Стваралаштво

Представљамо

Вести

Упознај Србију

Регионална сарадња

Одрасли за децу

Слободно време

Златни радови

Изложба


На овогодишњи конкурс Нишког креативног студија за најбоље литерарне и ликовне радове ученика основних школа одазвало се више од 700 аутора из: Србије, БиХ, Црне Горе и Македоније са више од 800 радова.
Најбољи радови ће бити приказани на фестивалу дечјег стваралаштва „Табла Фест 15“ који ће се одржати 29.05.2015. године у просторијама ОШ „Ћеле Кула“ у Нишу. Овогодишњи „Табла Фест“ су подржали Министарство културе и информисања Републике Србије и Градска општина Медијана, Ниш.

РЕЗУЛТАТИ ЛИТЕРАРНОГ КОНКУРСА:

У категорији млађег узраста (1. и 2. разреди) награђени су следећи ученици:

Прво место – Јулијана Илић, ОШ „Свети Сава“, Младеновац
Друго место – Лука Боровац, ОШ „Стефан Немања“, Ниш
Треће место – Никола Стојковић, ОШ „Бранко Миљковић“, Ниш
Треће место – Сањин Лазић, ОШ „Бранко Миљковић“, Ниш
Похвалнице:
Наталија Здравковић, ОШ „Стефан Немања“, Ниш
Софија Матовић, ОШ „Цар Константин“, Ниш
Илија Петровић, ОШ „Димитрије Тодоровић Каплар“, Књажевац

У категорији средњег узраста (3. 4. и 5. разреди) награђени су:

Прво место – Марко Јовановић, ОШ „Старина Новак“, Београд
Друго место – Антонија Настић, ОШ „Младост“, Нови Београд
Треће место – Василије Митић, ОШ „Стефан Немања“, Ниш
Треће место – Вељко Ђуричић, ОШ „Јелена Ћетковић“, Београд
Похвалнице:
Вук Бојанић, Школа креативног писања "Орфејевим трагом" Народне библиотеке Смедерево
Ђурђина Миливојевић, ОШ „Димитрије Тодоровић Каплар“, Књажевац
Абдулах Махмутовић, ОШ „Соко“, Грачаница, БиХ
Маша Миленовић, ОШ „Стефан Немања“, Ниш
Инес Димитријевић, ОШ „Сутјеска“, Подгорица
Инда Новак, ОШ „Јелена  Ћетковић“, Београд

У категорији старијег узраста (6. 7. и 8. разреди) награђени су:

Прво место – Вања Коцић, ОШ „Коста Стаменковић“, Српски Милетић
Друго место – Коста Радосављевић, Француска школа, Београд
Треће место – Анита Милошевић, ОШ „Краљ Александар“, Пожаревац
Треће место – Милош Ћетковић, ОШ „Васа Пелагић“, Београд
Похвалнице:
Загорка Пантовић, Школа креативног писања "Орфејевим трагом" Народне библиотеке Смедерево
Адријана Ламбић,  ОШ „Васа Чарапић“, Бели Поток
Наталија Симић, ОШ „Карађорђе“, Топола
Звездана Гојковић,  ОШ „Октоих“, Подгорица, Црна Гора
Теодора Томић, ОШ „Стеван Синђелић“, Ниш

На основу више од 400 приспелих радова из много градова Србије, Црне Горе, БиХ и Македоније жири Табла фестивала 2015. у саставу: Зоран Раденковић, професор, Русомир Арсић, књижевник и Срђан Сиђа Живковић, главни уредник „Табле“ је користећи се критеријума склапања уметничких синтагми, стварања песничких слика, поштујући узраст учесника и критеријума конкурса одлучио као у напред наведеним решењима. Жири наглашава да је имао веома тежак задатак јер је сваки од пристиглих радова могао да уђе бар у ужи избор и жири посебно захваљује педагозима који су видљивим резултатима помогли да радови на овом конкурсу буду врхунског квалитета.


