Стваралаштво

Представљамо

Вести

Упознај Србију

Регионална сарадња

Одрасли за децу

Слободно време

Златни радови

Изложба

» » » » » Резултати конкурса за фестивал дечјег стваралаштва „Табла Фест 18“


Табла Часопис 08:00:00 0







На овогодишњи конкурс Нишког креативног студија и Интернет часописа за подстицање дечјег стваралаштва „Табла“ за најбоље литерарне и ликовне радове ученика основних школа одазвало се више од 500 аутора са укупно 622 литерарна и ликовна рада.

Најбољи радови ће бити представљени на ревијалном делу фестивала дечјег стваралаштва „Табла Фест 18, који ће се одржати у петак, 27.04.2018. године у простору Дечјег центра у парку Чаир у Нишу, а затим и у Интернет часопису за подстицање дечјег стваралаштва „Табла“.

Зборник фестивала дечјег стваралаштва „Табла Фест 18“ ће изаћи у електронском облику у току летњег распуста и биће доступан свима - бесплатно.




Резултати литерарног конкурса – Дечји жири:

Прва категорија:

1. место: Каја Миљковић, 2. разред, ОШ „Дринка Павловић“ Куршумлија, ментор: Танкосава Милановић.
2. место: Филип Станојевић, 2 /2, ОШ „3.октобар“ Бор, ментор: Дејана Борановић Маринковић.
3. место: Миња Ђурица, 2/4, ОШ „Младост“ Нови Београд, учитељица: Тања Вречко.

Друга категорија:

1. место: Огњен Ивановић, 5. разред, ОШ „Вук Караџић“ Краљево, ментор: Ивана Кекерић.
2. место: Ахмед Халилбашић, 6. разред, Прва основна школа Живинице, БиХ, ментор: Марица Ферхатбеговић.
3. место: Ивона Илић, 4/2, ОШ „Данило Киш“ Београд, ментор: Марина Костић.


Трећа категорија:

1. место: Алекса Николић, 7/1, ОШ „Станислав Сремчевић“ Крагујевац, ментор: Предраг Николић.
2. место: Лука Баровић, 8/6, ООШ „Владислав Рибникар“ Београд, наставник: Сања Терић.
3. место: Уна Бугарчић, 7/5, ОШ „Станислав Сремчевић“ Крагујевац, ментор: Предраг Николић.


И ове године је литерарне радове, који задовољавају критеријуме конкурса, оцењивао и Дечји жири. Жири је оценио укупно 145 радова подељених у три категорије, а чинили су га ученици из: ОШ „Васа Чарапић“ из Белог потока, ОШ „Свети Сава“ из Младеновца, одељење 1/3, Песничка радионица „Млади песници“ ОШ „Филип Вишњић“ из Београда, Литерарна секција „Разиграно перо“ ОШ „Миле Дубљевић“ из Лајковца, ПКУД „Свети Сава“ из Марибора, ОШ „Др Александар Сабовљев“ из Ечке, ЈУ ОШ „Свети Сава“ из Бијељина, РС, БиХ, ОШ „Јован Јовановић Змај“ из Змајева и ОШ „Милић Ракић Мирко“ из Прокупља, ИО Доње Кординце.




Резултати литерарног конкурса – Стручни жири:

Прва категорија:

1. место: Каја Миљковић, 2. разред, ОШ „Дринка Павловић“ Куршумлија, ментор: Танкосава Милановић.
2. место: Софија Ковачевић, 2. разред (7 година), ОШ „Вук Караџић” Беране, Црна Гора, ментор: Снежана Трифуновић.
2. место: Андреа Миленковић, 2/1, Песничка радионица „Млади песници“ ОШ „Филип Вишњић“ Београд, учитељица: Миланка Берковић.
3. место: Филип Станојевић, 2/2, ОШ „3. октобар“ Бор, ментор: Дејана Борановић Маринковић.
3. место: Миња Ђурица, 2/4, ОШ „Младост“, Нови Београд, учитељица: Тања Вречко.


Друга категорија:

1. место: Ахмед Халилбашић, 6 разред (11 година), Прва основна школа Живинице из Живиница, Босна и Херцеговина, ментор: Марица Ферхатбеговић.
2. место: Андреј Милетић, 3/1, ОШ „Станислав Сремчевић“ Крагујевац, ментор: Предраг Николић.
2. место: Огњен Ивановић, 5 разред, ОШ „Вук Караџић“ Краљево, ментор: Ивана Кекерић.
2. место: Елена Мајсторовић, 4/3, ОШ „Никола Тесла“ Београд.
3. место: Мухамед Дураковић,  6. разред (11 година), Прва  основна школа Живинице из Живиница, Босна и Херцеговина, ментор: Марица Ферхатбеговић.
3. место: Страхиња Мишковић, 3/1, ОШ „Станислав Сремчевић” Крагујевац, ментор: Предраг Николић.

