Стваралаштво

Представљамо

Вести

Упознај Србију

Регионална сарадња

Одрасли за децу

Слободно време

Златни радови

Изложба

» » » » » » » „РИЗНИЦА ТАЛЕНАТА“ – РЕЗУЛТАТИ КОНКУРСА


Нишки Креативни Студио 08:00:00 0


РЕЗУЛТАТИ КОНКУРСА
ДРУГОГ РЕПУБЛИЧКОГ ФЕСТИВАЛА „РИЗНИЦА ТАЛЕНАТА“ – НИШ

Н
а овогодишњи конкурс Учитељског друштва Ниш, који је расписан поводом одржавања Фестивала „Ризница талената“ пристигло је близу 5000 радова из читаве Србије, у свим категоријама.

Литерарна категорија-проза:
Стручни жири у саставу: 
1. Биљана Станојевић, песник
2. Јелена Голубовић,мастер филологије
3. Јелена Станковић,дипл.филолог за српски језик и књижевност
4. Биљана Ћирић, проф. српског језика
 је донео следећу одлуку:

Млађи узраст:
1. место Милица Глишић 3.р. ОШ „Момчило Живојиновић“ – Младеновац
2. место Дејан Алексић 4.р. ОШ „Десанка Максимовић“ –
К. Каменица
3. место Никола Вила 2.р. ОШ „Змај Јова Јовановић“ –Београд

Похвале: Јана Станишић 4.р. ОШ „Вук Караџић“ – Чачак; Мила Максимовић 3.р. ОШ „ Чегар“ –Ниш; Лука Станковић 3.р. ОШ „Вук Караџић“ –Књажевац; Дуња Миленковић 2.р. ОШ „Змај Јова Јовановић“ – Београд; Андрија Бранковић 1.р. ОШ „Дубрава“ –Књажевац; Новица Бошњаковић 4.р. ОШ „Вук Караџић“ – Чачак.

Старији узраст:  
1. место Исидора Алексић 7.р. ОШ „Вук Караџић“ –Стојник
2. место Марко Миљановић 6.р. ОШ „Сремски фронт“ – Шид
3. место Теа Алексов 5.р. ОШ „Христо Ботев“ – Димитровград
                               
Похвале:Џемила Љајић 5.р. ОШ „Рифат Бурџовић Тршо“ – Нови Пазар; Емана Билаловић 5.р. ОШ „Рифат Бурџовић Тршо“ – Нови Пазар;Марија Тошић 7.р. ОШ „Свети Сава“ –Београд;Марко Белушевић 8.р. ОШ „Драгољуб Илић“ – Драчић; Емана Кораћ ОШ „Рифат Бурџовић Тршо“ – Нови Пазар; Ивана Стошић 7.р. ОШ „Христо Ботев“ – Димитровград.

Литерарна категорија – поезија:
Стручни жири у саставу:   
1. Русомир Арсић, песник
2. Биљана Станојевић, песник
3. Наталија Миленковић, проф.српског језика
4.др Александар Јовановић, проф.српског језика
 је донео следећу одлуку:

Млађи узраст:
1. место Маша Ковачевић 3.р. ОШ „ Јован Јовановић Змај“– Сремска Митровица
1. место Нина Миладиновић 4.р. ОШ „Мирослав Антић“-Ниш
2. место Јелена Видојковић 3.р. ОШ „Стефан Немања“- Ниш
3. место Николина Бунчић 3.р. ОШ „Ђура Јакшић“ –Јелашница (Просек)

Похвале:Мина Миленковић 4.р. ОШ „Д.Т.Каплар“-Књажевац; Емин Суљевић 3.р. ОШ „Д.Максимовић“-Прибој;Ана Коцић 3.р. ОШ „Стефан Немања“-Ниш; Милија Филиповић 3.р. ОШ „Бранко Миљковић“-Ниш;Јелена Ристић 3.р. ОШ „Чегар“-Ниш; Теодора Шојић 2.р. ОШ „Змај Јова Јовановић“-Београд; Ена Крстић 2.р. ОШ „Душан Радовић“-Пирот;Драгана Арсић 4.р. ОШ „Д.Максимовић“ – К.Каменица; Петар Савић 1.р. ОШ „Свети Сава“ – Ниш; Вељко Петровић 1.р. ОШ „Иво Андрић“-Ниш.

