Стваралаштво

Представљамо

Вести

Упознај Србију

Слободно време

Одрасли за децу

Реч учитеља

Златни радови

Изложба

Водитељи програма: Софија Станимировић и Вељко Ђурић, ученици ОШ "Ћеле кула" из Ниша




Фестивал дечјег стваралаштва „Табла Фест 17“ је реализован у три етапе:

Прва етапа је почела 1. марта када смо расписали конкурс за литерарне и ликовне радове, а завршила се 15. маја када смо завршили оцењивање приспелих радова.

Најава Табла Фест 17 у Медиа и реформ центру у Нишу. Учесници: Срђан Сиђа Живковић, уметнички директор ТФ-17, Зорица Филиповић, шеф маркетинга Позоришта лутака Ниш, Анета Цекић, уметнички директор Дечјег центра Ниш и Драган Маринковић, директор ТФ-17


Друга етапа је трајала пет дана и то од 25. до 30. маја.
25. мај – у Академији 28 – Дечја сцена приказана представа „Чаробна бајка“ за све учеснике Табла Феста из Београда;
26. мај – организоване су ликовне и литерарне радионице у школама које сарађују са Таблом, а које су прихватиле организацију радионица;
27. мај – ревијални део фестивала „Табла Фест 17“ у Дечјем центру у Нишу, у оквиру кога су проглашени победници и подељене награде. На крају - обилазак Ћеле куле;
28. мај –  у позоришту „Бора Станковић“ приказана представа „Гордана међу Индијнцима“ за све учеснике Табла Феста из Врања;
30. мај – у Позоришту лутака Ниш приказана представа „Улица тра-ла-ла“ за све учеснике Табла Феста из Ниша.

Трећа етапа се сваке године одвија у време летњег распуста када се у Интернет часопису за подстицање дечјег стваралаштва „Табла“ широј публици представљају победнички радови.

Хор ОШ "Ћеле кула" Ниш


Уметнички директор фестивала Срђан Сиђа Живковић и директор фестивала Драган Г. Маринковић

Страхиња Мишковић из Крагујевца прима награду за освојено прво место у категорији литерарни радови, млађи узраст

Дуња Крнетић из Мојсиња код Мрчајеваца прима награду за освојено треће место у категорили литерарни радови, млађи узраст

Јана Митић из Ниша прима награду за освојено прво место у категорији литерарни радови, средњи узраст



Ненад Богасениев из Зрењанина прима награду за освојено прво место у категорији ликовни радови, млађи узраст

Анђела Татић из Ниша прима награду за освојено друго место у категорији ликовни радови, средњи узраст

Никола Петковић из Ниша прима награду за освојено треће место у категорији ликовни радови, средњи узраст

Моника Мишић пева победничку песму овогодишње Мајске песме
Даница Игњатовић пева другонаграђену песму по оцени дечјег жирија са овогодишње Мајске песме
Награђени ученици са уметничким директором фестивала


Поносна учитељица Ирена Сретић


Награђени ученици са родитељима и гостима фестивала















Резултати конкурса за Табла Фест 17




На овогодишњи конкурс Нишког креативног студија и Интернет часописа за подстицање дечјег стваралаштва „Табла“ за најбоље литерарне и ликовне радове ученика основних школа одазвало се више од 500 аутора са укупно 601 литерарним и ликовним радом.

Најбољи радови ће бити представљени на ревијалном делу фестивала дечјег стваралаштва „Табла Фест 17, који ће се одржати 27.05.2017. године у простору Дечјег центра у парку Чаир, у Нишу, а затим и у Интернет часопису за подстицање дечјег стваралаштва „Табла“.

Зборник фестивала дечјег стваралаштва „Табла Фест 17“ ће изаћи у електронском облику у току летњег распуста и биће доступан свима.


