Стваралаштво

Представљамо

Вести

Упознај Србију

Регионална сарадња

Одрасли за децу

Слободно време

Златни радови

Изложба

» » » » » РЕЗУЛТАТИ IV МЕЂУНАРОДНОГ КОНКУРСА „ПЕСНИК И ЗЕМЉОТРЕС“


Табла Часопис 08:00:00 0


Будући да је на конкурс стигло пуно квалитетних радова, жири је имао веома тежак задатак. Из тог разлога је и одлучио да на несвакидашњи начин искаже своје задовољство, а да се не огреши о неког учесника конкурса, па је зато и додељивао по неколико првих, других и трећих награда и по више похвала, јер је неколицина пристиглих радова била прилично уједначеног квалитета, па је сматрао да је то једино и најбоље решење. Надамо се да ће нам сви остати верни и догодине, а да ћемо својим непристрасним и стручним оценама привући и много нових учесника. Квалитет поезије и прозе је једино мерило на песничком фестивалу Вечити несмирајник. Ван зборника је остало и доста добрих песама, али у зборник су могле ући само најбоље. Желимо да овај фестивал буде мотивација да и даље пишете и да и даље шаљете своје радове на наш конкурс и догодине, а уз све то будете сигурни да ће прави квалитет бити препознат и истакнут.

Књижевни клуб Мала птица
ЕСЕЈИ ПОСВЕЋЕНИ МОМИ ДИМИЋУ

ЕСЕЈ
Прва награда Милијан Деспотовић из Пожеге есеј: Ако није касно
Прва награда Љиљана Пантелић – Новаковић Пречица мог пространства –инспирација

