Стваралаштво

Представљамо

Вести

Упознај Србију

Регионална сарадња

Одрасли за децу

Слободно време

Златни радови

Изложба

» » » » » » » » „Ризница талената“ - резултати конкурса


Табла Часопис 08:00:00 0



РЕЗУЛТАТИ КОНКУРСА
ЧЕТВРТОГ РЕПУБЛИЧКОГ ФЕСТИВАЛА „РИЗНИЦА ТАЛЕНАТА“ – НИШ

На овогодишњи конкурс Учитељског друштва Ниш, који је расписан поводом одржавања Фестивала „Ризница талената“ пристигло је преко
5 000 радова из читаве Србије, у свим категоријама.
Велики број радова пристигао је из Бугарске и Немачке, тако да је "Ризница талената" прерасла у Међународни фестивал, на велико задовољство свих.

Литерарна категорија
Стручни жири у саставу: 
1. Виолета Јовић, писац
2.Љиљана Андрић, проф.разредне наставе
3.Јелена Голубовић, мастер филолог
4.Јелена Станковић, дипломирани филолог за књижевност и српски језик
5.Јелена Мирковић, дипломирани филолог за српски језик и књижевност

је донео следећу одлуку:

ПОЕЗИЈА:
Млађи узраст:
1.место Александра Петковић, 4.р. ОШ „Христо Ботев“ – Димитровград (м:Слађана Стоилков)
2.место Љубица Станисављевић, 3.р. ОШ „Вук Караџић“ –  Књажевац
2.место Анастасија Ђорђевић, 3.р. ОШ „Др Зоран Ђинђић“ –Брзи Брод, Ниш (м:Мирјана Јовановић)
3.место Марија Јовановић, 1.р. ОШ „Милован Глишић“- Ваљевска Каменица ИО Осладић(м:Ана Дамњановић)

Похвале: Лука Радосављевић 3.р. ОШ „Ј.Ј.Змај“ – Београд (м:Душица Рајковић); Богдан Станковић 4.р. ОШ „Свети Сава“ –Ниш (м:Славољуб Митић); Марко Минић 2.р. ОШ „3.ОКТОБАР“ –Бор (м:Дејана Борановић Маринковић); Димитрије Благојевић 3.р. ОШ „З.Ј. Јовановић“ – Београд (м:Ирена Јовановић); Јелена Џаклић 3.р. ОШ „Вук Караџић“ – Шилово (м:Зорица Димић);Вељко Панић 3.р. ОШ „Вук Караџић“ –Књажевац.

ПРОЗА:
Млађи узраст:    
1.место Марика Георгијев 4.р. ОШ „Бранислав Нушић“ –Трнава (м:Душица Стојић)
2.место Богдан Станковић 4.р. ОШ „Свети Сава“ – Ниш (м:Славољуб Митић)
3.место Анђела Симијоновић 4.р. ОШ „Вук Караџић“ – Шилово (м:Ђорђе Савић)
                               
Похвале:Реља Ђорђевић 2.р. ОШ „Дубрава“ – Књажевац (м:Душица Манојловић); Даница Васић 1.р. ОШ „И.Г.Ковачић“ – Београд (м:Олгица Вукадиновић);Дарија Стојановић 2.р. ОШ „Н.С.Татко“ –Прокупље
( м:Љиљана Соколовић); Николај Венциславов Георгев 3Б клас, СУЕЕ „Св.Константин Кирил Философ“ - Бугарска(ментор:Ирина Ангелова Иванова).

ПОЕЗИЈА
Старији узраст:
1.место Милица Миленковић 6.р. ОШ „ Н.С.Татко“– Прокупље (ментор:Данијела Миладиновић)
2.место Вук Миленковић 6.р. ОШ „Ј.Ј.Змај“- А.Рудник (ментор:Марија Петровић)
3.место Ена Шеховић 6.р. ОШ „Светозар Марковић“ –Бродарево (ментор:Самира Ћосовић)

Похвале:Лука Боровац 5.р. ОШ „Стефан Немања“-Ниш (м:Ирена Сретић); Емилија Максимовић 7.р. ОШ „Десанка Максимовић“-Косовска Каменица (м:Марина Трајковић);Теодора Алексић 7.р. ОШ „Ј.Панчић“-Баљевац на Ибру (м:Јасмина Стевановић); Мила Трипковић,Допунска школа у Ројтлингену- Немачка (м:Наташа Миленковић).

ПРОЗА

Старији узраст:
1.место Ивана Лукић 6.р. ОШ „9.ОКТОБАР“-Прокупље (ментор:Марина Стефановић )
2.место Јована Станојевић 7.р. ОШ „Десанка Максимовић“-Косовска Каменица (ментор:Марина Трајковић)
3.место Миленија Станојевић 5.р. ОШ „Вук Караџић “ – Шилово (м:Дргана Симијоновић)
                             

Похвале:Марко Миљановић 8.р. ОШ „Сремски фронт“-Шид(м:Наташа Миљановић); Сара Славујевић ОШ „Сремски фронт“-Шид (м:Снежана Матић); Борислав Димитров- град Софија, Бугарска.