РЕЗУЛТАТИ ЛИТЕРАРНОГ КОНКУРСА (ДЕЧЈИ ЖИРИ):

У категорији млађег узраста (1. и 2. разреди у осмогодишњим школама, односно 1, 2. и 3. разреди у деветогодишњим школама) награђени су следећи ученици:

Прво место – Страхиња Мишковић, II1, ОШ „Станислав Сремчевић” Крагујевац;
Друго место – Страхиња Мишковић, II1, ОШ „Станислав Сремчевић” Крагујевац;
Треће место – Уна Стјепановић, II1, ОШ „Стефан Немања” Ниш.

У Зборник „Табла Фест 17“ улазе и следећи аутори:
Лена Ђорђевић, II1, ОШ „Иван Горан Ковачић“, Нишка Бања;
Дуња Крнетић, II1, ОШ „Татомир Анђелић” Мрчајевци, ИО Мојсиње;
Теодора Јањић, II1, ОШ „Јован Јовановић Змај“ Змајево.


У категорији средњег узраста (3, 4. и 5. разреди осмогодишњих школа, односно 4, 5. и 6. разреди деветогодишњих школа) награђени су:

Прво место – Бранислав Николић, III4, ОШ „Васа Чарапић“, Пиносава;
Друго место – Ања Миленковић, III4, ОШ „Васа Чарапић“, Пиносава;
Треће место – Јулијана Илић, IV3, ОШ „Свети Сава“ Младеновац.

У Зборник „Табла Фест 17“ улазе и следећи аутори:
Владимир Бубало, IV5, ОШ „Иво Андрић“  Београд;
Јулијана Илић, IV3, ОШ „Свети Сава“ Младеновац;
Андреа Алардовић, III3, ОШ „Вук Караџић“ Крушевац.


У категорији старијег узраста (6, 7. и 8. разреди у осмогодишњим школама, односно 7, 8. и 9. разреди у деветогодишњим школама) награђени су:

Прво место – Ања Александра Василијевић, VII2, ОШ „Васа Чарапић“ Бели Поток;
Друго место – Адријана Ламбић,  VIII3, ОШ „Васа Чарапић“ Бели Поток;
Треће место – Шакира Реџић, VIII, Прва основна школа Живинице.

У Зборник „Табла Фест 17“ улазе и следећи аутори:
Адријана Ламбић,  VIII3, ОШ „Васа Чарапић“ Бели Поток;
Ања Александра Василијевић, VII2, ОШ „Васа Чарапић“ Бели Поток;
Селена Веселиновић, VII4, ОШ „Браћа Недић“ Осечина.


И ове године је литерарне радове, који задовољавају критеријуме конкурса, а који су у редакцију „Табле“ стигли електронском поштом, оцењивао и Дечји жири. Жири је оценио укупно 271 рад подељен у три категорије, а чинили су га ученици из: ОШ „Вук Караџић“ из Власенице, ОШ „Краљ Александар I“ из Београда, ОШ „Васа Чарапић“ из Белог Потока, ОШ „Вук Караџић“ из Мемић брда, ОШ „Миле Дубљевић“ из Лајковца, Дечијег Еколошког Покрета из Ниша, ОШ „Браћа Недић“ из Осечине, ОШ „Др Драган Херцог“ из Београда, ОШ „Васа Чарапић“ из Пиносаве, ОШ „Филип Вишњић“ из Београда, ОШ „Ћеле кула“ из Ниша, ПКУД „Свети Сава“ из Марибора и ОШ „8. октобар“ из Власотинца.


РЕЗУЛТАТИ ЛИТЕРАРНОГ КОНКУРСА (СТРУЧНИ ЖИРИ):

У категорији млађег узраста (1. и 2. разреди у осмогодишњим школама, односно 1, 2. и 3. разреди у деветогодишњим школама) награђени су следећи ученици:

Прво место – Страхиња Мишковић, II1, ОШ „Станислав Сремчевић” Крагујевац;
Друго место – Андреј Милетић, II1, ОШ „Станислав Сремчевић” Крагујевац;
Треће место – Дуња Крнетић, II, ОШ „Татомир Анђелић“, Мрчајевци, ИО Мојсиње.