ПОЕЗИЈА
Прва награда Милош Марјановић, Београд, Не дам
Друга награда Наранџа Костић, Доњи Милановац, Бунтовник с`разлогом
Друга награда Мирослав Павловић, Крњево Лед
Трећа награда Љиљана Мргић, Железник, Липа
Трећа награда Небојша Божиновић , Ниш, Тајна о чаробњаку
Специјална награда за лепоту поезије Симо Васић, Батајница, На путу
Специјална награда за лепоту поезије Јасмина Малешевић, Београд, Жена лака као вино
Специјална награда за лепоту поезије Гордана Влајић, Панчево, Буђење
Похвале Стојанка Милин, Зрењанин, Спасавам песму
Ивана Дичић, Петровац на Млави, Изгубљена
Милад Обреновић, Рогатица, Р.С. Рођевину нашу курјаци нам деру
Одабрана поезија
Марица Ферхатбеговић, Живинице, БиХ, Руке промрзле од даљине
Мирослав Павловић, Крњево, У тишини халабуке
Стеван Милошевић, Врање, Поета
Милка Стефановић, Београд, Голијска река
Радојица Перишић, Нова Варош, Рукопис вечности
Каја Панчић-Миленковић, Пирот, Смешно - тужно
Зоран Јовановић, Лесковац, (Глоса)
Смиља Арсић, Нови Сад, Живот и продужеци
Саша Бошковић, Горњи Милановац, Олуја умора
Јован Бундало, Београд, Кад залази време
Томислав Ђокић, Параћин, Катаклизма
Љиљана Рим Живковић, Београд, Винчански лав
Бранислав Вуковић, Беране, Црна Гора, Циганска елегија
Александра Сашка Ердег, Суботица, Мера једног срца
Владан Ристић, Крушевац, Предајем ти песме
Градимир Обрадовић, Јагодина, Слобода је дошла
Јованка Марковић, Београд, Boy friend
Марина Савић, Лесковац, Срце
Неда Гаврић, Бањалука, После тебе
Мирјана Николић, Самош, Северину
Анђела Попов, Београд, Тугаљиви поноћни силилоквијум
Зорица Пауновић, Београд, Цена
Марко Пропатић, Београд, Алхемија преображаја
Зорица Лешовић – Станојевић, Чачак, Метаморфоза
Лазар Лаушев, Идвор, Очи твоје
Сања Радуловић, Добој, БиХ, У свијету ужурбано – задиханих људи
Невенка Бошњак Чолић, Београд, Туга
Велибор Шиповац, Требиње, Р.С. Пјесма без ријечи
Иван Гаћина, Задар, Откуцаји непостојања
Александар Арсенијевић, Београд, Похвала асфалту
Илинка Вуковић, Београд, Земљотрес
Ратка Марковић – Марјановић Па ти ме волиш
Надахнућа
Ивана Дичић, Петровац на Млави, Склапам те
Небојша Божиновић, Ниш, На трагу Црњанског
Саша Угринић, Вечлика Плана, Фадо
Гмитра Синадиновић, Предејане, Чекање
Слађана Поповић Манџукић, Скорица, Жеђ
Маја Јаковљевић, Београд, Làrt hypnotique
Татјана Томић, Градачац, БиХ, Опстојност бајке
Балша Рајчевић, Београд, Игра добитника и губитника
Милан Драшковић, Београд, Сенима Милутина
Милко Стојковић, Смедеревска паланка, Лековита песма
Магда Ђорђевић, Крагујевац, У кући цела васиона
Милан Љ.Обреновић, Крагујевац, Не говори, ћути
Дарио Вукчевић, Сремски Карловци, Вино
Љиљана Пантелић – Новаковић, Београд, Страх и трепет
Драгица Драга Грбић, Вишеград, Сунце у нама
Синиша Бошковић, Горњи Милановац, Ако дође
Горан Витић, Београд, Понекад ми кришом из сузе изрониш
Драгиња Миловић, Зрењанин, Између два света
Гордана Дракула, Лазаревац, У мраку
Милојка Јеловац, Пљевља, Црна Гора, Не сјећај се више
Драгица Бека Савић, Бачка Паланка Срна у срцу
Вељковић Весна, Сурчин, Ноћ у боји индига
Милад Обреновић, Рогатица, Р.С. У кафанском диму
Милош Марјановић, Београд Пролазност
Биљана Грошин, Меленци, Коњи панонских степа
Стеван Шарчевић, Суботица, Летњи прозори
Милорад Бибин, Зрењанин, Чежња
Влада Илић – Тушаковић, Смедеревска Паланка, Јутро. Загонетка
Славица Дамњановић, Бачка Паланка Одар
Бисерка Јуришић, Обреновац, Пигмалион
Животије Поповић Поп, Скорица, Немири
Зорка Чордашевић, Франкфурт, Немачка, Писмо царици Ружена Краћица, Падина, Јесењи мотиви
Слободан Ђекић, Вршац, Чистачи
Шолкотовић Снежана, Корбово, Ја нисам песник
Драгица Обрадовић, Јагодина, Лет
Милан Тодоровић, Смедерево, Речи које су јеле значења
Љиљана Поповић, Књажевац, Порука
Весна Радовић, Београд, Љубе моја
Надежда Михајловић, Ниш, Клупко живота
Миша Петков, Београд, Песникова душа

ЛЕПОТА ПРИПОВЕДАЊА
Прва награда Зорица Пауновић, Београд, Беба
Друга награда Јасмина Малешевић, Београд, Балкански рог
Трећа награда Александар Арсенијевић, Београд, Брже од фисије
Специјална награда за лепоту приповедања
Драгица Драга Грбић, Вишеград, На ћуприји
Миодраг Лазаревић, Пожаревац, Трулеж
Похвале Петра Нешић, Ниш, Једини
Неда Гаврић, Бањалука, Р.С. Од нуле
Одабране Мирјана Николић, Самош, Венчање
Биљана Димитријевић – Мартинов, Зрењанин, Плехани тањир
Мирјана Даниловић, Београд, Дрво сања путовања
Надежда Михајловић, Ниш, Косач крста
Милан Тодоровић, Смедерево, Месечина магичног предграђа
Цветковић Емилија, Београд, Море
Поповић Љиљана, Књажевац, Обећање
Илинка Вуковић, Београд, Оглас
Душан Ружић, Параћин, Расан пас
Зоран Шкиљевић , Београд, Плаветнило
Иван Гаћина, Задар, Хрватска, Свијет без повратка
Биљана Грошин, Меленци, Ада
Смиља Арсић, Нови Сад, Суочавање са животом
Милко Стојковић, Смедеревска Паланка, Преврнут дан
Анкица Николић, Алексинац, Ишчекивање
Зоран Бар, Бела Црква, Спас
Надахнуте приче
Витомир Ћурчин, Зрењанин, Путовање на Видовдан
Марина Савић, Лесковац, Слобода
Милорад Бибин, Зрењанин, Мирис мушког парфема
Љубица Перовић, Београд, Љубав
Љиљана Пантелић – Новаковић, Београд, Годишњица матуре
Љиљана Мргић, Железник, Нокти госпођице Каутон
Маја Томић, Београд, Пред матуру

