Стваралаштво

Представљамо

Вести

Упознај Србију

Регионална сарадња

Одрасли за децу

Слободно време

Златни радови

Изложба

» » » » РЕЗУЛТАТИ ПЕТОГ МЕЂУНАРОДНОГ КОНКУРСА КЊИЖЕВНОГ КЛУБА МАЛА ПТИЦА


Табла Часопис 08:00:00 0


РЕЗУЛТАТИ ПЕТОГ МЕЂУНАРОДНОГ КОНКУРСА
КЊИЖЕВНОГ КЛУБА МАЛА ПТИЦА

Миријевски Орфеј за децу и Мала птицаза одрасле


Будући да је на конкурс стигло пуно квалитетних радова, жири је имао веома тежак задатак. Из тог разлога је и одлучио да на несвакидашњи начин искаже своје задовољство, а да се не огреши о неког учесника конкурса, па је зато и додељивао по неколико првих, других и трећих награда и по више похвала, јер је неколицина пристиглих радова била прилично уједначеног квалитета, па је сматрао да је то једино и најбоље решење. Надамо се да ће нам сви остати верни и догодине, а да ћемо својим непристрасним и стручним оценама привући и много нових учесника. Квалитет поезије и прозе је једино мерило на песничком фестивалу Вечити несмирајник. Ван зборника је остало и доста добрих песама, али у зборник су могле ући само најбоље. Желимо да овај фестивал буде мотивација да и даље пишете и да и даље шаљете своје радове на наш конкурс и догодине, а уз све то будете сигурни да ће прави квалитет бити препознат и истакнут.

Књижевни клуб Мала птица
ЕСЕЈИ ПОСВЕЋЕНИ МОМИ ДИМИЋУ
ЕСЕЈ - Фестивал Мала птица (категорија одраслих)
Прва награда Софија Милошевић, Бановци, Видови нарације у роману Мала птица
Друга награда: Душан Мијајловић Адски, Ниш, Срећа је крилата-несрећа саката
Одабрани есеј: Верица Преда, Вршац, Под небом птица, перо и пут

ПОЕЗИЈА И ПРОЗА УЧЕНИКА Фестивал Миријевски Орфеј(деца)

ОСНОВНА ШКОЛА

Поезија ученика првог и другог разреда 

Прва награда: Мара Поповић, Ниш, Љубав
Прва награда: Нађа Пајкић, Београд-Раковица Када бих имала чаробне моћи
Прва награда: Андреа Љубисављевић, Београд, Изненађење
Прва награда: Богдан Ђорђевић, Ниш, Моја мајка
Друга награда: Јована Глиџић, Ниш, Бори се за своја крила
Друга награда: Теодора Илић, Београд, Књига
Друга награда: Јана Петровић, Бор, Лептир и цвет
Трећа награда: Филип Станојевић, Бор, Сва лица љубави
Трећа награда: Лена Јанковић, Београд, Путовање

Специјална награда за лепоту поезије: Вељко Митић, Ниш, Мати

Похвале: Лазар Срејић, Бор, Ја сам мали...
Вук Прокоповић, Ниш, Волим те мама
Тара Радоњић, Ниш, Моја мајка
Огњен Златковић, Ниш, Домовина
Јана Стефанов, Ниш, Честитка мајци
Лана Будановић, Стари Жедник-Суботица, Када бих била ветар
Алекса Богдановић, Ниш, Моја мама

Одабране песме: Катарина Пејчић, Ниш, Најлепша реч мајка
Наталија Вељковић, Бор, Божићна песма
Ђорђе Ћирић, Бор, Божићна песма
Ања Костић, Београд, Жикина песма
Катарина Савић, Ниш, Највећа љубав
Урош Давитковски, Бор, Сва лица љубави
Наталија Петковић, Ниш, Моја земља
Михајло Шћопић, Бор, Лептир и цвет
Крсман Јанковић, Бор, Врт фдетињства
Филип Додић, Бор, Мој сусрет са Светим Савом
Теодора Павловић, Бор, Лептир и цвет
Јана Стојковић, Бор, Божићна песма
Марко Минић, Бор, Кад имаш друга ниси сам
Нина Бислими, Бор, Сва лица љубави
Неда Трпески, Ниш, Мајчица моја