У Зборник „Табла Фест 17“ улазе и следећи аутори:
Матија Бабић, I2, ОШ „Доситеј Обрадовић“ Ириг;
Јован Станојевић, I1, ОШ „8. октобар“ Власотинце;
Анастазија Стојадиновић, I4, ОШ „Лазар Саватић“ Земун;
Лила Станојевић,II3, ОШ „Иван Гундулић“ Нови Београд;
Маша Керановић, II1, ОШ „Јован Јовановић Змај“, Змајево.

У категорији средњег узраста (3, 4. и 5. разреди осмогодишљих школа, односно 4, 5. и 6. разреди деветогодишњих школа) награђени су:

Прво место – Јана Митић, IV4, ОШ „Стефан Немања“ Ниш;
Друго место – Вељко Кујунџић, III3, ОШ „Вук Караџић“ Крушевац;
Треће место – Јулијана Илић, IV3, ОШ „Свети Сава“ Младеновац.

У Зборник Табла Фест 17 улазе и следећи аутори:
Мухамед Дураковић, V разред, Прва основна школа Живинице;
Анђела Татић, IV4, ОШ „Стефан Немања“ Ниш;
Леон Петронијевић, IV3, ОШ „Свети Сава“ Младеновац;
Бојана Петровић, IV4, ОШ „Стефан Немања“ Ниш;
Сањин Лазић, IV3, ОШ „Бранко Миљковић“ Ниш.

У категорији старијег узраста (6, 7. и 8. разреди у осмогодишњим школама, односно 7, 8. и 9. разреди у деветогодишњим школама) награђени су:

Прво место – Лука Баровић, VII6, ООШ „Владислав Рибникар“ Београд;
Друго место – Адријана Ламбић, VIII3, ОШ „Васа Чарапић“ Бели Поток;
Треће место – Михајло Анђелић, VI5, ОШ „Станислав Сремчевић“ Крагујевац.

У Зборник Табла Фест 17 улазе и следећи аутори:
Дуња Вићентијевић, VIII3, ОШ „Васа Чарапић“ Бели Поток;
Сара Вићентијевић, VI3, ОШ „Васа Чарапић“ Бели Поток;
Шакира Реџић, VIII, Прва основна школа Живинице;
Војислав Дурмановић, VIII, ЈУ ОШ „Свети Сава“ Бијељина;
Милош Самарџић, VII2, ОШ „Вук Караџић“ Власеница;
Анита Костадиновић, VI3, ОШ „Иво Андрић“ Ниш;
Лука Максимовић, VIII3, ОШ „Цар Константин“ Ниш;
Лара Шајфар, VIII, ОШ „Др Драган Херцог“ Београд;
Ђорђе Новковић, VI4, ОШ „Коста Абрашевић“ Ресник;
Јелена Ињац, VII5, ОШ „Коста Абрашевић“ Ресник.

Жири у саставу: Срђан Сиђа Живковић, главни уредник „Табле“, Мома Драгићевић, књижевник и Русомир Арсић, књижевник је на основу прегледаних 280 радова, који задовољавају критеријуме конкурса, користећи се критеријумима склапања уметничких синтагми, стварања песничких слика, поштујући узраст учесника и критеријума конкурса одлучио као у напред наведеним решењима. Жири наглашава да је имао веома тежак задатак јер је сваки од пристиглих радова могао да уђе бар у ужи избор и жири посебно захваљује педагозима који су видљивим резултатима помогли да радови на овом конкурсу буду врхунског квалитета.


