КонкурсиРезултати

РЕЗУЛТАТИ КОНКУРСА ПЕТОГ РЕПУБЛИЧКОГ ФЕСТИВАЛА „РИЗНИЦА ТАЛЕНАТА“ – НИШ

РЕЗУЛТАТИ КОНКУРСА
ПЕТОГ РЕПУБЛИЧКОГ ФЕСТИВАЛА „РИЗНИЦА ТАЛЕНАТА“ – НИШ

На овогодишњи конкурс Учитељског друштва Ниш, који је расписан поводом одржавања Фестивала „Ризница талената“ пристигло је преко 4.000 радова из читаве Србије, у свим категоријама.
Ове године имамо и радове из Македоније и Бугарске, што потврђује да је Фестивал на међународном нивоу већ неколико последњих година.
Литерарна категорија

Стручни жири у саставу:
1.Виолета Јовић, књижевник
2.Власта Ценић, проф.српског језика, књижевник
3.Љиљана Андрић, проф.разредне наставе
4.Јелена Голубовић, мастер филолог
5.Јелена Станковић, дипломирани филолог за књижевност и српски језик

је донео следећу одлуку:

ПОЕЗИЈА МЛАЂИ

1.Страхиња Мишковић, 4.р. ОШ „Станислав Сремчевић“ Крагујевац (м: Предраг Николић)
2.Михајло Вучићевић, 4.р. ОШ „Татомир Анђелић“ Мрчајевци (м: Весна Обрадовић Вучићевић)
3.Димитрије Благојевић. 4.р. ОШ „Змај Јова Јовановић“ Београд (м: Ирена Јовановић)
Похвале:
Јован Гогић, 3.р. ОШ „Прва основна школа Петра Другог“ Ужице;
Јован Стевановић,4.р. ОШ „Свети Сава“ Ниш;
Нађа Петковић,4.р. ОШ „Ђура Јакшић“ Просек,Јелашница;
Анастасија Станојковић,4.р. ОШ „Ђура Јакшић“ Перлез;
Аница Динић,4.р. ОШ „Свети Сава“ Ниш;
Сандра Радоњић,3.р. ОШ „Бранислав Нушић“ Доња Трнава;
Милош Степаноски, 4.р. ОШ „Иво Андрић“ Београд

ПОЕЗИЈА СТАРИЈИ

1.Анастасија Манић, 8.р. ОШ „Вук Караџић“ Ћуприја (м:Драгана Благојевић)
2.Лазар Грујичић,5.р. ОШ „Нада Пурић“ Ваљево (м:Рајна Бранковић)
3.Ана Јевтић, 5.р. ОШ „Десанка Максимовић“ Косовска Каменица (м:Марина Трајковић)
Похвале:
Сањин Лазић, 6.р. ОШ „Бранко Миљковић“ Ниш;
Јелена Петковић, 6.р. Горачићи;
Нађа Вучковић, 6.р. ОШ „Радоје Домановић“ Ниш;
Милица Миленковић, 7.р. ОШ „Никодије Стојановић Татко“ Прокупље;
Виктор Величковић, 5.р. ОШ „Змај Јова Јовановић“ Београд;
Биљана Јелушић, 8.р. ОШ „Сремски фронт“ Шид

ПРОЗА МЛАЂИ

1.Ена Томић, 4.р. ОШ „Свети Сава“ Ниш (м:Станиша Костадиновић)
2.Миа Панић, 4.р. ОШ „Свети Сава“ Пирот
3.Страхиња Мишковић, 4.р. ОШ „Станислав Сремчевић“ Крагујевац (м: Предраг Николић)

Похвале:
Теодора Миловановић, 3.р. ОШ „Бранислав Нушић“ Доња Трнава;
Јаков Илић, 2.р. ОШ „Вук Караџић“ Књажевац;
Михаило Низић,4.р. ОШ „9.октобар“ Прокупље;
Лана Крстић,4.р. ОШ „Мирослав Антић“ Ниш;
Комбиновано одељење у Доњем Стрижевцу (Бабушница);
Викторија Стојиљковић,4.р. ОШ „Др Зоран Ђинђић“ Брзи Брод, Ниш;
Лила Станојевић, 4.р. ОШ „Иван Гундулић“ Београд

ПРОЗА СТАРИЈИ

1.Лука Нићифоровић и Михаило Шиканић, 5.р. ОШ „Сремски фронт“ Шид (м: Снежана Матић)
2.Делила Малић, 8.р. ОШ „Рифат Бурџовић Тршо“ Нови Пазар (м:Ениса Кајевић)
3.Марта Дукић, 8.р. ОШ „Никола Тесла“ Београд
Похвале:
Марија Мишић, 8.р. ОШ „Сремски фронт“ Шид;
Алекса Николић,8.р. ОШ „Станислав Срмечевић“ Крагујевац;
Амина Салиховић, 8.р. ОШ „Рифат Бурџовић Тршо“;
Васкрсија Ковачевић, 7.р. ОШ „Јован Јовановић Змај“ Кањижа;
Јована Дикић, 8.р. ОШ „Ћеле кула“ Ниш;
Вељко Васић, 8.р. ОШ „Десанка Максимовић“ Косовска Каменица;
Теа Алексов, 8.р. ОШ „Христо Ботев“ Димитровград