Похвале:

Андреј Петровић, 5/3, ОШ „Никола Тесла“ Београд; Тамара Ђуричић, 5. разред, ОШ „Светитељ Сава“ Друговац (Смедерево), ментор: Ана Хранисављевић;


Трећа категорија:

1. место: Алекса Николић, 7/1, ОШ „Станислав Сремчевић” Крагујевац, ментор: Предраг Николић.
2. место: Лука Баровић, 8/6, ООШ „Владислав Рибникар“ Београд, наставник: Сања Терић.
2. место: Александра Мракић, 9. разред (14 година), ОШ „Свети Сава” Дубраве, (код Градишке), Република Српска, БиХ.
3. место: Уна Бугарчић, 7/5, ОШ „Станислав Сремчевић“ Крагујевац, ментор: Предраг Николић.
3. место: Немања Бабић, 6/6, ОШ „9. октобар“ Прокупље, наставник: Соња Миљковић

Похвале:

Анастасија Манић, 7/1, ОШ „Вук Караџић“ Ћуприја, ментор: Драгана Благојевић; Тијана Живаљевић, 6/2, ОШ „Вук Караџић“ Краљево, ментор: Ивана Кекерић; Ђорђе   Живковић, 8/2, ОШ „Васа  Чарапић“ Бели Поток, наставница: Снежана  Стојановић.


Жири у саставу: Срђан Сиђа Живковић, главни уредник „Табле“, Дајана Лазаревић, мастер књижевности и Мома Драгићевић, књижевник је на основу прегледаних 145 радова, који задовољавају критеријуме конкурса, користећи се критеријумима склапања уметничких синтагми, стварања песничких слика, поштујући узраст учесника и критеријума конкурса одлучио као у напред наведеним решењима. Жири наглашава да је имао веома тежак задатак јер је сваки од пристиглих радова могао да уђе бар у ужи избор и жири посебно захваљује педагозима који су видљивим резултатима помогли да радови на овом конкурсу буду врхунског квалитета.





Резултати ликовног конкурса за Табла Фест 18:


Прва категорија:

1. место: Дуња Лекић, 6 година, Ликовни студио „Маја Олић“ КЦ Крушевац, лик. педагог: Марија Стојановић.
1. место: Мирја Микић, 2/2, ОШ „Светозар Марковић“ Лапово, учитељица: Лидија Голубовић.
2. место: Луна Миловановић, 1/1, ОШ „Јован Јовановић Змај“ Обреновац, учитељица: Љиљана Јанковић.
2. место: Мартина Римац, 6 година, ПУ „Стоногица“ Сремска Митровица, ментори: Весна Станимировић и Ана Иветић.
2. место: Јована Симић, 6 година, ПУ „Стоногица“ Сремска Митровица, ментори: Ана Иветић и Весна Станимировић.
3. место: Леа Буханчевић, 7 година, ПУ „Стоногица“ Сремска Митровица, ментори: Весна Станимировић и Ана Иветић.
3. место: Тара Радоњић, 1/4, ОШ „Стефан Немања“ Ниш, ментор: Ирена Сретић.
3. место: Сара Бошковић, 1/1, ОШ „Јован Јовановић Змај“ Обреновац, учитељица: Љиљана Јанковић.



Друга категорија:

1. место: Милица Грнча, 4/2, ОШ „Доситеј Обрадовић“ Зрењанин, учитељица: Славојка Дорословачки.
2. место: Добрица Срдић, 4. Д, ОШ „Петар Кочић“ Темерин, учитељица: Зорица Зец.
2. место: Марија Босић, 5/1, ОШ „14. октобар“ Раковица, ментор: Надица Недељковић.
3. место: Борис Димковић, 3/3, ОШ „Мирослав Антић“ Београд, ментор: Марија Перић.
3. место: Маша Подгорац, 5/2, ОШ „Илија Гарашанин“ Аранђеловац, наставник: Милош Јовичић.
3. место: Теодора Цветановић, 5/3, ОШ „Светозар Марковић“ Лапово.


Трећа категорија:

1. место: Исидора Коцић, 6/3, ОШ „Вожд Карађорђе“ Лесковац, наставник: Анђелка Савић.
2. место: Тијана Вуковић, 6/3, ОШ „Јелица Миловановић“ Сопот, ментор: Ана Марија Ћућа.
2. место: Маша Микић, 6/3, ОШ „Светозар Марковић“ Лапово.
3. место: Ања Китановић, 8/2, ОШ „Вожд Карађорђе“ Лесковац, наставник: Анђелка Савић.
3. место: Александар Лазаревић, 8/1, ОШ „14. октобар“ Раковица, ментор: Надица Недељковић.
3. место: Милица Марковић, 6/5, ОШ „Ћирило и Методије“ Београд, наставник: Татјана Росић.




Жири у саставу: Драган Маринковић, директор „Табле“, Сузана Иванчевић Стаменковић, наставник ликовне културе, Весна Ђорђевић, педагог и Ирена Златковић, аутор фестивала дечјег стваралаштва „Пролећне риме, ноте и слике“ је на основу прегледаних 477 радова, који задовољавају задате критеријуме конкурса, донео одлуку као што је горе наведено. Деца су у раду највише користила дрвене и водене боје, али и темпере, пастелне боје и фломастере на картонској или папирној подлози. Било је и мозаика и комбинованих техника. Критеријуми којима се жири служио су пре свега (1) оригиналност, затим (2) слобода изражавања (маштовитост) и (3) храброст у употреби боја. Ове године су се квалитетом издвојили радови ученика: ПУ „Стоногица“ из Сремске Митровице, ОШ Светозар Марковић“ из Лапова, ОШ Вожд Карађорђеиз Лесковца и ОШ „Јован Јовановић Змај“ из Обреновца.



«
Next
Новији пост
»
Previous
Старији пост