Стваралаштво

Представљамо

Вести

Упознај Србију

Регионална сарадња

Одрасли за децу

Слободно време

Златни радови

Изложба

» » » » » » » » „РИЗНИЦА ТАЛЕНАТА“ – РЕЗУЛТАТИ КОНКУРСА


Табла Часопис 14:21:00 0



РЕЗУЛТАТИ КОНКУРСА
ТРЕЋЕГ РЕПУБЛИЧКОГ ФЕСТИВАЛА „РИЗНИЦА ТАЛЕНАТА“ – НИШ


На овогодишњи конкурс Учитељског друштва Ниш, који је расписан поводом одржавања Фестивала „Ризница талената“ пристигло је близу 5 500 радова из читаве Србије, у свим категоријама.

Литерарна категорија

Стручни жири у саставу: 
1. Доцент др Александар Јовановић, проф.српског језика
2.Љиљана Андрић, проф.разредне наставе

 је донео следећу одлуку:

ПОЕЗИЈА:

Млађи узраст:

1.место Тања Денчић, 4.р. ОШ „8.септембар“ – Пирот (ментор: Миљана Минчић)
2.место Даниел Неђин, 4.р. ОШ „Деспот Стефан Лазаревић“ –  Бабушница (ментор: Милијана Аранђеловић)
3.место Андрија Јанковић 3.р. ОШ „Бранислав Нушић“ –Доња Трнава (ментор: Стана Стојковић)

Похвале: Јана Лакићевић 3.р. ОШ „Вук Караџић“ – Крушевац (м:Гордана Стевановић); Јелена Петковић 4.р. ОШ „Горачићи“ – Горачићи-општина Лучани (м:Јелана Ивановић); Катарина Ненадић 2.р. ОШ „Станислав Сремчевић“ –Крагујевац (м:Предраг Николић); Ђорђе Плескоњић 3.р. ОШ „Змај Јова Јовановић“ – Београд (м:Ивана Терзић); Сањин Лазић 4.р. ОШ „Бранко Миљковић“ – Ниш (м:Ана Младеновић); Лука Боровац 4.р. ОШ „Стефан Немања“ –Ниш (м:Ирена Сретић).

ПРОЗА:

Млађи узраст:    
1.место Нађа Новаковић 3.р. ОШ „Вук Караџић“ –Књажевац
2.место Ена Гоцић 2.р. ОШ „Дубрава“ – Књажевац (ментор: Данијела Јеленковић)
3.место Калина Стојановић 2.р. ОШ „Станислав Сремчевић“ – Крагујевац (ментор: Предраг Николић)
                               
Похвале:Огњен Маринковић 2.р. ОШ „Иво Андрић“ – Ниш (м:Марина Савић); Теодора Здравковић 4.р. ОШ „Вук Караџић“ – Књажевац ;Теодора Тимилијић 4.р. ОШ „Вук Караџић“ –Књажевац; Сара Станишић 2.р. ОШ „Дубрава“ – Књажевац (м:Данијела Јеленковић);

Стручни жири у саставу:
   
1.Јелена Голубовић, мастер филолог
2.Јелена Станковић, дипломирани филолог за књижевност и српски језик

је донео следећу одлуку:

ПОЕЗИЈА

Старији узраст:

1.место Марко Марин 8.р. ОШ „ Бранко Рaдичевић“– Нови Београд (ментор:Светлана Дробњак)
2.место Данијела Томовић 8.р. ОШ „Милунка Савић“- Витановац, Краљево (ментор:Јасмина Стевановић)
3.место Симона Дина Новаковић 6.р. ОШ „Бранко Радичевић“ –Нови Београд (ментор:Тања Маљоковић,школски библиотекар)

Похвале: Матија Деспотовић 5.р. ОШ „Филип Вишњић“-Београд (м:Миланка Берковић); Матеја Савић 8.р. ОШ „Др Арчибалд Рајс“-Београд (м:Љубинка Ђурачић); Татјана Вукосављевић 8.р. ОШ „Милунка Савић“-Витановац, Краљево (м:Јасмина Стевановић); Валентина Лучић 7.р. ОШ „Миливоје Боровић“-Мачкат,ИО Шљивовица (м:Љиљана Андрић);Лука Максимовић 8.р. ОШ „Цар Константин“-Ниш (м:Аница Бреберина).