Проза ученика првог и другог разреда
Прва награда: Јована Глиџић, Ниш, Мој јунак
Друга награда: Огњен Златковић, Ниш, Поштар рода
Трећа награда: Катарина Савић, Ниш, Два друга

Похвала: Вук Прокоповић, Ниш, Два друга

Одабрана прича: Кристијан Фажо, Тиват, Црна Гора, Познати мајмун Никола

Поезија ученика трећег разреда

Прва награда: Андрија Лазаревић, Ваљевска Каменица, Мој апостол
Друга награда: Калина Стојановић, Крагујевац, Песма која то није
Трећа награда: Милица Јеленковић, Књажевац, Чаробни свет библиотеке

Специјална награда за лепоту поезије: Страхиња Мишковић, Крагујевац, Најчуднија књига на свету

Специјална награда за лепоту поезије: Андреј Милетић, Крагујевац, Осмех за сваку главу

Специјална награда за лепоту поезије: Алекса Ранковић, Крагујевац, Мирише пролеће

Похвале: Дамјан Кадијевић, Београд, Грађанско васпитање
Алекса Минић, Књажевац, Од свега по мало
Јована Јанковић, Змајево, Џеп за успомене
Иван Катић, Ваљевска Каменица, Шмекер
Марија Живковић, Косовска Каменица, Шума
Дуња Ђорђевић, Књажевац, Храни се правилно и буди здрав
Маша Матовић, Крагујевац, Кључ и катанац

Одабране песме: Андрија Холовчук, Змајево, Боје и лепоте ране јесени
Ена Гоцић, Књажевац, Шта је љубав
Теодора Јањић, Змајево, Бори се за своја крила јер небо није граница
Сава Калинић, Крагујевац, Упознао сам дивно биће
Миа Збућановић, Змајево, Осмех за сваку главу
Живота Арсић, Крагујевац, Жуто репис
Катарина Ненадић, Крагујевац, Писмо лету
Маша Керановић, Змајево, Моја машта
Лазар Жижаков, Змајево, Кад бих ја био деда мраз
Леонора Пантереаулт, Београд, Лала
Сара Вучић, Књажевац, Буди збезда која воли
Тодор Јовановић, Крагујевац, Рода на одмору
Давор Петровић, Ваљевска Каменица, Моја цица
Сара Кртинић, Змајево, Био једном један миш
Марија Фелдежди, Змајево, Сунце греје само у слободи
Марко Пилиповић, Змајево, Љубавна песма
Сара Станишић, Књажевац, Корачам кроз време

Проза ученика трећег разреда

Прва награда: Андреј Милетић, Крагујевац, Андреас против виршлоса
Друга награда: Маша Керановић, Змајево, Шта се ноћу дешава у продавници играчака
Друга награда: Теодора Јањић, Змајево, Прослава рођендана
Трећа награда: Страхиња Мишковић, Крагујевац, Зашто се каже мељеш као воденица

Специјална награда за лепоту приповедања: Миа Збућановић, Змајево, Стигла нам је зима

Похвале: Алекса Ранковић, Крагујевац, Кад сам гладан и оловка је добра
Милош Јањић, Змајево, Пријатељица ми је зато што...
Марија Фелдежди, Змајево, Главни јунак моје приче
Јована Јанковић, Змајево, Пријатељица ми је зато што...

Поезија ученика четвртог разреда

Прва награда: Ана Гачић, Београд-Раковица, Ручак за бриге
Друга награда: Лана Павловић, Београд-Раковица Шта је најслађе
Трећа награда: Катарина Каназир, Београд-Земун, Био једном један

Похвала: Елена Мајсторовић, Београд-Раковица, Песма

Одабране песме: Ана Гачић, Београд-Раковица, Ситнице ми живот боје
Маша Алексић, Београд-Раковица Ја волим
Босиљка Злопорубовић, Београд-Раковица Шаљива песма
Василије Сретеновић, Београд, Песма о учитељици
Анђела Рашић, Београд, Годишња доба
Теодора Турањанин, Београд, Фризер за мишеве
Огњен Ракић, Београд, Време

Поезија ученика петог разреда

Прва награда Теодора Мишић, Књажевац, Аплауз за књигу
Похвале: Теодора Јовановић, Београд-Раковица, Тишина
Милош Арсић, Београд, Раковица, Реклама за снове
Одабрана песма: Ана Миљуш, Београд-Раковица, Има један седмак