РЕЗУЛТАТИ ЛИКОВНОГ КОНКУРСА:

У категорији млађег узраста (1. и 2. разреди) награђени су следећи ученици:

Прво место – Новак Јанкуцић, 1. разред, ОШ „Франце Прешерн“, Београд, Србија
Друго место – Милица Илић, 1. разред, ОШ „Петар Кочић“, Бања Лука, Република Српска, БиХ
Друго место – Ива Петровић, 2. разред, Ликовни студио Културног центра Крушевац, Србија
Треће место – Дамјан Крговић, 3. разред, ЈУОШ „Сутјеска“, Подгорица, Црна Гора
Треће место – Јована Жижаков, 2. разред, ОШ „Јован Јовановић Змај“, Змајево, Србија
Похвалнице:
Марија Бајин, 1. разред, ОШ „Ђура Јакшић“, Кикинда, Србија
Доротеја Бошковић, 2. разред, Ликовни студио Културног центра Крушевац, Србија.

У категорији средњег узраста (3. 4. и 5. разреди) награђени су:

Прво место – Александра Петровић, 4. разред, ОШ „Јован Јовановић Змај“, Змајево, Србија
Друго место – Анастасија Радосављев, 4. разред, ОШ „Јован Јовановић Змај“, Змајево, Србија
Друго место – Мина Миленковић, 3. разред, ОШ „Димитрије Тодоровић Каплар“, Књажевац, Србија
Треће место – Милица Калабић, 4. разред, ОШ „Вук С. Караџић“, Бања Лука, Република Српска, БиХ
Треће место – Милан Алемпијевић, 4. разред, ОШ „Доситеј Обрадовић“, Умка, Београд, Србија
Треће место – Милан Мићић, 5. разред, ОШ „Краљ Петар први“, Ниш, Србија
Похвалнице:
Милена Росић, 3. разред, ОШ „Младост“, Нови Београд, Србија;
Марко Радаковић, 5. разред, ОШ „Ћирило и Методије“, Београд, Србија
Анђела Милосављевић, 4. разред, ОШ „Доситеј Обрадовић“, Умка, Београд, Србија.

У категорији старијег узраста (6. 7. и 8. разреди) награђени су:

Прво место – Стефан Стан, 7. разред, ОШ „Ђорђе Кошбук“, Торак, Србија
Друго место – Марина Шимурина, 6. разред, ОШ „Ћирило и Методије“, Београд, Србија
Друго место – Кристина Карлаш, 6. разред, ОШ „Петар Кочић“, Честерег, Србија
Треће место – Илија Игњатов, 8. разред, ОШ „Свети Сава“, Панчево, Србија
Треће место – Мирјана Миланов, 7. разред, ОШ „Ћирило и Методије“, Београд, Србија
Треће место – Коља Вукановић, 7. разред, ОШ „Бранко Радичевић“, Бања Лука, Република Српска, БиХ
Похвалнице:
Катарина Булатовић, 6. разред, ОШ „Ћирило и Методије“, Београд, Србија
Михаило Величковић, 6. разред, ОШ „Ћирило и Методије“, Београд, Србија.

КРИТЕРИЈУМИ
Жири, у саставу: Цветковић Будимир, академски сликар, Стевановић Небојша Непса, сликар и Бојана Таминџија, академска сликарка, је на основу прегледаних више од 300 радова из: Србије, БиХ, Црне Горе и Македоније донео одлуку као што је горе наведено. Деца су у раду највише користила дрвене и водене боје, али и темпере, пастелне боје и фломастере на картонској и папирној подлози. Критеријуми којима се жири служио су, пре свега, (1) оригиналност, затим (2) слобода изражавања (маштовитост) и (3) храброст у употреби боја. Ове године су се квалитетом издвојили радови ученика двеју основних школа: „Јован Јовановић Змај“ из Змајева и „Ћирило и Методије“ из Београда.