Стручни жири у саставу:
  
1.Јелена Мирковић, дипломирани филолог за српски језик и књижевност
2.Вања Петровић, дипломирани филолог за српски језик и књижевност

је донео следећу одлуку:


ПРОЗА

Старији узраст:

1.место Марко Јовановић 7.р. ОШ „Старина Новак“-Београд (ментор: Марија Марковић)
2.место Анђелија Радосављевић 7.р. ОШ „Татомир Анђелић“-Мрчајевци (ментор:Весна Обрадовић Вучићевић)
3.место Милица Пејатовић 8.р. ОШ „Стевица Јовановић “ – Панчево (м:Слађана Гагић)
                             
Похвале:Јанко Величковић 7.р. ОШ „Синиша Јанић“-Власотинце (м:Славиша Шушулић); Ана Милосављевић, Никола Станковић ОШ „Бранко Радичевић“-Нови Београд (м:Светлана Дробњак); Мила Јовановић,Петра Јовановић ОШ „Бранко Миљковић“-Ниш (м:Јелена Голубовић).

Ликовна категорија:

Стручни жири у саставу:  

1. Сања Цветковић,наставник ликовне културе
2. Ана Павловић,проф.разредне наставе
3. Милена Миљковић, проф.разредне наставе

 је донео следећу одлуку:

Млађи узраст:  

1.место Душан Грујић 3.р. ОШ „Вук Караџић“-Књажевац (ментор:Аница Гајић)
2.место Димитрије Ристић 4.р. ОШ „Стефан Немања“-Ниш (ментор: Ирена Сретић)
3.место Константин Здравковић 3.р. ОШ „Змај Јова Јовановић“-Београд

Похвале: Данило Стојилковић 2.р. ОШ „Вук Караџић“ – Дољевац-Малошиште (м:Данијела Митровић); Николина Бунчић 4.р. ОШ „Ђура Јакшић “-Јелашница-Просек (м:Драгана Савић); Ђурађ Гојковић 4.р. ОШ „Бранислав Нушић“-Доња Трнава, Горња Топоница (м:Душица Стојић);Анастасија Никић 4.р. ОШ „Стојан Новаковић“-Блаце (м:Биљана Симић);Емина Пеливановић 4.р. ОШ „Вук Караџић“-Ниш (м:Светлана Јевтић).

Старији узраст:

1.место Исидора Поповић 5.р. ОШ „Љуба Ненадовић“- Београд (ментор:Марија Терзић)
2.место Смиљана Рајшић 7.р. ОШ „Војислав Вока Савић“ – Лазаревац (ментор:Владимир Петровић)
3.место Нена Миленковић 8.р. ОШ „Дубрава“-Књажевац (ментор:Тањица Видојковић     Копривица)

Похвале: Снежана Влатковић 8.р. ОШ „Никола Вукићевић“-Сомбор (м:Рената Цветков); Весељ Салији 7.р. ОШ „Десанка Максимовић“-Косовска Каменица (м:Бобан Филиповић);  Никола Вељковић 7.р. ОШ „Љуба Ненадовић“-Београд (м:Биљана Мицковић Миловановић);Анђела Стојановић 7.р. ОШ „Светозар Марковић“-Лапово (м:Сања Микић);Емина Живковић 5.р. ОШ „Дубрава“-Књажевац, Минићево (м:Тањица Видојковић Копривица);Милица Јовановић 5.р. ОШ „Дубрава“-Књажевац (м:Тањица Видојковић Копривица).

Драмска категорија:

Стручни жири у саставу:

1.Маја Радоман Цветићанин,проф.српског језика
2.Драгана Пешић Главашевић, проф.српског језика, библиотекар
3.Милица Костадиновић, глумица Академског позоришта
4.Немања Димитријевић, глумац Академског позоришта
                                            
 је донео следећу одлуку:

1.     место ОШ „Вук Караџић“ Књажевац, Васиљ
2.     место ОШ „Дража Марковић Рођа“ Смољинац
3.     место ОШ „Дубрава“ Књажевац

Похвале:

ОШ „Змај Јова Јовановић“ Београд; ОШ „Ратко Павловић Ћићко“ Прокупље; ОШ „Цар Константин“ Ниш; ОШ „Грабовац“ Грабовац; ОШ „Вук Караџић“ Нови Сад.

Музичка категорија:

Стручни жири у саставу:

1.Сашка Стојанов Крстић,магистар музике
2.Татјана Величковић Минчић,професор флауте
3.Софија Ристовић,проф.разредне наставе

је донео следећу одлуку:

Певање:

1.место Теодора Милошевић, ОШ „Ратко Павловић Ћићко“-Прокупље
2.место Миљана Станојевић, ОШ „Десанка Максимовић“ – Косовска Каменица
3.место Тијана Панић, ОШ „Сремски фронт“ – Шид

Похвале: Миљана Станојевић, Јована Пешић , ОШ „Десанка Максимовић“ –Косовска Каменица; Миљана Ђорђевић, ОШ „Др Зоран Ђинђић“-Брзи Брод; Александра Станковић , ОШ „Десанка Максимовић“-Косовска Каменица; Дана Стефановић, Софија Тонић, ОШ „Цар Константин“ – Ниш; Искра Ђорђевић, ОШ „Вук Караџић“, Књажевац.