Старији узраст:
1. место Јана Маслаковић 8.р. ОШ „Доситеј Обрадовић“-Ниш
2. место Лука Максимовић 7.р. ОШ „Цар Константин“-Ниш
2. место Марко Јовановић 6.р. ОШ „Старина Новак“-Београд
3. место Алекса Николић 5.р. ОШ „Станислав Сремчевић“ – Крагујевац
3. место Мерима Алихоџић 5.р. ОШ „Рифат Бурџовић Тршо“ – Нови Пазар

Похвале:Михаило Анђелић 5.р. ОШ „Станислав Сремчевић“-Крагујевац; Љубисав Маштал 5.р. ОШ „Ј.Ј.Змај“-Змајево; Јован Станковић 5.р. ОШ „Станислав Сремчевић“-Крагујевац; Јована Старчевић 6.р. ОШ „Душан Јерковић“-Рума; Уна Крупа 7.р. ОШ „Мирослав Антић“-Ниш;Бојана Јокић 7.р. ОШ „Радоје Домановић“-Ниш.

Ликовна категорија:
Стручни жири у саставу:  
1. Светлана Мићић,магистар методике ликовне културе
2. Андријана Кнежевић,дипл.сликар
3. Софија Ристовић, проф.разредне наставе
4. Милена Миљковић,професор разредне наставе
 је донео следећу одлуку:

Млађи узраст:  
1. место Тијана Ђорђевић 3.р. ОШ „Ђура Јакшић“-Јелашница (Просек)
2. место Јован Олујић 1.р. ОШ „Петефи бригада“-Кула
2. место Љубица Живковић 4.р. ОШ „Вук Караџић“ - Књажевац
3. место Соња Радовић 2.р. ОШ „Змај Јова Јовановић“-Београд

Похвале: Милица Ристић 4.р. ОШ „Дубрава“ - Књажевац; Мина Тодоровић 4.р. ОШ „Душан Радовић“-Пирот; Есе Андреа 2.р. ОШ „Петефи бригада“-Кула;Нађа Гајић 1.р. ОШ „Свети Сава“-Ниш;Теодора Станков 4.р. ОШ „Христо Ботев“-Димитровград; Лана Аврамовић 3.р. ОШ „Ј.Ј.Змај“-Обреновац; Елеонора Пап 1.р., ОШ „Петефи бригада“-Кула; Милица Монић, ОШ „Д.Радовић“ -Пирот; Сашка Панић 4.р. ОШ „Д. Радовић“ - Пирот; Неда Недељковић 3.р. ОШ „Бранко Миљковић“-Ниш; Давид Ђорђевић 3.р. ОШ „Јастребачки партизани“-Мерошина.

Старији узраст:
1. место Александра Петковић 5.р. ОШ „Ј.Ј.Змај“- Змајево
2. место Сандра Митић 5.р. ОШ „Дубрава“ - Књажевац
3. место Искра Стојановић 7.р. ОШ „Свети Сава“-Ниш

Похвале: Александра Дакић 5.р. ОШ „В.С.Караџић“-Старчево; Јована Симић 7.р. ОШ „Дубрава“-Књажевац; Мартина Алексић 7.р. ОШ „Дубрава“-Књажевац;Давид Бујић 7.р. ОШ „Свети Сава“-Ниш;Алекса Станковић 6.р. ОШ „Др Зоран Ђинђић“-Брзи Брод;Немања Крстић 5.р. ОШ „Бранислав Нушић“-Доња Трнава;Марија Јерковић 7.р. ОШ „Свети Сава“-Панчево; Милица Бабић 6.р. ОШ „9.ОКТОБАР“-Прокупље; Нађа Ристић 8.р. ОШ „Димитрије Тодоровић Каплар“-Књажевац.

Драмска категорија:
Стручни жири у саставу:
1. Маја Радоман Цветићанин,проф.српског језика
2. Милица Костадиновић,глумица Академског позоришта
3. Немања Димитријевић, глумац Академског позоришта
4. Милан Станковић, глумац Академског позоришта
 је донео следећу одлуку:

1. место ОШ „Бранко Миљковић“ Ниш
2. место ОШ „Вук Караџић“ Књажевац
3. место ОШ „Д.Т.Каплар“ Књажевац
Похвале:
ОШ „Др Зоран Ђинђић“ Брзи Брод; ОШ „В.Караџић“ Чачак; ОШ „Десанка Максимовић“ К.Каменица.

