тесла“ Београд.

Жири у саставу: Срђан Сиђа Живковић, главни уредник „Табле“, Мома Драгићевић, књижевник и Русомир Арсић, књижевник је на основу прегледаних више од 360 радова, који задовољавају критеријуме конкурса, користећи се критеријумима склапања уметничких синтагми, стварања песничких слика, поштујући узраст учесника и критеријума конкурса одлучио као у напред наведеним решењима. Жири наглашава да је имао веома тежак задатак јер је сваки од пристиглих радова могао да уђе бар у ужи избор и жири посебно захваљује педагозима који су видљивим резултатима помогли да радови на овом конкурсу буду врхунског квалитета.


РЕЗУЛТАТИ ЛИКОВНОГ КОНКУРСА:

У категорији млађег узраста (1. и 2. разреди у осмогодишњим школама, односно 1., 2. и 3. разреди у деветогодишњим школама) награђени су следећи ученици:

Прво место – Милан Пилић, IIД, ОШ Петар Кочић Темерин.
Друго место – Лана Димитријевић, II3, ОШ Иво Андрић Ниш;
Друго место – Стефан Пролић, IIД, ОШ Петар Кочић Темерин.
Треће место – Јована Софтић, I, ОШ Вук Караџић Мемић Брдо – Теслић;
Треће место – Милица Мијајловић, II3, ОШ Иво Андрић Ниш.

Похвалнице:
Богдан Милановић, II6, ООШ Владислав Рибникар Београд;
Јана Тричковић, I4, ОШ Димитрије Тодоровић Каплар Књажевац;
Катарина Алтумбабић, I2, ОШ Ћеле Кула Ниш;
Невена Шабић, IIД, ОШ Петар Кочић Темерин.

У категорији средњег узраста (3., 4. и 5. разреди осмогодишљих школа, односно 4., 5. и 6. разреди деветогодишњих школа) награђени су:

Прво место – Маша Микић, IV2, ОШ Светозар Марковић Лапово.
Друго место – Јелена Жижаков, V1, ОШ Јован Јовановић Змај Змајево;
Друго место – Наталија Здравковић, III4, ОШ Стефан Немања Ниш.
Треће место – Тијана Вуковић, IV2, ОШ Јелица Миловановић Сопот;
Треће место – Самир Незири, IV, ОШ Вук Караџић Вршац;
Треће место – Анђела Томић, V1, ОШ Светозар Марковић Лапово.
Похвалнице:
Наташа Бошкић, IV1, ОШ Свети Сава Панчево;
Андреа Миловановић, V2, ОШ Ћирило и Методије Београд;
Елена Стевановић, III3, ОШ Свети Сава Младеновац;
Катарина Лешевић, V2, ОШ Ћирило и Методије Београд.

У категорији старијег узраста (6., 7. и 8. разреди у осмогодишњим школама, односно 7., 8. и 9. разреди у деветогодишњим школама) награђени су:

Прво место – Сара Лукаја, VIII2, ОШ Љуба Ненадовић Београд.
Друго место – Анђела Јовановић, VIII3, ОШ Олга Милошевић Смедеревска Паланка;
Друго место – Олга Љубисављевић, VI1, ОШ Вук Караџић Бајмок.
Треће место – Ања Милета, VIII2, ОШ Љуба Ненадовић Београд;
Треће место – Милица Вићентијевић, VIII3, ОШ Олга Милошевић Смедеревска Паланка.
Похвалнице:
Александра Мујковић, VIII3, ОШ Светозaр Марковић Лапово;
Марија Радуловић, VI4, ОШ Ћирило и Методије Београд.

КРИТЕРИЈУМИ
Жири у саставу: Драган Маринковић, директор Табле, проф. Будимир Цветковић, академски сликар и проф. Бојана Таминџија, академска сликарка, је на основу прегледаних више од 320 радова који задовољавају задате критеријуме конкурса донео одлуку као што је горе наведено. Деца су у раду највише користила дрвене и водене боје, али и темпере, пастелне боје и фломастере на картонској и папирној подлози. Било је и мозаика и комбинованих техника. Критеријуми којима се жири служио су пре свега (1) оригиналност, затим (2) слобода изражавања (маштовитост) и (3) храброст у употреби боја. Ове године су се квалитетом издвојили радови ученика: ОШПетар Кочић“ из Темерина, ОШ Светозар Марковић из Лапова и ОШ Љуба Ненадовић из Београда.


«
Next
Новији пост
»
Previous
Старији пост