КонкурсиРезултати

РЕЗУЛТАТИ КОНКУРСА „РИЗНИЦА ТАЛЕНАТА“

РЕЗУЛТАТИ КОНКУРСА
ШЕСТОГ РЕПУБЛИЧКОГ ФЕСТИВАЛА „РИЗНИЦА ТАЛЕНАТА“ – НИШ

На овогодишњи конкурс Учитељског друштва Ниш, који је расписан поводом одржавања Фестивала „Ризница талената“ пристигло је око 3.000 радова из читаве Србије, у свим категоријама.
Ове године имамо и радове из Северне Македоније и Бугарске, што потврђује да је Фестивал на међународном нивоу већ неколико последњих година.

Литерарна категорија

Стручни жири у саставу:
1. Виолета Јовић, књижевник
2. Власта Н. Ценић, проф.српског језика
3. Љиљана Андрић, проф.разредне наставе
4. Јелена Станковић, дипломирани филолог за књижевност и српски језик

је донео следећу одлуку:

ПОЕЗИЈА МЛАЂИ УЗРАСТ

1. Софија Алексић, 4.разред, ОШ „Јосиф Панчић“, Баљевац на Ибру; ментор: Слађана Стефановић
2. Ђорђе Јовановић, 4.разред, ОШ „Вук Караџић“ Књажевац; ментор: Емануела Милетић
3. Михајло Маринковић, 4.разред, ОШ „Коста Абрашевић“, Београд; ментор: Милена Витас

Похвале:
Милена Цветковић, 4.разред, ОШ „Змај Јова Јовановић“, Београд
Милица Анђелковић, 4.разред, ОШ „Деспот Стефан Лазаревић“, Бабушница
Алекса Грујић, 4.разред, ОШ „Црњански“, Јагодина
Ана Ранђеловић, 4.разред, ОШ „Вук Караџић“, Књажевац
Лука Благојевић, 4.разред, ОШ „Јован Аранђеловић“, Црвена Река
Теодора Стаменковић, 3.разред, ОШ „Љупче Шпанац“, Бела Паланка
Немања Пузовић, 4.разред, ОШ „Коста Абрашевић“, Београд
Огњен Тасић, 4.разред, ОШ „Ратко Павловић Ћићко“, Прокупље
Сара Симић, 4.разред, ОШ „Војислав Илић Млађи“, Хум
Андреј Стојановић, 3.разред, ОШ „Ратко Вукићевић“, Ниш
Јања Миљојчић, 4.разред, ОШ „Први мај“, Трупале (Вртиште)
Јулија Ћирић, 4.разред, ОШ „Деспот Стефан Лазаревић“, Бабушница
Ана Миловановић, 3.разред, ОШ „Бранко Миљковић“, Ниш
Драгана Ђорђевић, 4.разред, ОШ „Љупче Шпанац“, Бела Паланка
Теодора Кужет, 4.разред, ОШ „Вук Караџић“, Књажевац (Васиљ)
Јован Габор, 4.разред, ОШ „Иво Лола Рибар“, Сомбор
Тамара Радојковић, 3.разред, ОШ „Свети Сава“, Ниш

ПОЕЗИЈА СТАРИЈИ УЗРАСТ

1. Александар Анђелковић, 8.разред, ОШ „Вук Караџић“, Ћуприја; ментор: Драгана Благојевић
2. Лана Димитријевић, 7.разред, ОШ „Змај Јова Јовановић“, Београд; ментор: Миљана Степаноски
3. Нина Поповић, 8.разред, ОШ „Коста Абрашевић“, Београд; ментор: Сања Башовић

Похвале:
Тијана Хил, 7.разред, ОШ „Вук Караџић“ Београд
Анђелија Јончић, 6.разред, ОШ „Вук Караџић“ Пирот
Исидор Ранђеловић, 5.разред, ОШ „Вук Караџић“
Јелена Петковић
Јована Глиџић, 5.разред, ОШ „Стефан Немања“ Ниш
Јулија Јовановић, 7.разред, ОШ „Вук Караџић“ Ћуприја
Мина Магловски, 5.разред, ОШ „Вук Караџић“ Књажевац
Софија Матејић, 5.разред, ОШ „Вук Караџић“ Књажевац
Теодора Радојковић, 5.разред, ОШ „Коста Абрашевић“ Београд