Проза ученика петог разреда

Прва награда: Андреј Петровић, Београд-Раковица, Моја најдража игра
Друга награда: Алекса Филиповић, Београд, Догодило се у мојој машти
Трећа награда: Игор Живановић, Београд, Времеплов
Трећа награда: Ђорђе Алексић, Београд, Моји изуми
Одабране приче: Ника Блешић, Београд, Кад се мама љути
Тамара Костић, Београд, Писмо мог љубимца

Поезија ученика шестог разреда

Прва награда: Теодора Илић, Владичин Хан, О љубави
Друга награда: Харис Халилбашић, Живинице-БиХ, Сањам
Трећа награда: Невена Гаврановић, Панчево, Меда риболовац
Специјална награда за лепоту поезије: Ахмед Халилбашић, Живинице-БиХ, Клупа до клупе
Одабране песме: Мухамед Дураковић, Живинице-БиХ, Школски парламентарни дом
Симић Иван, Београд, Поплава

Проза ученика шестог разреда:

Одабрана прича: Мартина Коларић, Београд, Кућица за птице

Поезија ученика седмог и осмог разреда

Прва награда: Лав Лукић, Београд-Раковица, Каква је киша
Прва награда: Лука Баровић, Београд, Опроштај
Друга награда: Урош Тирнанић, Н.Београд, Зашто сине не говориш српски?
Друга награда: Милица Миждало, Београд-Бели Поток, Први пољубац
Друга награда: Ирена Вучковић, Заблаће, Оставите ме овде
Трећа награда: Ивана Паклар, Београд-Раковица, Ситнице ми живот боје
Специјална награда за лепоту поезије: Михаило Анђелић, Крагујевац, Збуњени Михаило
Похвале: Јордан Стојаноски, Валандово-Македонија, Подарок за мама
Катарина Вулић, Крагујевац, Пролоће је стигло, само још...
Анђелија Станковић, Београд-Раковица, Крај реке Ибар...
Марко Јовановић, Београд, Љубав је чудна ствар
Катарина Ковачевић, Београд-Бели Поток, Желим да...
Марта Дукић, Београд-Раковица, Ситнице ми живот боје
Одабране песме: Лав Лукић, Београд-Раковица,Ситнице ми живот боје
Лука Митић, Београд-Бели Поток,
...у капи мастила Б.Миљковић“
Ања Александра Василијевић, Београд-Бели Поток, Издаја
Сара Вићентијевић, Београд-Бели Поток, Ала је леп...
Теодора Прица, Београд-Бели поток, Мој свет
Татјана Теодоровић, Београд-Бели Поток, Зимски сонет
Давид Миленковић, Јагодина, Цени живот
Јордан Стојаноски, Валандово-Македонија, Првото пролетно...
Дуња Кртић, Београд-Бели Поток, Детињство
Лука Баровић, Београд, Изгубљени
Анастасиа Радосављев, Змајево, Љубав
Марија Шотић, Београд, Бићу и ја заљубљена
Николина Костић, Београд, Потрага

Проза ученика седмог и осмог разреда

Прва награда: Марко Јовановић, Београд, Партија шаха
Прва награда: Татјана Теодоровић, Београд-Бели Поток, Снежна музичка ветролија
Друга награда: Катарина Ковачевић, Београд-Бели Поток, Бајка о облаку
Друга награда: Алексеј Урошевић, Београд-Бели поток, Дрво на вису снохватном
Трећа награда: Ђорђе Живковић, Београд-Бели Поток, Страница из дневника
Трећа награда: Никола Мијаиловић, Београд-Бели Поток, Никола са срцем сокола
Похвала: Милица Јурукоски, Београд-Бели Поток, Ја сам судбина
Одабране приче: Никола Мијаиловић, Београд-Бели Поток, СМС љубав
Љубомир Живковић, Београд-Бели Поток, Мој шарени свет
Урош Тирнанић, Н.Београд, Пред иконом Светог Саве
Александар Николић, Београд-Бели Поток, Загонетке
Бранко Гајић, Београд-Бели Поток, Љубав
Михајло Прица, Београд-Бели Поток, Кишобран за двоје
Марија Балчаковић, Београд-Бели Поток, Прва љубав
Филип Хрњак, Београд-Бели Поток, Посао који ми није тешко пао
Марко Војиновић, Београд, Фема из моје околине
Александра Петровић, Змајево,Бори се за своја крила...