Ликовна категорија:

Стручни жири у саставу:
1.Ирена Ранђел,дипломирани ликовни сликар/графичар
2.Сања Цветковић, наставник ликовне културе
3.Ана Павловић, проф.разредне наставе

је донео следећу одлуку:

Млађи узраст:

1.место Адријан Смиљковић 2.р. ОШ „Кнез Лазар“ Велики Купци (одељење у Мајдеву) Крушевац (ментор:Драгана Радмановић)
2.место Лазар Николић 4.р. ОШ „Др Зоран Ђинђић“-Брзи Брод, Ниш(ментор:Мирјана Јовановић)
3.место Михајло Митић 4.р. ОШ „Христо Ботев“-Димитровград
3.место Константин Стојановски 4.р. ОШ „Змај Јова Јовановић“ (м:Весна Димитријевић)
Похвале:
Вељко Бунчић 4.р. ОШ „Ђура Јакшић“ Јелашница;
Лазар Маринков 1.р. ОШ „Христо Ботев “-Димитровград;
Ирина Петровић 2.р. ОШ „Вук Караџић“-Књажевац;
Илија Видосављевић 4.р. ОШ „Свети Сава“-Ниш;
Ивона Ристић 4.р. ОШ „9.октобар“ Прокупље;
Иван Максимовић 3.р. ОШ „Змај Јова Јовановић“ Београд;
Дамјан Стефановић 1.р. ОШ „Лазо Ангеловски“ Скопље.

Старији узраст:

1.место Јована Лазић 8.р. ОШ „Сремски фронт“- Шид (ментор:Доротеа Голужа)
2.место Даница Николић 7.р. ОШ „Свети Сава“ – Панчево
2.место Михаило Радојковић 8.р. ОШ „Змај Јова Јовановић“-Београд (ментор: Иван Јеремић)
3.место Емилија Јовановић 7.р. ОШ „Свети Сава“ Ниш (ментор:Милена Раковић Милошевић)
3.место Петра Стојковић 7.р. ОШ „9.октобар“ Прокупље (ментор: Бранко Радојковић)
Похвале:
Андреа Панигус 8.р. ОШ „Сремски фронт“ Шид;
Милан Мириловић 8.р. ОШ „Вера Радосављевић“ Неготин;
Ања Калиновић 8.р. ОШ „Вера Радосављевић“ Неготин;
Миона Марковић 8.р. ОШ „Свети Сава“ Панчево;
Амела Исљами 7.р. ОШ „Вера Радосављевић“ Неготин;
Мила Латас 6.р. ОШ „Никола Вукићевић“ Сомбор;
Данило Поповић 7.р. ОШ „Никодије Стојановић Татко“ Прокупље;
Зорица Младеновић 6.р. ОШ „Ратко Вукићевић“ Ниш.

Драмска категорија:

Стручни жири у саставу:
1.Маја Радоман Цветићанин,проф.српског језика
2.Дејан Цакић, проф.разредне наставе, мастер образовних политика, аутор смотре сценског учитељског стваралаштва

је донео следећу одлуку:

1.ОШ „Сремски фронт“ Шид (ментор:Снежана Матић)
2.ОШ „Никодије Стојановић Татко“ Прокупље (ментор: Слађана Јовановић)
3.ОШ „Бранко Миљковић“ Ниш (ментор: Милица Живковић)
Похвале:
ОШ „Никола Тесла“ Београд,
ОШ „Вељко Дугошевић“ Турија,
ОШ „Дубрава“ Књажевац,
ОШ „Мирослав Антић“ Ниш;
ОШ „Вук Караџић“ Књажевац;
ОШ „Димитрије Тодоровић Каплар“ Књажевац

Музичка категорија:

Стручни жири у саставу:
1.Сашка Стојанов Крстић,магистар музике
2.Маријана Давинић ,професор соло певања

је донео следећу одлуку:

ПЕВАЊЕ

1.Александра Станковић „Густа ми магла паднала“ 7.р. ОШ „Десанка Максимовић“Косовска Каменица (м:Милан Пешић)
1.Дуња Марковић, ОШ „Никодије Стојановић Татко“ Прокупље (м:Никола Тасић)
2.Теодора Стојшић „Све птичице запевале“ , ОШ „Сремски фронт“Шид (м:Светлана Ђачанин)
3.Дуња Тошић, ОШ „Вук Караџић“Дољевац (м:Данијела Митровић)
Похвале:
Лена Ранђеловић, ОШ „Бранко Миљковић“ Ниш;
Лара Хаџи Танчић, ОШ „Мирослав Антић“ Ниш;
Певачка група Додоле Књажевац;
Сања Станковић, ОШ „Милутин Смиљковић“ Винарце,Лесковац;
Милица Бешић , ОШ „Деспот Стефан“ Горњи Степош,Крушевац;
Рубија Реџепи, ОШ „Десанка Максимовић“,К.Каменица;
Др Зоран Ђинђић Брзи Брод, Ниш 4.р.

СВИРАЊЕ

1.Ангелина Максимовић, ОШ „Десанка Максимовић“, К.Каменица (м:Данијела Трајковић)
2.Ђорђе Јовановић „Дубрава“ Књажевац
3.Марија Милосављевић, ОШ „Вера Радосављевић“ Неготин
4.Александар Тепеш, ОШ „Змај Јова Јовановић“, Београд
5.Калина и Неда, „9.октобар“ Прокупље
6.До врха је стигао, Др Зоран Ђинђић Брзи Брод, Ниш
7.Андреј Јоцић, ОШ „Никодије Стојановић Татко“. Прокупље
8.Илија Васић, ОШ „Десанка Максимовић“,К.Каменица
9.Василиса Миливојевић ОШ „Змај Јова Јовановић“,Београд
10.Анђела Јовановић, ОШ „Никодије Стојановић Татко“, Прокупље
11.Илија Тодоровић, ОШ“Бранко Миљковић“, Ниш

Плесна категорија:

Стручни жири у саставу:
1.Марјан Здравковић, учитељ народних игара, уметнички руководилац Ансамбла народних игара и песама „Мозаик“ Ниш
2.Милица Ћирковић, члан групе ветерана Ансамбла народних игара и песама „Мозаик“ Ниш
3.Јана Спасић, члан плесног студиа „Revolution“

је донео следећу одлуку:

1.ОШ „Вук Караџић“ Књажевац (плесна група) (м:Ивана Петровић)
2.ОШ „Змај Јова Јовановић“ Београд (Влашке игре) (М:Ђорђе Трајковић)
3.ОШ „Деспот Стефан“ Крушевац (м: Анита Перић)
Похвале:
ОШ „Десанка Максимовић“ Косовска Каменица (Игре из Шумадије)
ОШ „9.октобар“ Прокупље (Денсерице)
ОШ „Мирослав Антић“ Ниш
ОШ „Змај Јова Јовановић“ Београд (хип хоп)
ОШ „Вук Караџић“ Књажевац (фолклор)
ОШ „Никодије Стојановић Татко“ Прокупље
ОШ „Вук Караџић“ Књажевац (мешовити фолкор)

Школе које су се пласирале у финале и стекле могућност да се боре за ласкаву титулу „најбоља школа“ Фестивала, су:
1.ОШ „Сремски фронт“ – Шид
2.ОШ „Змај Јова Јовановић“ – Београд
3.ОШ „Десанка Максимовић“ – Косовска Каменица
4.ОШ „Вук Караџић“ – Књажевац
5.ОШ „Свети Сава“ – Ниш
6.ОШ „Никодије Стојановић Татко“ – Прокупље

Напомена: Уколико нека од наведених школа није у могућности да присуствује финалу 18.5.2019.год. следеће школе имају могућност да буду финалисти, и то овим редоследом:
7.ОШ „9.октобар“ – Прокупље
8.ОШ „Бранко Миљковић“ – Ниш
9.ОШ „Мирослав Антић“ – Ниш
10.ОШ „Станислав Сремчевић“ – Крагујевац
11.ОШ „Др Зоран Ђинђиж“ – Брзи Брод, Ниш

За изузетан труд,ангажовање и промоцију дечјег стваралаштва,посебном захвалницом награђујемо ментора/школу:
1.Миљана Степаноски – ОШ „Змај Јова Јовановић“ – Београд

Позивамо награђене и похваљене ученике у свим категоријама да 19.5.2019.год. (недеља) у 12 h, у просторијама Учитељског Дома- Краља Стефана Првовенчаног 2,присуствују додели награда и признања, док ће школе финалисти бити обавештени мејлом о детаљима везаним за први дан Фестивала – 18.5.2019.
Свим награђеним и похваљеним ученицима честитамо на успешном учешћу на Фестивалу, а осталим ученицима желимо више успеха наредне године.

Контакт особе за додатне информације:
Ана Младеновић, идејни аутор и координатор Фестивала 060/0251652
Станиша Костадиновић, председник УД Ниш 069/3366717

Comment here

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com