Стваралаштво

Представљамо

Вести

Упознај Србију

Слободно време

Одрасли за децу

Реч учитеља

Златни радови

Изложба







Табла - Интернет часопис за подстицање дечијег стваралаштва

Оснивач: Нишки креативни студио, Давидова 2, Ниш

Директор: Драган Маринковић
Главни и одговорни уредник: Срђан Сиђа Живковић 
Лектор: Зорица Б. Јовановић

Чланови редакције:
Мирјана Балтезаревић, дечији песник
Момир Мома Драгићевић, дечији песник
Русомир Арсић, дечији песник
Дарко Главаш, дечији песник
Срђан Јовановић, професор графике и фотографије
Зоран Николић, дипломирани дефектолог
Бојана Таминџија, академска сликарка
Драгана Живковић, струковни васпитач
Зоран Кљајић, новинар



Сарадници:

Ана Хранисављевић, "ОШ "Бранко Радичевић" Лугавчина, Смедерево, Србија
Ђура Шефер, ОШ "Вељко Дугошевић" Рума, Србија
Марина Цветковић, ОШ "Стефан Немања" Ниш, Србија
Марија Марковић, ОШ "Васа Чарапић" Београд, Србија
Снежана Пјевчевић, ОШ "Свети Сава" Рогатица, Република Српска, БиХ
Ирена Златковић, ОШ "Ћеле Kула" Ниш, Србија
Миомир Дејановић МиДеј, учитељ, цртач стрипа, Врање, Србија
Биљана Симоновић, ОШ "Димитрије Тодоровић Kаплар" Kњажевац, Србија
Мирјана Шошкић, ООШ "Владислав Рибникар" Београд, Србија
Јелена Никитовић, Бањалука, Република Српска, БиХ
Дејан Јањић, ОШ "Бранко Радичевић" Врање, Србија
Аница Стевановић, ОШ "Бубањски Хероји" Ниш, Србија
Лидија Марић Јовановић, ОШ "Браћа Недић" Осечина, Србија
Снежана СтојановићОШ "Васа Чарапић" Београд, Србија
Биљана Батез, ОШ "Алекса Шантић" Београд, Србија
Гордана Бојић, ОШ "Свети Сава" Панчево, Србија
Тамара Вукашиновић, ОШ "Алекса Шантић" Београд, Србија
Сузана Миљковић, ОШ "Краљ Петар I" Ниш, Србија
Ирина Кикић, Музеј позоришне уметности Србије, Београд, Србија
Александра Ђорић, ШОСО "14. Октобар" Ниш, Србија
Драгана Црнатовић-Игњатовић, Дечије еколошко позориште, Ниш, Србија
Мирјана Лазаревић, секција "Јутра плавог сљеза", Тузла, БиХ
Позориште лутака, Ниш, Србија
ТеаТар 78, Београд, Србија
Академија 28, Београд, Србија
Сузана Вељковић, ОШ "Бранко Миљковић", Ниш, Србија
Маја Радоман Цветићанин, ОШ "Вожд Карађорђе", Алексинац, Србија
Софија Радојчин, ОШ "Жарко Зрењанин", Нови Сад, Србија
Сунчица Мишчевић, ОШ "Бранко Миљковић", Ниш, Србија
Нада Чупковић, АКУД "Коло", Копар, Словенија
Ана Младеновић, ОШ "Бранко Миљковић", Ниш, Србија
Наталија Жунар, Дечије село, Сремска Каменица, Србија
Наташа Богдановић, ОШ "Ј.Ј.Змај" Алексиначки Рудник, ИО Бобовиште, Србија
Вера Жупунски, Српска гимназија "Доситеј Обрадовић", Темишвар, Румунија
Славица Бијелић, ОШ "Милош Марковић" ИО Лелић (код Ваљева), Србија
Данијела Стефановић, ОШ "Вук Караџић" ИО Моравац (код Житковца), Србија
Даница Тујкић, ОШ "Младост", Вршац, Србија
Ениса Кајевић, ОШ "Рифат Бурџовић Тршо", Нови Пазар, Србија
Мирјана Живановић, ОШ "Ната Јеличић", Шабац, Србија
Славка Аврамовић, ОШ "Свети Сава", Младеновац, Србија
мр Маја Анђелковић Шегуљев, ОШ "Јелена Ћетковић", Београд, Србија
Бранкица Радоњић, ОШ "Бранко Ћопић" Прњавор, Република Српска, БиХ