Ликовна категорија:
Стручни жири у саставу:  
1. Ирена Ранђелов,наставник ликовне културе
2. Ана Павловић,проф.разредне наставе
3. Милена Миљковић, проф.разредне наставе

је донео следећу одлуку:

Млађи узраст:  
1.место Армандо Орлинов Живков 1.р. ОУ „Даскал Димитри“-Ћустендил, Бугарска (ментор:Елена Аначкова)
1.место Драган Милојевић 4.р. ОШ „З.Ј.Јовановић“-Београд
2.место Уна Аранђеловић ОШ „Вук Караџић“-Књажевац (ментор:Весна Ранчић)
2.место Сара Миљковић 4.р. ОШ „8.СЕПТЕМБАР“- Пирот (ментор:Мима Цолић)
3.место Ена Томић 3.р. ОШ „Свети Сава“ – Ниш (ментор:Станиша Костадиновић)
3.место Огњен Јаковљевић ОШ „Р.П.Ћичко“ – Прокупље (ментор:Ана Ивановић)

Похвале: Хелена Живановић ОШ „З.Ј.Јовановић“ – Београд; Анђела Михов 4.р. ОШ „8.СЕПТЕМБАР “-Пирот (м:Мима Цолић); Калина Илић 1.р. ОШ „1.МАЈ“-Трупале (м:Милена Миљковић);Звезделина Георгиева Најденова 1.р. ОШ „Даскал Димитри“-Бугарска (м:Елена Аначкова).

Старији узраст:
1.место Јована Арсић 8.р. ОШ „Десанка Максимовић“- Косовска Каменица (ментор:Бобан Филиповић)
2.место Тамара Стевановић 5.р. ОШ „9.ОКТОБАР“ – Прокупље
3.место Кристина Нешић 8.р. ОШ „Бранко Радичевић“-Брестовац (ментор:Весна Петровић)

Похвале: Алекса Димић 8.р. ОШ „Десанка Максимовић“- Косовска Каменица (м:Бобан Филиповић);Магдалена Стевановић ОШ „Р.П.Ћићко“ – Прокупље; Миљана Станојевић ОШ „Десанка Максимовић“ – Косовска Каменица (м:Бобан Филиповић); Анђела Павловић 5.р. ОШ „Р.П.Ћићко“ – Прокупље; Мартина Павловић 7.р. ОШ „Краљ Александар Карађорђевић“- Прњавор (м:Јелена Инђић); Весељ Саљији 8.р. ОШ „Десанка Максимовић“- Косовска Каменица (ментор:Бобан Филиповић); Лена Обвинцева 5.р. ОШ „Љупче Шпанац“ – Бела Паланка; Данило Ћирић ОШ „Љупче Шпанац“ – Бела Паланка.

Драмска категорија:

Стручни жири у саставу:
1.Маја Радоман Цветићанин,проф.српског језика
2.МА Синиша Голубовић
                                           
 је донео следећу одлуку:

1.место ОШ „Љупче Шпанац“ Бела Паланка
2.место ОШ „Сремски фронт“ Шид
2.место ОШ „Десанка Максимовић“ Косовска Каменица
3.место ОШ „Бранко Радичевић“ Брестовац
3.место ОШ „Ратко Павловић Ћићко“ Прокупље

Похвале:
ОШ „9.ОКТОБАР“ Прокупље; ОШ „Дубрава“ Књажевац; ОШ „Вук Караџић“ Књажевац;ОШ „Жарко Зрењанин“ Нови Сад;
ОШ „Чегар“ Ниш.
Посебном дипломом за текст награђујемо библиотекара ОШ „Десанка Максимовић“ – К.Каменица, Слободана Миљковића.

Музичка категорија:
Стручни жири у саставу:
1.Сашка Стојанов Крстић,магистар музике
2.Миљана Радивојевић,професор музичке културе, оснивач музичке радионице и хора Чаробна Нота
3. Иван Стевановић,професор солфеђа

је донео следећу одлуку:

Певање:
1.место Хелена Стојанов, ОШ „Христо Ботев“-Димитровград (м:Светлана Стојанов)
2.место Тијана Симовић, ОШ „Трајко Перић“ – Велико Ропотово (м:Небојша Тасић)
2.место Александра Станковић, ОШ „Десанка Максимовић“ – Косовска Каменица (м:Милан Пешић)
3.место Лена Ранђеловић, ОШ „Бранко Миљковић“ – Ниш (м:Ана Младеновић)

Похвале: Миљана Станојевић, Јована Пешић , ОШ „Десанка Максимовић“ –Косовска Каменица; Марија Георгијев и Хелена Стојанов, ОШ „Христо Ботев“-Димитровград; Јелена Здјелар , ОШ „Сремски фронт“-Шид; Љубица Јовановић, ОШ „З.Ј.Јовановић“ – Београд;Луција Лакићевић, ОШ „Н.С.Татко“, Прокупље.