ХАИКУ ПОЕЗИЈА
Награде за хаику стихове
Прва награда Иван Гаћина, Задар, Хрватска
Друга награда Јованка Божић, Ваљево,
Трећа награда Анкица Николић, Алексинац
Похвала Гордана Дракула, Лазаревац,
Награде за хаику циклусе
Прва награда Милан Драшковић, Београд Мома
Друга награда Драгица Обрадовић, Јагодина, Зов чергара
Трећа награда Томић Татјана, Градачац, БиХ, Алкатраз снова
Специјална награда за лепоту хаикуа Лазар Лаушев, Идвор, Пролеће
Похвале Нина Ковачић, Загреб, Хрватска, Зелена обала
Стојанка Милин, Зрењанин, Удахни живот
Стоја Никчевић, Београд, Јава и снови
Одабрани хаику циклуси
Данко Радовановић, Књажевац, Следи искусне
Милан Цимбаљевић, Беране, Ц.Гора, У заносу птица
Анкица Николић, Алексинац, Брезе
Сања Радовановић, Књажевац, На хоризонту


ШКОЛА ЧАРОБЊАКА
ПОЕЗИЈА УЧЕНИКА I и II разреда
Прва награда Искра Радуловић, Јагодина Шарена песма
Прва награда Андреј Милетић, Крагујевац Мој најсрећнији тренутак у животу
Прва награда Филип Станојевић Бор Постојим да волим
Друга награда Лазар Срејић Бор, Љубав (ни)је само реч
Друга награда Ђорђе Ћирић Бор, Љубав (ни)је само реч
Друга награда Марко Пилиповић, Змајево, Мама
Трећа награда Анђела Перић, Мало Црниће Певам и волим
Трећа награда Страхиња Мишковић Крагујевац, Пријатељство је пут ка срећи
Трећа награда Михајло Шћопић, Бор, Осмех који ми значи

Похвале:
Јана Петровић, Бор, Љубав (ни)је само реч
Урош Давитковски, Бор, Љубав (ни)је само реч
Андрија Холовчук, Змајево, Љубав
Калина Стојановић, Крагујевац, Пролећна песма
Милош Јањић, Змајево, Шта све љубав уме
Сава Калинић, Крагујевац, Природне играчке
Михајло Милановић, Бор, Љубав (ни)је само реч
Катарина Ненадић, Крагујевац, Како је настала љубав
Алекса Ранковић, Крагујевац, Како се каже волим те
Јован Михаиловић, Крагујевац, Упутство за јахање пужа
Маша Матовић, Крагујевац, Пролеће
Алекса Миленковић, Крагујевац, Мој учитељ

Одабране песме:
Нина Јоцић, Бор, Љубав (ни)је само реч
Марко Минић, Бор, Љубав (ни)је само реч
Матеја Ђорђевић, Бор, Осмех који ми значи
Милица Златановић, Бор, Осмех који ми значи
Јана Стојковић, Бор, Љубав (ни)је само реч
Теодора Павловић, Бор Љубав (ни)је само реч
Сара Кртинић, Змајево Љубав
Лазар Жижаков, Змајево, Мајски цвет слободе
Теодора Јањић, Змајево, Буди звезда која воли
Маша Керановић, Змајево, Мој смешни свет
Филип Додић, Бор, Постојим да волим
Кристина Тодоровић, Бор, Љубав (ни)је само реч
Урош Давитковски, Бор, Моје маште кап, чаролије слап
Ђорђе Ћирић, Бор, Моје маште кап, чаролије слап
Наталија Вељковић, Бор, Љубав (ни)је само реч
Миа Збућановић, Змајево, Нећу да бригам, хоћу да се играм