Ивана Михајловић, ОШ "Бранко Радичевић", Бор, Србија
Тања Вречко, ОШ "Младост", Нови Београд, Србија
Снежана Лакета, ОШ "Вук Караџић", Власеница, Република Српска, БиХ
Оливера Потић, Француска школа у Београду, Србија (Ecole francaise de Belgrade, Serbie)
Ивана Павлица, ОШ "Лаза Костић", Ковиљ, Србија
Татјана Росић, ОШ "Ћирило и Методије", Београд, Србија
Драгана Вучен, ОШ "Младост", Нови Београд, Србија
Милена Митић, Културно-информативни центар Срба у Републици Македонији "Спона", Скопље, Македонија
Драгана Благојевић, ОШ "Вук Караџић", Ћуприја, Србија
Невенка Вулић, ЈУОШ "Сутјеска", Подгорица, Црна Гора
Јелена Гојсовић, Торак, Банатски Двор и Честерег (Зрењанин), Србија
Виолета Пријовић, ОШ "Франце Прешерн", Београд, Србија
Наташа Липовац, ОШ "Вук Караџић", Београд, Србија
Мирослав Савић, ОШ "Ћеле Кула" Ниш, Србија
Душанка Тричковић, ОШ "Коста Стаменковић" Српски Милетић, Србија
Ивана Богдановић Томовић, ОШ "Жарко Зрењанин", Качарево, Србија
Марија Стојадиновић, Ликовни студио Културног центра Крушевац, Србија
Гордана Станојевић, ОШ "Краљ Александар I" Београд, Србија
Јелена Брењо, ОШ "Васа Пелагић" Београд, Србија
Слађана Доброта, ОШ "Иво Лола Рибар" Скобаљ (Смедерево), Србија
Миланка Берковић, ОШ "Филип Вишњић" Београд, Србија
Гордана Дешић, ОШ "Младост", Нови Београд, Србија
Јасмина Бајчетић, ОШ "Деспот Стефан Лазаревић" Београд, Србија
Александра Дракулић, ОШ "Никола Тесла" Београд, Србија
Адела Радивојевић, ОШ "Младост" Нови Београд, Србија
Маја Цугаљ, ОШ "Бранко Радичевић" Оџаци, Србија
Предраг Николић, ОШ "Станислав Сремчевић" Крагујевац, Србија
Зоран Кљајић, Виндсор-Детроит, Канада
Ирена Сретић, ОШ "Стефан Немања" Ниш, Србија
Светлана Јевтић, ОШ "Карађорђе" Београд, Србија
Вукица Јовић, ОШ "Мирослав Антић Мика" Панчево, Србија
Сузана Јанковић, ОШ "Васа Чарапић" Београд, Србија
Жељка Марковић, ОШ "Вук Караџић" Мемић Брдо, Теслић, Република Српска, БиХ
Данијела Оцокољић, ОШ "Никола Тесла" Београд, Србија
Горица Ћућула-Шаренац, ЈУОШ "Свети Сава" Рогатица, Република Српска, БиХ
Милена Богдановић, ПКУД "Свети Никола" Марибор, Словенија
Данијела Мићуновић, ОШ "Иво Андрић" Ниш, Србија
Мало позориште "Душко Радовић" Београд, Србија
Народно позориште Ниш, Србија
Наташа Симуновић, ОШ "Ђура Даничић" Београд, Србија
Славица Радојичић, ОШ "Свети Сава" Младеновац, Србија
Весна Нинић, Српска допунска школа у Базелу, Швајцарска
Силвана Димитријевић, ОШ "Стеван Јаковљевић" Параћин, Србија
Невенка Шоргић Клајић, ОШ "Душко Радовић" Оџаци, Србија
Вилин Град, биоскоп, Ниш, Србија
Јасмина Ђурђевић, ОШ "Коле Рашић" Ниш, Србија
Наталија Остојић, ОШ "Серво Михаљ" Зрењанин, Србија
Ирена Бијелић, ОШ "23. Октобар" Сремски Карловци, Србија
Зоран Илић, ОШ "Светозар Марковић" Лесковац, Србија
Аца Јован Крстић, ОШ "Душко Радовић" Ниш, Србија
Гордана Белошевић, ОШ "Ђура Јакшић" Крагујевац, Србија
Сања Микић, ОШ "Светозар Марковић" Лапово, Србија
Ивана Ћуковић, ОШ "Ђорђе Крстић" Београд, Србија
Марија Терзић, ОШ "Љуба Ненадовић" Београд, Србија
Љиљана Химел, ОШ "Др Александар Сабовљев" Ечка, Србија