Овогодишњи добитник награде Миријевски Орфеј” за најбољи ученички рад у категорији ученика основних школа је Лав Лукић из школе Никола Тесла“ из Раковице.

СРЕДЊА ШКОЛА
Поезија средњошколаца
Прва награда: Никола Гашпарић, Стара Пазова, Живимо на размеђу свијетова“
(М.Селимовић)
Друга награда: Анђела Шишић, Књажевац, Трагања
Трећа награда: Пола Спасојевић, Ниш, Заустави...
Специјална награда за лепоту поезије: Фарук Шахат, Сарајево, Ода о сликару
Похвале: Теодора Ристоски, Београд, Прва љубав
Анастасија Милићевић, Ниш, Волела бих...
Петар Лучић, Живинице-БиХ, Дивно је бити лубеница
Одабране песме: Тијана Бубало, Београд, Анђели
Канита Шаботић, Рожаје-Ц.Гора, Не дајем вам за право
Јовица Петровић, Лесковац, Само за тебе
Анђела Лазаревић, Лесковац, Дођи ми
Јелена Стојановић, Лесковац, Растанак
Проза средњошколаца
Прва награда: Ивана Цекић, Лесковац, У поткровљу
Друга награда: Захир Шаботић, Рожаје-Ц.Гора, Чампо
Похвала: Микица Новаковић, Лесковац, Прича о дуњи
Одабрана прича: Јана Добријевић, Нови Сад, Соба
Даривања за децу- Одабрана поезија песника за децу
Душан Матић, Београд, Мала птица
Живан С.Филиповић, Београд, Трагови дома не постоје више
Ирена Сретић, Ниш, Љубавне муке
Драгица Давидовић. Пелагићево – БиХ
ПЕСНИЧКИ ПОЛУМАРАТОН ЗА ОДРАСЛЕ
Песнички фестивал
Мала птица
Одабрана поезија за песнички полумаратон:
Марица Ферхатбеговић, Живинице-БиХ / Не знају они шта је љубав
Мајо Даниловић, Београд / Раскалашне кости
Мирослав Павловић, Крњево / Зајездили бауци
Ивана Дичић, Петровац на Млави / Пишем ти
Миодраг Милуновић, Смедеревска Паланка / Господар је песма
Биљана Грошин, Меленци / Неизвесност времена
Вук Стевановић, Београд / Јесен је прошла
Јована Вања Марковић, Београд / Намењена врту
Весна Радовић, Београд / Марија Магдалена
Милко Стојковић, Смедеревска Паланка / Један младеж и Ниче
Гордана Дракула, Лазаревац / Сломи врат змијама
Марко Поропатић, Београд / Идентификација
Милан Љ.Обреновић, Крагујевац / Припадам јој
Драгица Драга Грбић, Вишеград-БиХ / Заклетва
Душан Мијајловић Адски, Ниш / Бела куга
Ема Цветковић, Београд / Тражим оног, неког
Борисав Бора Благојевић, Ћуприја /Слутња
Данијела Даниловић, Грачац-БиХ /На колодвору
Павле Мијуковић, Велика Иванча / Магла
Љиљана Рим Живковић, Београд / Подунавски великаш
Александар Станковић, Београд / Путник на уранку
Милијана Мика Голубовић, Ужице / Ако мораш
Александар Арсенијевић, Београд / Псалам од живе воде
Милорад Бибин, Зрењанин / хаику
Иван Гаћина, Задар-Хрватска / хаику
Mарина Савић Руци
Верица Преда У граду под кулом
Сандра Николић Биће дуге
Позивамо све учеснике конкурса да дођу на манифестацију Момини дани која ће се одржати од 8-12. октобра у Београду, према програму који вам достављамо, а посебно награђене и похваљене да прочитају своје радове.
Адреса:
Школски трг 2, Миријево ( зграда месне заједнице
Миријево која је поред старе миријевске цркве Св.Илија. Аутобуси 46 са железничке станице, 27 и 27е са Трга републике, 74 са Новог Београда и 25п из Кумодража ) Манифестација ће се одржавати у месној заједници Миријево и библиотеци Мома Димић која се налази на другом спрату месне заједнице. За све информације можете нас контактирати на телефоне 011/343 60 89 и 060/ 340 45 14


«
Next
Новији пост
»
Previous
Старији пост