ПРОЗА МЛАЂИ УЗРАСТ

1. Лена Магдић, 2.разред, ОШ „ Црњански“ Јагодина; ментор: Александра Филиповић
2. Василије Живковић, 2.разред, (прошлогодишња пријава- 1.разред), ОШ „Вук Караџић“, Малошиште; ментор: Данијела Митровић
3. Вељко Радовановић, 4.разред, ОШ „Коста Абрашевић“, Београд;
ментор: Јасмина Радоичић

Похвале:
Уна Вељковић, 4.разред, ОШ „Димитрије Тодоровић Каплар“, Књажевац
Ивана Вукосављевић, 3.разред, ОШ „Црњански“, Јагодина
Теодора Стакић, 4.разред, ОШ „Иво Лола Рибар“, Сомбор
Анђелија Јанковић, 2.разред, ОШ „Љуба Ненадовић“, Београд
Ања Аранитовић, 1.разред, ОШ „Змај Јова Јовановић“, Београд
Богдан Момчиловић, 1.разред, ОШ „Бранислав Нушић“, Доња Трнава
Дарија Алексић, 3.разред, ОШ „Вук Караџић“, Књажевац
Наталија Митрић, 2.разред, ОШ „Љуба Ненадовић“, Београд
Теодора Грубјешић, 3.разред, ОШ „Бранко Радичевић“, Батајница, ИО Бусије
Срна Јовић, предшколска група, ОШ „Стефан Немања“, Ниш

ПРОЗА СТАРИЈИ УРАСТ

1. Катарина Обрадовић, 8.разред, ОШ „Никодије Стојановић Татко“, Прокупље; ментор: Александра Килибарда
2. Душан Стекић, 7.разред, ОШ „Сремски фронт“, Шид; ментор: Снежана Матић
2. Ангелина Црноглавац, 5.разред, ОШ „Змај Јова Јовановић“, Београд; ментор: Марија Младеновић
3. Ива Станојевић, 6.разред, ОШ „Никодије Стојановић Татко“, Прокупље; ментор: Љиљана Суботић
3. Софија Петровић, 6.разред, ОШ „Вук Караџић“, Шилово (Гњилане); ментор: Драгана Симијоновић

Похвале:
Ева Јањић, 5.разред, ОШ „Свети Сава“, Ниш
Алекса Сотировски, 5.разред, ОШ „Змај Јова Јовановић“, Београд
Биљана Радека, 8.разред, ОШ „Сремски фронт“, Шид
Виктор Величковић, 7.разред, ОШ „Змај Јова Јовановић“, Београд
Ђорђе Стефановић, 7.разред, ОШ „Љупче Николић“, Алексинац
Вељко Младеновић, 8.разред, ОШ „Никодије Стојановић Татко“, Прокупље
Исидора Аришић, 8.разред, ОШ „Сремски фронт“, Шид
Милан Божиловић, 7.разред, ОШ „Љупче Николић“, Алексинац

Ликовна категорија:

Стручни жири у саставу:
1. Сања Цветковић, наставник ликовне културе
2. Ана Павловић, проф.разредне наставе
3. Милена Миљковић, проф.рзредне наставе

је донео следећу одлуку:

Млађи узраст:

1.место Нина Трајковић 2.р. ОШ „Његош“ Ниш; ментор:Владан Шуњеварић
1.место Зара Заковић 2.р. ОШ „Др Петефи бригада“ Кула; ментор:Маријана Коларић
2.место Дуња Кошуљандић 1.р. ОШ „Сремски фронт“ Шид; ментор: Душица Мацура
2.место Лена Лазић 2.р. ОШ „Иво Андрић“ Ниш; ментор: Софија Ристовић
2.место Ивана Вукосављевић 3.р. ОШ „Црњански“ Јагодина; ментор: Јелена Гајић
3.место Хелена Перић 2.р. ОШ „Свети Сава“ Ниш; ментор: Станиша Костадиновић
3.место Петра Чакањ 3.р. ОШ „Јован Јовановић Змај“ Суботица; ментор: Емилија Грубанов Мартинек
3.место Тара Тошић 3.р. ОШ „Вук Караџић“ Књажевац; ментор: Нела Митић