Музичка категорија:
Стручни жири у саставу:
1. Сашка Стојанов Крстић,магистар музике
2. Татјана Величковић Минчић,професор флауте
3. Данијела Јеленковић,проф.разредне наставе
је донео следећу одлуку:
Певање:
1. место Хелена Стојанов, ОШ „Христо Ботев“-Димитровград
2. место Лена и Мина Младеновић, ОШ „Коле Рашић“ - Ниш
2. место Милица Реџепи, ОШ „Десанка Максимовић“-К.Каменица
3. место Моника Мишић, ОШ „Ђура Јакшић“ – Јелашница (Просек)

Похвале: Ива Ђорђевић (12.година), ОШ „Др Зоран Ђинђић“ –Брзи Брод; Сара и Страхиња (Ти и ја), ОШ „Др Зоран Ђинђић“-Брзи Брод; Искра Ђорђевић (Моја тетка стјуардеса), ОШ „Вук Караџић“-Књажевац; Миљана Ђорђевић (Има један свијет), ОШ „Др Зоран Ђинђић“ – Брзи Брод; Теодора Милошев, ОШ „Ратко Павловић Ћићко“- Прокупље; Даница Игњатовић (Оро), ОШ „Свети Сава“-Ниш; Бомбонице (12 година), ОШ „Др Зоран Ђинђић“ – Брзи Брод.

Свирање:  
1. место Стефан Станковић, ОШ „Вук Караџић“-Књажевац
2. место Димитрије Ђорђевић, ОШ „Др Зоран Ђинђић“-Брзи Брод
3. место Данило Тошев, ОШ „Христо Ботев“-Димитровград.

Похвале: Дејана Веселиновић, ОШ „И.Г.Ковачић“ – Нишка Бања; Ена Николић (Морски пејзаж) – Књажевац.

Плесна категорија:
Стручни жири у саставу:
1. Војкан Живковић ,тренер плесног клуба СТЕП Ниш
2. Јелена Миљковић, проф.француског језика, дугогодишњи чл.фолклорног ансамбла „Оро“ и пл.клуба „Свинг“
3. Јана Спасић, чл.плесног студиа „Revolution“
 је донео следећу одлуку:

1. место ОШ „Змај Јова Јовановић“-Београд (Šou dens)
2. место ОШ „Цар Константин“ –Ниш (Миланка Мијатовић)
3. место ОШ „Вук Караџић“– Књажевац (Honey)

Похвале:ОШ „Вук Караџић“-Књажевац (Слаткице); ОШ „Коле Рашић“ –Ниш (Dancing dolls);ОШ „И.Г.Ковачић“ –Нишка Бања (Заплеши с нама);Инђија –Ритмика (Русија); ОШ „Змај Јова Јовановић“ – Београд (Маша и Лана).

Школе које су се пласирале у финале и стекле могућност да се боре за ласкаву титулу „најбоља школа“ Фестивала, су:
1.                  ОШ „Вук Караџић“ – Књажевац
2.                ОШ „Змај Јова Јовановић“ – Београд
3.                ОШ „Христо Ботев“ – Димитровград
4.                ОШ „Др Зоран Ђинђић“ – Брзи Брод
5.                ОШ „Дубрава“ – Књажевац
6.                ОШ „Десанка Максимовић“ – К.Каменица
Напомена: Уколико нека од наведених школа није у могућности да присуствује финалу 21.5.2016.год. следеће школе имају могућност да буду финалисти, и то овим редоследом:
7.                ОШ „Ђура Јакшић“ – Јелашница
8.                ОШ „Рифат Бурџовић Тршо“ – Нови Пазар
9.                ОШ „Свети Сава“ – Ниш
10.            ОШ „Бранко Миљковић“ – Ниш

За изузетан труд и велики број радова у ликовној категорији, посебном захвалницом награђујемо ментора Тањицу Видојковић Копривицу из ОШ „Дубрава“ – Књажевац!

Позивамо награђене и похваљене ученике у свим категоријама да 22.5.2015.год. (недеља) у 12 h, у просторијама Учитељског Дома - Краља Стефана Првовенчаног 2, присуствују додели награда и признања, док ће школе финалисти бити обавештени мејлом о детаљима везаним за први дан Фестивала – 21.5.2016.

Свим награђеним и похваљеним ученицима честитамо на успешном учешћу на Фестивалу, а осталим ученицима желимо више успеха наредне године.


Контакт особе за додатне информације:
Ана Младеновић 060/0251652
Станиша Костадиновић 069/3366717

                                                                                    
УЧИТЕЉСКО ДРУШТВО НИШ

«
Next
Новији пост
»
Previous
Старији пост