Радојка Стефановић Лала, ОШ "Анта Богићевић" Лозница, Србија
Ђурђа Живковић, Српскаоница - Школа српског језика, Рединг, Велика Британија (Serbian School, Reading, UK)
Амира Лукић, ОШ "Светозар Марковић Тоза" Елемир, Србија
Милена Костадиновић, ОШ "Јанко Веселиновић" Београд, Србија
Вера Цветановић, ОШ "Деспот Стефан Лазаревић" Бабушница, Србија
Културни центар "Драинац" Блаце, Србија
Народна библиотека "Рака Драинац" Блаце, Србија
Марија Бастић, ОШ "Јанко Веселиновић" Београд, Србија
Слободинка Бранковић, ОШ "Бранко Радичевић" Оџаци, Србија
Наташа Хервег, Допунска школа на српском језику у Берлину, Немачка
Јелена Ивановић, ОШ "Горачићи" Горачићи, Србија
Предраг Спасојевић, ОШ "Милош Гајић" Амајић, Србија
Мирјана Симсија, ЈУОШ "Свети Сава" Рогатица, Република Српска, БиХ
Татјана Ковачев, ОШ "Бора Станковић" Каравуково, Србија
Биљана Цветковић, ОШ "8. октобар" Власотинце, Србија
Тања Олеар-Гојић, ОШ "Драган Лукић" Нови Београд, Србија
Позориште "Бора Станковић" Врање, Србија
Зорица Перић, ОШ "Дража Марковић Рођа" Смољинац, Србија
Анка Рашић, ОШ "Светозар Радић" Текија, Србија
Јелена Вемић, ОШ "Филип Филиповић" Чачак, Србија
Светлана Матић, Радионица "Српски лако", Алексинац, Србија
Ивана Ковачевић, ОШ "Др Драган Херцог" Београд, Србија
Народна библиотека "Рака Драинац" Блаце, Србија
Љиљана Петковић, Земун, Србија
Мирјана Ранковић Матовић, ОШ "Свети Сава" Чачак, Србија
Весна Црнобрња, СКУД Велење, Словенија
Љубинка Ђурачић, ОШ "Др Арчибалд Рајс" Београд, Србија
Анђела Милошевић, Уметничка школа "Ђуро Салај" Београд, Србија
Силвана Маринковић, ОШ "9. октобар" Прокупље, Србија
Тијана Ранђеловић, ОШ "Бубањски Хероји" Ниш, Србија
Ивана Обрадовић, ОШ "Влада Аксентијевић" Београд, Србија
Јадранка Бети, АКУД "Коло" Копар, Словенија
Маја Вучетић, ОШ "Браћа Груловић" Бешка, Србија
Сања Малинић-Углик, ОШ "Симеон Араницки" Стара Пазова, Србија
Бранка Ковачевић, ОШ "25. мај" Рожаје, Црна Гора
Марина Мајнерић, ОШ "Ђура Јакшић" Зрењанин, Србија
Љиљана Ћузовић, ОШ "Стари град" Београд, Србија
Горица Његовановић, ОШ "Михајло Пупин" Земун, Србија
Надежда Пурић Јовановић, ОШ "Коста Абрашевић" Београд, Србија
Биљана Жарков, ОШ "Јован Јовановић Змај" Кањижа, Србија
Биљана Антић, ОШ "Димитрије Тодоровић Каплар" Књажевац, Србија
Слађана Толанов, ОШ "Јован Јовановић Змај" Змајево, Србија
Милана Ракић, Допунска школа на српском језику у Берлину, Немачка
Марица Ферхатбеговић, Прва основна школа Живинице, Босна и Херцеговина
Данијела Петровић, ОШ "Стефан Немања" Ниш, Србија
КУД "Бранко Чајка" Тетово, Република Македонија






Контакт:
Е-пошта: nisskikreativnistudio@gmail.com
Е-пошта: nisski.k.s@gmail.com (само за сараднике)
Е-пошта: tabla.casopis@gmail.com (само за слање радова)
Е-пошта: tablafest@gmail.com (само за конкурсе)



Табла се финансира донацијама, а највећи део својих активности реализује захваљујући ентузијазму, како редакције, тако и сарадника.

Нишки креативни студио је регистрован за привредну делатност 5814 – издавање часописа и периодичних издања.