Похвале:
Анђелија Димитријевић 1.р. ОШ „Вук Караџић“ Књажевац
Ива Живић 2.р. ОШ „Дубрава“ Књажевац
Хана Стојановић 2.р. ОШ „Вук Караџић“ Дољевац- Малошиште
Тамара Тимотијевић 3.р. ОШ „Црњански“ Јагодина
Лара Станишић 3.р. ОШ „Змај Јова Јовановић“ Београд
Ива Цветковић 3.р. ОШ „Змај Јова Јовановић“ Београд
Миња Матејић 3.р. ОШ „Вук Караџић“ Књажевац
Анђела Гарић 3.р. ОШ „Змај Јова Јовановић“ Београд
Лазар Величковић 3.р. ОШ „Љупче Шпанац“ Бела Паланка
Софија Ранђеловић 4.р. ОШ „Вук Караџић“ Књажевац, Васиљ
Теодора Кужет 4.р. ОШ „Вук Караџић“ Књажевац, Васиљ
Алекса Радокановић 4.р. ОШ „Вук Караџић“ Књажевац
Уна Чичић 4.р. ОШ „Звездарац“ продужени боравак за основце Београд
Даница Филиповић 4.р. ОШ „Вук Караџић“ Књажевац
Ученици 4 разреда ОШ „Десанка Максимовић“ Косовска Каменица

Старији узраст:

1.место Милица Јерковић 8.р. ОШ „Сремски фронт“- Шид; ментор: Доротеа Голутка
2.место Уна Милосављевић 7.р. ОШ „Змај Јова Јовановић“ Београд; ментор: Иван Јеремић
2.место Страхиња Баћић 6.р. ОШ „1 300 каплара“-Београд; ментор: Ирена Митровић
2.место Андрија Вељковић 7.р. ОШ „Свети Сава“ Ниш; ментор:Милена Раковић Милошевић
3.место Игор Димић 5.р. ОШ „Змај Јова Јовановић“ Београд; ментор: Иван Јеремић
3.место Анђелија Јовановић 7.р. ОШ „Никодије Стојановић Татко“ Прокупље; ментор: Драгана Прелић

Похвале:
Софија Матејић 5.р. ОШ „Вук Караџић“ Књажевац
Емилија Џуфовски 5.р. ОШ „Змај Јова Јовановић“ Београд
Марија Родић 6.р. ОШ „1 300 каплара“ Београд

Награђени радови из региона:

1.место Кирил Василев Boяджиев 3 клас, Основно училище „Св.Константин Кирил Философ“ град Перник, България; ментор: Зоя Стоименова
2.место Дамјан Стефанов 2.р. ОШ „Лазо Ангеловски“ Скопље, Северна Македонија; ментор: Лидија Божиноска и Ивана Младеновска
3.место Ванеса Стефанова Миланова, 3 клас, Основно училище „Св.Константин Кирил Философ“ град Перник, България; ментор: Зоя Стоименова

Драмска категорија:

Стручни жири у саставу:
1.Маја Радоман Цветићанин,проф.српског језика
2.Јелена Голубовић, мастер филолог
је донео следећу одлуку:

1. ОШ „Свети Сава“ Ниш – Никола Тесла; ментор: Јасмина Кокот; аутор текста: Ненад Накић
2. ОШ „Свети Сава“ Ниш– Петица за другарство; ментор: Никола Станковић
3. ОШ „Вук Караџић”Дољевац, Малошиште – Сан једног ђака; ментор: Данијела Митровић
3. ОШ „Вук Караџић“ Књажевац, Васиљ – Заједно смо лепши, заједно смо јачи; ментор: Горан Миленовић и Дијана Миловановић
3. ОШ „Никодије Стојановић Татко“ Прокупље – Заједно смо лепши, заједно смо јачи; ментор: Слађана Јовановић
3. ОШ „Сремски фронт“ Шид – Заједно смо лепши, заједно смо јачи; ментор: Снежана Матић

Похвале:
ОШ „Цар Константин“ Ниш – Заједно за здрав живот
ОШ „Цар Константин“ Ниш – Приђи ближе
ОШ „Змај Јова Јовановић“ Београд – Порука из боце
ОШ „Десанка Максимовић“ Косовска Каменица – више снимака – Божић, Бадњи дан, Ускрс…
ОШ „Змај Јова Јовановић“ Београд – Споменици византијске епохе

Музичка категорија:

Стручни жири у саставу:
1.Сашка Стојанов Крстић,магистар виоле
2.Татјана Величковић Минчић ,дипломирани флаутиста

је донео следећу одлуку:

ПЕВАЊЕ

1.Матија Милановић, ОШ „Добрила Стамболић“ Сврљиг; ментор: Лидија Петковић
2.Јања Лазаревић, 4.разред, ОШ „Вук Караџић“Књажевац; ментор: Весна Ранчић
3.ОШ „Десанка Максимовић“ Косовска Каменица – Женска вокална група (Еј драги,драги); ментор: Јадранка Васић, Лазар Алексић, Николија Богдановић