ПРОЗА УЧЕНИКА I и II разреда

Прва награда: Андреј Милетић, Крагујевац, Буди звезда која воли
Друга награда: Јован Станковић, Крагујевац, Смешна прича
Друга награда: Сергеј Даниловић, Београд, Пролећна шетња
Друга награда: Милош Јањић, Змајево, Да имам чаробан штапић
Трећа награда: Калина Стојановић, Крагујевац, Базен у дану
Трећа награда: Катарина Арсић, Раковица, Бајка

Похвале: Сава Калинић, Крагујевац, Буди звезда која воли
Лазар Жижаков, Змајево, Моја мама
Теодора Јањић, Змајево, Миш и лав

ПОЕЗИЈА УЧЕНИКА III и IV разреда

Прва награда: Теодора Мишић, Књажевац, Замислите један велики балон
Прва награда: Анастасиа Василић, Ниш, Другарство је као звезда
Прва награда: Лука Стојановић, Ниш, Будимо људи
Друга награда: Лука Боровац, Ниш, Бака Лола
Друга награда: Елена Мајсторовић, Раковица, Бака мога тате,
Трећа награда: Димитрије Ристић, Ниш, Најлепша реч мама
Трећа награда: Ирина Гајић, Раковица, Љубавна песма
Трећа награда: Огњен Ракић, Београд, Шта је то

Специјална награда за лепоту поезије Никола Петковић, Ниш, Сестрица

Похвале:
Димитрије Николић, Ниш, Љубав је свуда око нас
Маша Стојановић, Ниш, Црква и породица
Анђела Брачинац, Ниш, Више нисам мала
Јелена Видојковић, Ниш, Љубав је свуда око нас
Николић Петар, Раковица, Шапнуо ми је патуљак
Теодора Јовановић, Раковица, Тако је причала моја бака
Страхиња Радуловић, Раковица, Плата
Јана Стојановић, Београд, Најбољи друг
Огњен Ракић, Београд, Учитељица

Одабране песме:
Лана Павловић, Раковица, Тајна
Марко Зимоњић, Раковица, Шапнуо ми је патуљак
Филип Жупа, Београд, Киша
Надахнућа:
Тамара Маринковић, Ниш, Да имам штапић чаробни
Наталија Здравковић, Ниш, Зима
Ксенија Стојадиновић, Ниш, Чудна жеља
Ивона Прељевић, Раковица, Шапнуо ми је патуљак
Александра Јоксимовић, Раковица, Шта је најмање
Маша Алексић, Раковица, Да могу
Нађа Пајкић, Раковица, За мене је љубав
Василије Ђеклић, Београд, Прелепи цвет

ПРОЗА УЧЕНИКА III и IV разреда

Прва награда: Лука Стојановић, Ниш, Банана пустоловина
Друга награда: Дуња Милошевић, Београд, Милица у земљи чуда
Друга награда: Наталија Здравковић, Ниш, Чудесна пустоловина
Трећа награда: Јана Митић, Ниш, Божићно јутро
Трећа награда: Димитрије Ристић, Ниш Ма само тестић
Трећа награда: Анђела Татић, Ниш, Невиђена храброст

Похвале:
Данило Љубојевић, Раковица, Разговор две капљице кише
Василије Ђеклић, Београд, Сијалица и дрво

ПОЕЗИЈА УЧЕНИКА V разреда

Прва награда: Мухамед Дураковић, Живинице, БиХ, Савршен круг
Друга награда: Василије Витић, Београд, Зашто уопште мост постоји
Трећа награда: Теодора Јоцић, Београд, Склапалица
Трећа награда: Милица Носовић, Билећа, Татин син

Похвале: Давид Миленковић, Јагодина, Знам да вратити се нећеш

ПРОЗА УЧЕНИКА V разреда

Похвала: Давид Миленковић, Јагодина, Хвалисава змија
Одабране приче: Милица Добросављевић, Раковица, Прича о мудром мраву

ПОЕЗИЈА УЧЕНИКА VI разреда

Прва награда: Марта Дукић, Раковица, Идеје покрећу свет
Друга награда: Анђела Бабовић, Београд, Одело
Трећа награда: Нина Бобичић, Београд, Речи
Трећа награда: Љубисав Маџгаљ, Змајево, Хаос у глави
Специјална награда за лепоту поезије Михаило Анђелић, Крагујевац, У славу пролећу, љубави и цвећу