РЕЗУЛТАТИ ЛИКОВНОГ КОНКУРСА:

У категорији млађег узраста (ПР, 1. и 2. разреди у осмогодишњим школама, односно 1., 2. и 3. разреди у деветогодишњим школама) награђени су следећи ученици:

Прво место – Ненад Богасениев, II1, ОШ Ђура ЈакшићЗрењанин;
Друго место – Миа Збућновић, II1, ОШ Јован Јовановић Змај Змајево;
Треће место – Ена Гоцић, II2, ОШ Дубрава Књажевац.

У Зборник „Табла Фест 17“ улазе и следећи аутори:
Лазар Жижаков, II1, ОШ Јован Јовановић Змај Змајево;
Софија Максић Вучановић, II3, ООШ Владислав РибникарБеоград;
Ирина Михајловић, I5, ОШ Свети Сава Ниш;
Нађа Јеленковић, ПР, ПУ СтоногицаСремска Митровица;
Дуња Крнетић, II1, ОШ „Татомир Анђелић” Мрчајевци, ИО Мојсиње;
Мила Божовић, ПР, ПУ Стоногица Сремска Митровица;

У категорији средњег узраста (3., 4. и 5. разреди осмогодишљих школа, односно 4., 5. и 6. разреди деветогодишњих школа) награђени су:

Прво место – Маша Микић, V3, ОШ Светозар Марковић Лапово.
Друго место – Анђела Татић, IV4, ОШ Стефан НемањаНиш;
Треће место – Никола Петковић, IV4, ОШ Стефан НемањаНиш.

У Зборник „Табла Фест 17“ улазе и следећи аутори:
Ања Матић, V4, ОШ Херој Иван МухерСмедеревска Паланка;
Драгана Пауновић, IV1, ОШ Јован Јовановић ЗмајОбреновац;
Исидора Јеличић, Vа, ОШ Иван Милутиновић Суботица;
Милица Марковић, V5, ОШ Ћирило и Методије Београд;
Александра Радељић, V3, ОШ „Љуба Ненадовић“ Београд,
Димитрије Ристић, IV4, ОШ „Стефан Немања“ Ниш.

У категорији старијег узраста (6., 7. и 8. разреди у осмогодишњим школама, односно 7., 8. и 9. разреди у деветогодишњим школама) награђени су:

Прво место – Никола Лугоња, VIII2, ОШ Свети СаваБијељина;
Друго место – Александра Ђокић, VI4, ОШ Ћирило и МетодијеБеоград;
Треће место – Бојана Митровић, VIII4, ОШ Свети СаваБијељина.

У Зборник „Табла Фест 17“ улазе и следећи аутори:
Никола Вељковић, VII5, ОШ Љуба Ненадовић Београд;
Анђела Јончић, VI2, ОШ Светозар Марковић“ Лапово;
Мина Лазић, VII1, ОШ Светозар Марковић“ Лапово;
Милош Пантелић, VIII3, ОШ Љуба Ненадовић Београд;
Леа Глишевић, 13 година, УШ „Ђуро Салај“ Београд;
Ивана Бјелопетровић, VIII5, ОШ Љуба НенадовићБеоград;
Владана Поповић, VIII5, ОШ „Свети Сава“ Бијељина.


КРИТЕРИЈУМИ

Жири у саставу: Драган Маринковић, директор „Табле“, проф. Будимир Цветковић, академски сликар, Небојша Стевановић Непса, сликар и Божидар Милић Тисин, сликар, је на основу прегледаног 321 рада, који задовољава задате критеријуме конкурса, донео одлуку као што је горе наведено. Деца су у раду највише користила дрвене и водене боје, али и темпере, пастелне боје и фломастере на картонској и папирној подлози. Било је и мозаика и комбинованих техника. Критеријуми којима се жири служио су пре свега (1) оригиналност, затим (2) слобода изражавања (маштовитост) и (3) храброст у употреби боја. Ове године су се квалитетом издвојили радови ученика: ОШ Свети Сава из Бијељине, ОШ Стефан Немања“ из Ниша, ОШ Светозар Марковић“ из Лапова и ОШ Љуба Ненадовићиз Београда.