Свирање:  

1.место Александар Тепеш, ОШ „З.Ј.Јовановић“-Београд
2.место Јована Пешић, ОШ „Десанка Максимовић“-Косовска Каменица
3.место Никола Петковић, ОШ „Дубрава“-Књажевац.

Похвале: Илија Тодоровић, ОШ „Бранко Миљковић“ – Ниш; Михајло Јаначковић, ОШ „Иван Горан Ковачић“, Нишка Бања; Милица Радуловић, ОШ „Цар Константин“-Ниш; Стефан Станковић, ОШ „Вук Караџић“-Књажевац; Стефан Игњатовић, Милош Лукић, ОШ „Синиша Јанић“-Власотинце.

Плесна категорија:

Стручни жири у саставу:

1. Јана Спасић, чл.плесног студиа „Revolution“
2.Јелена Миљковић, проф.француског језика, дугогодишњи чл.фолклорног ансамбла „Оро“ и пл.клуба „Свинг“
3.Биљана Миловановић, проф.разредне наставе

 је донео следећу одлуку:

1.место ОШ „Десанка Максимовић“-Косовска Каменица, фолклор Пчиња
2.место ОШ „Вук Караџић“ –Књажевац, плесна група 1.
3.место ОШ „Змај Јова Јовановић“– Београд, Хип Хоп

Похвале:ОШ „Иво Лола Рибар“-Велико Градиште; ОШ „Цар Константин“ –Ниш (Twins Queen);ОШ „Ратко Павловић Ћићко“ –Прокупље (група Смак, Ирски плес);ОШ „Иво Андрић“-Ниш,3/3 (Ивана Наумовић), ОШ „Бубањски хероји“ – Ниш (фолклор,коло Бугарка); ОШ „Трајко Перић“-Велико Ропотово (Данијела Максимовић).

Школе које су се пласирале у финале и стекле могућност да се боре за ласкаву титулу „најбоља школа“ Фестивала, су:

1.  ОШ „Вук Караџић“ – Књажевац
2.  ОШ „Десанка Максимовић“ – Косовска Каменица
3.  ОШ „Дубрава“ – Књажевац
4.  ОШ „Змај Јова Јовановић“ – Београд
5.  ОШ „Ратко Павловић Ћићко“ – Прокупље
6.  ОШ „Цар Константин“ – Ниш

Напомена: Уколико нека од наведених школа није у могућности да присуствује финалу 20.5.2017.год. следеће школе имају могућност да буду финалисти, и то овим редоследом:

7.            ОШ „Бранко Миљковић“ – Ниш
8.            ОШ „Његош“ – Ниш
9.            ОШ „Милунка Савић“ – Краљево, Витановац
10.        ОШ „Бранко Радичевић“ – Београд

За изузетан труд и велики број радова, посебном захвалницом награђујемо менторе/школу:  

1.  Колектив ОШ „Вук Караџић“ - Књажевац
2.  Лазар Алексић - ОШ „Десанка Максимовић“ – Косовска Каменица
3.  Милан Пешић - ОШ „Десанка Максимовић“ – Косовска Каменица
4.  Ана Ранчић – ОШ „Цар Константин“ – Ниш
5.  Данијела Јеленковић – ОШ „Дубрава“ – Књажевац
6.  Миљана Степаноски – ОШ „Змај Јова Јовановић“ - Београд


Позивамо награђене и похваљене ученике у свим категоријама да 21.5.2017.год. (недеља) у 12 h, у просторијама Учитељског Дома - Краља Стефана Првовенчаног 2, присуствују додели награда и признања, док ће школе финалисти бити обавештени мејлом о детаљима везаним за први дан Фестивала – 20.5.2017.


Свим награђеним и похваљеним ученицима честитамо на успешном учешћу на Фестивалу, а осталим ученицима желимо више успеха наредне године.


Контакт особе за додатне информације:
Ана Младеновић 060/0251652
Станиша Костадиновић 069/3366717

                                                                                    
УЧИТЕЉСКО ДРУШТВО НИШ

«
Next
Новији пост
»
Previous
Старији пост