СВИРАЊЕ

1.Вук Пешић, 3.разред,ОШ „Ратко Вукићевић“, Ниш; ментор: Јелена Јовановић
2.Лука Милојковић, 5.разред, ОШ „Др Зоран Ђинђић“ Брзи Брод; ментор: Миланка Мијатовић
3.Анђела Ђорић, 4.разред, ОШ „Свети Сава“ Пирот; ментор: Марија Ранчић

ПОХВАЛЕ у музичкој категорији

Лена Ранђеловић, 4.разред, ОШ „Ратко Вукићевић“, Ниш
Павле Станојевић, 8.разред, ОШ „Вук Караџић“, Књажевац
Мирјам Фирањ, 4.разред, ОШ „Братство јединство“, Сомбор

Плесна категорија:

Стручни жири у саставу:
1.Марјан Здравковић, учитељ народних игара, уметнички руководилац Ансамбла народних игара и песама „Мозаик“ Ниш
2. Јана Спасић, члан плесног студиа „Revolution“
3.Милица Ћирковић, члан групе ветерана Ансамбла народних игара и песама „Мозаик“ Ниш
4.Милош Денић, уметнички руководилац фолклорних група Ансамбла народних игара и песама „Мозаик“ Ниш

је донео следећу одлуку:

1.ОШ „Др Зоран Ђинђић“ Брзи Брод– Бугарка; ментор: Миланка Мијатовић
2.ОШ „Ратко Вукићевић“ Ниш – Ива Веселиновић (балетски наступ); ментор: Слађана Стојадиновић
3.ОШ „Вера Радосављевић“ Неготин– Лед денс; ментор: Ивана Степановић
3.ОШ „Змај Јова Јовановић“ Београд – Хип хоп; ментор: Амир Алијевић

Похвале:
ОШ „Свети Сава“ Ниш – Лора и Магдалена
ОШ „Др Зоран Ђинђић“ Брзи Брод – Меде
ОШ „Вук Караџић“ Књажевац – Вучице
ОШ „Бубањски хероји“ Ниш – Звездице
ОШ „Сремски фронт“ Шид – Always
ОШ „Ратко Вукићевић“ Ниш – Медузице
ОШ „Змај Јова Јовановић“ Београд – Ритмика
ОШ „Змај Јова Јовановић“ Београд– Јерусалема

Школе које су се пласирале у финале и стекле могућност да се боре за ласкаву титулу „најбоља школа“ Фестивала, су:

1. ОШ „Змај Јова Јовановић“ – Београд
2. ОШ „Вук Караџић“ – Књажевац
3. ОШ „Свети Сава“ – Ниш
4. ОШ „Сремски фронт“ – Шид
5. ОШ „Никодије Стојановић Татко“ – Прокупље
6. ОШ „Коста Абрашевић“ – Београд

Напомена: Уколико нека од наведених школа није у могућности да припреми програм на начин и у предвиђеном року, о чему ће финалисти бити обавештени, следеће школе имају могућност да буду финалисти, и то овим редоследом:

7. ОШ „Црњански“ – Јагодина
8. ОШ „Ратко Вукићевић“ – Ниш
9. ОШ „Др Зоран Ђинђић“ – Брзи Брод
10. ОШ „Вук Караџић“ – Дољевац, Малошиште
11. ОШ „Десанка Максимовић“ – Косовска Каменица

За изузетан труд, ангажовање и промоцију дечјег стваралаштва, посебном захвалницом награђујемо ментора/школу:
1. ОШ „Змај Јова Јовановић“ – Београд
2.ОШ „Вук Караџић“ Књажевац

Завршница Фестивала ове године биће реализована на другачији начин, у складу са епидемиолошком ситуацијом, а пре свега ради безбедности свих нас.
Додела награда, диплома и похвала, као и избор и проглашење најуспешније школе, биће у недељу, 30.маја 2021.године, у просторијама Учитељског дома у Нишу.
Тачну сатницу и распоред доделе награда по категоријама објавићемо у наредном периоду.
Школе финалисти ће на мејл, у наредним данима, добити детаљнија упутства о начину и припреми
20- минутног програма којим ће се представити и такмичити за ласкаву титулу „најбоља школа“ Фестивала.

Напомена: Молимо све менторе награђених и похваљених ученика да нам мејлом јаве уколико уоче неку грешку у подацима ученика.

Свим награђеним и похваљеним ученицима честитамо на успешном учешћу на Фестивалу, а осталим ученицима желимо више успеха наредне године.

Контакт особе за додатне информације:
Ана Младеновић, идејни аутор и координатор Фестивала 060/0251652
Станиша Костадиновић, председник УД Ниш 069/3366717

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com