Похвале: Богдан Жиловић, Крагујевац, У лову
Катарина Вулић, Крагујевац, У славу пролећу, љубави и цвећу
Јован Станковић, Крагујевац, Љубав је слепа
Анђелија Станковић, Раковица, Носталгија
Александар Дамњановић, Београд, Оловка пише што срце каже
Одабране песме: Теодора Илић, Владичин Хан, Књига
Џенита Беговић, Градачац, БиХ, Није лијепо
Ивана Пејчић, Бели поток, Бисери
Ива Пајкић, Раковица, Љубав

ПРОЗА УЧЕНИКА ШЕСТОГ РАЗРЕДА

Трећа награда Сара Вићентијевић, Београд, Бели поток, Игра лептира
Похвале: Михаило Анђелић, Крагујевац, Пут у космос
Вељко Миљковић, Београд, Бели поток, Златни врт детињства
Одабране приче: Љубомир Живковић, Београд, Бели поток,Некад било, сад се приповеда...
Зоја Јовић, Београд, Бели поток, Мојој учитељици

ПОЕЗИЈА УЧЕНИКА VII- IX разреда

Прва награда: Лав Лукић, Београд, Раковица, Излазим из реда
Прва награда: Марко Јовановић, Београд, Могу ли...?
Прва награда: Лука Баровић, Београд, Мени је мене жао
Друга награда: Дуња Крстић, Београд, Бели поток, Чудан је овај свет у мени
Трећа награда: Милица Миждало, Београд, Бели поток, Кад устанеш на леву ногу
Трећа награда: Катарина Ковачевић, Београд, Бели поток Београд
Специјална награда за лепоту поезије: Адријана Ламбић, Београд, Бели поток, Желим да будем
Специјална награда: Александра Ања Василијевић, Београд, Бели поток, Звездани букет
Похвале: Ирина Радојчић, Раковица, Идеје покрећу свет
Милица Стефановић, Београд Мастило
Тадија Букумирић, Београд, Ресник Звездо
Јована Церовић, Београд, Лавиринт
Јана Ђурић, Београд, Љубавне и описне песме
Одабране песме: Лав Лукић, Раковица, Копам по најудаљенијим мислима...
Александра Мракић, Ламинци, Република Српска, Алекса Шантић
Татјана Теодоровић, Београд, Бели поток, Напиши ми писмо
Надахнућа: Шакира Реџић, Живинице, БиХ, Јарац и ован
Вања Арсић, Београд, Божија кћи
Теодора Прица, Београд, Буди звезда која воли

ПРОЗА УЧЕНИКА VII-VIII разреда

Прва награда: Марко Јовановић, Београд, Обућар
Друга награда: Катарина Ковачевић, Београд, Бели поток, Сунцокрети
Друга награда: Катарина Вучић, Београд, Бели поток Љубав реке и моста
Трећа награда: Вук Шаре, Београд, Бели поток, Пешчани минут среће
Трећа награда: Никола Мијаиловић, Београд, Бели поток, Како се каже волим те
Специјална награда за лепоту приповедања: Андреј Пузић, Београд,Раковица, Потрага за дефиницијом љубави
Специјална награда за лепоту приповедања: Рената Пругинић, Београд, Бели поток,Одрасти до детета
Специјална награда за лепоту приповедања: Ленка Вучић Јашин, Београд, Бели поток,
Буди збезда која воли
Похвале: Ива Коврлија, Београд, Раковица, Драги мама и тата
Ђорђе Живковић, Београд, Бели поток Буди звезда која воли
Милица Миждало, Београд, Бели поток Љубав
Лука Митић, Београд, Бели поток, Љубав
Одабране приче: Лука Баровић, Београд Наговештај
Лав Лукић, Београд, Ја читам на свој начин
Ања Илић Раковица, Београд, ...Улазим...
Анђела Голубовић, Београд, Бели поток Један поглед на сасвим обичан дан
Јована Ђорђевић, Београд, Бели поток Пун џеп пубертета
Милица Здравковић, Београд, Бели поток Љубав није само реч
Дуња Вићентијевић, Београд, Бели поток, Игра сенки
Надахнуте приче: Бранко Гајић, Београд, Бели поток, Нема светлости без сунца
Немања Савић, Београд, Поглед с прозора моје собе