Свирање:  
1.место Калина- Етида у g-mollu- клавир, ОШ „9.ОКТОБАР“-Прокупље
2.место Зорана Субић, ОШ „Сремски фронт“-Шид(м:Ивана Мацко, Ана Највирт)
3.место Вук Петровић, ОШ „Бубањски Хероји“-Ниш.

Похвале: Милош Рајчић, ОШ „Дубрава“ – Књажевац; Александар Тепеш, ОШ „З.Ј.Јовановић“, Београд; Јована Пешић, ОШ „Десанка Максимовић“-Косовска Каменица (м:Милан Пешић); Едис Сушица, ОШ „Н.С.Татко“-Прокупље; Ђорђе Живковић, ОШ „Дубрава“-Књажевац; Лука Степановић, ОШ „Вук Караџић“ – Књажевац; Јелена Здјелар, ОШ „Сремски фронт“ – Шид; Теодора Тимиљић, ОШ „Вук Караџић“ - Књажевац.

Плесна категорија:
Стручни жири у саставу:
1. Марјан Здравковић, учитељ народних игара, уметнички руководилац Ансамбла народних игара и песама „Мозаик“ Ниш
2.Милица Ћирковић, члан групе ветерана Ансамбла народних игара и песама „Мозаик“ Ниш

је донео следећу одлуку:

1.место ОШ „Десанка Максимовић“-Косовска Каменица, игре из Врањског поља (ментор:Александар Антић)
2.место ОШ „Вук Караџић“ –Књажевац, MIX.
2.место ОШ „Змај Јова Јовановић“– Београд, Валентина Славић,8.р
3.место ОШ „Ратко Павловић Ћићко“ – Прокупље (Magic Dance- Cheap Thrills)
3.место ОШ „Дубрава“ –Књажевац, фолклор

Похвале:ОШ „9.ОКТОБАР“-Прокупље; ОШ „Лептирићи“ –Брестовац;ОШ „Љупче Шпанац“ –Бела Паланка;ОШ „Вук Караџић“- 4/1Књажевац;ОШ „Чегар“-Ниш; ОШ „Трајко Перић“ – Велико Ропотово.

Школе које су се пласирале у финале и стекле могућност да се боре за ласкаву титулу „најбоља школа“ Фестивала, су:
1.ОШ „Десанка Максимовић“ – Косовска Каменица
2.ОШ „9.ОКТОБАР“ – Прокупље
3.ОШ „Вук Караџић“ – Књажевац
4.ОШ „Сремски фронт“ – Шид
5.ОШ „Змај Јова Јовановић“ – Београд
6.ОШ „Ратко Павловић Ћићко“ – Прокупље
Напомена: Уколико нека од наведених школа није у могућности да присуствује финалу 12.5.2018.год. следеће школе имају могућност да буду финалисти, и то овим редоследом:
7.ОШ „Христо Ботев“ – Димитровград
8.ОШ „Дубрава“ – Књажевац
9.ОШ „Свети Сава“ – Ниш
10.ОШ „Бранко Радичевић“ – Брестовац
11.ОШ „Љупче Шпанац“ – Бела Паланка
Обавештење: Термин завршнице Фестивала је промењен због обавеза око реализације Обука за 1.разред у договору са ШУ Ниш.

За изузетан труд и велики број радова,посебном захвалницом награђујемо менторе/школу:  
1.Бобан Филиповић - ОШ „Десанка Максимовић“ – Косовска Каменица
2.Милан Пешић - ОШ „Десанка Максимовић“ – Косовска Каменица


Позивамо награђене и похваљене ученике у свим категоријама да 13.5.2018.год. (недеља) у 12 h, у просторијама Учитељског Дома- Краља Стефана Првовенчаног 2,присуствују додели награда и признања, док ће школе финалисти бити обавештени мејлом о детаљима везаним за први дан Фестивала – 12.5.2018.

Свим награђеним и похваљеним ученицима честитамо на успешном учешћу на Фестивалу, а осталим ученицима желимо више успеха наредне године.


Контакт особе за додатне информације:
Ана Младеновић, идејни аутор и координатор Фестивала 060/0251652
Станиша Костадиновић, председник УД Ниш 069/3366717

УЧИТЕЉСКО ДРУШТВО НИШ


«
Next
Новији пост
»
Previous
Старији пост