СРЕДЊОШКОЛЦИ ПОЕЗИЈА
Прва награда: Дајана Алексић, Билећа, Моја пјесма
Друга награда: Лазарела Мићуновић, Билећа Изгубљена
Трећа награда: Марко Радојичић, Ниш, Сетна песма
Похвале: Соња Галовић, Крагијевац, Сањам
Драгана Лисић, Нови Сад, Не знаш ти
Маријела Кутић, Лесковац, Изгубљено детињство
Кристина Марковић, Лесковац Септембар
Надахнућа: Нађа Огњановић, Лесковац, Знам
Маја Вујиновић, Билећа, Дрво живота
Ерика Мехмедовић, Лесковац, У бескрају
Андреа Цветковић, Лесковац, Замишљам
СРЕДЊА ШКОЛА –ПРОЗА
Прва награда: Сара Влатковић,.Лесковац, Судбина једног сата
Друга награда: Ивана Цекић, Лесковац, Стара фотографија
Трећа награда: Матија Поповић, Београд, Завичај
Похвале: Микица Новаковић, Лесковац, Огањ
Јована Јочић, Београд, Шарени булевари
Михаило Даниловић, Београд, Издалека све к`о звезда сја
Надија Богдановић, Београд, Хероина
ХАИКУ ПОЕЗИЈА Марија Бракус, Јагодина
ПЕСНИЧКА ДАРИВАЊА ЗА ДЕЦУ
Ирена Сретић, Ниш, Намудривање
Позивамо све учеснике конкурса да дођу на манифестацију ``Момини дани`` која ће се одржати од 16-20. октобра у Београду, према програму који вам достављамо, а посебно награђене и похваљене да прочитају своје радове.
Адреса:
Школски трг 2, Миријево ( зграда месне заједнице `` Миријево`` која је поред старе миријевске цркве Св.Илија. Аутобуси 46 са железничке станице, 27 и 27е са Трга републике, 74 са Новог Београда и 25п из Кумодража ) Манифестација ће се одржавати у месној заједници ``Миријево`` и библиотеци ``Мома Димић`` која се налази на другом спрату месне заједнице. За све информације можете нас контактирати на телефоне 011/343 60 89 и 060/ 340 45 14
ЧЕТВРТА МЕЂУНАРОДНА
КЊИЖЕВНА МАНИФЕСТАЦИЈА ,,МОМИНИ ДАНИ“
од 16-20. октобра 2017.
ОРГАНИЗАТОР: КЊИЖЕВНИ КЛУБ ,,МАЛА ПТИЦА“
у сарадњи са библиотеком ,,МОМА ДИМИЋ“ и М.З. ,,МИРИЈЕВО``
ПРОГРАМ МАНИФЕСТАЦИЈЕ
Понедељак, 16.10.2017.
Свечано отварање манифестације и промоција зборника „Песник и земљотрес“ -награђени есеји. Почиње свечаним скупом у улици Моме Димића, а наставља се у сали месне заједнице. Учесници: Момини савременици и награђени учесници конкурса
Уторак, 17.10.2017. Песнички фестивал „Песник и земљотрес“- деца Учесници: ученици основних школа – 1-4 разреда и савремени српски песници
Среда, 18.10. 2017.
Песнички фестивал „Песник и земљотрес“ деца 5-8 разреда и средњошколци Учесници: Момини савременици и награђени учесници конкурса
Четвртак, 19.10. 2017.
Песнички фестивал „Песник и земљотрес“ -поезија Учесници: Момини савременици и награђени учесници конкурса
Петак, 20.10.2017.
Песнички фестивал „Песник и земљотрес“ - проза и хаику. Свечано затварање манифестације. Учесници: Момини савременици и награђени учесници конкурса
Почетак сваке вечери је у 17 часова.
Подршку су пружили: Град Београд-Секретаријат за културу, Societe generale Srbija, Удружење пензионера општине Звездара и КУД ,,Свети Сава``
Адреса: Школски трг 2 (код старе цркве Св.Илија)
За више информација: mail bogdanka77@gmail.com
Телефони: 011/3436788, 011/ 3433829



«
Next
Новији пост
»
Previous
Старији пост