КонкурсиРезултати

РЕЗУЛТАТИ ТРЕЋЕГ ТАБЛИНОГ БОЖИЋНОГ КОНКУРСА

На Трећи таблин божићни конкурс је стигла укупно 261 песма и цртеж о Божићу ученика Основних школа и Предшколских установа из: Северне Македоније, Црне Горе, Босне и Херцеговине, Хрватске, Словеније, Бугарске, Француске и Србије. Сви радови ће бити објављени у Табли почев од 7. јануара 2020. године, с тим што ћемо прво објавити награђене радове.
Захваљујемо се свим ауторима и њиховим менторима на учешћу на овом нашем конкурсу. Дипломе ћемо до 7. јануара доставити награђенима на назначене адресе е-поште.

НАЈЛЕПШЕ БОЖИЋНЕ ПЕСМЕ

ПРВА КАТЕГОРИЈА:
Прво место:
Нина Јеринић, 4-4, ОШ „Стефан Дечански“ Железник, Београд, Србија, ментор: Снежана Којић

Друго место:
Јован Рајовић, 4-1, ОШ „Нада Пурић“ Ваљево, Србија, учитељица: Виолета Кењић
Петра Стевановић, III-1, ОШ „Карађорђе“ Остружница, Београд, Србија, педагог/ментор: Драгана Аврамовић
Јана Дубровска, V-в, ООУ „Кирил Пејчиновиќ” Скопје, Македонија, ментор: Сузана Спирковска

Треће место:
Милица Кнежевић, IV-1, Песничка радионица „Млади песници“, ОШ „Филип Вишњић“ Београд, Србија, учитељица: Миланка Берковић
Ана Богдановић, 4-1, ОШ „Стефан Дечански“ Железник, Београд, Србија, учитељица: Гордана Илић
Кристияна Ивова Христова, 2 клас, Българско училище „Иван Вазов” в Париж, Франция, учител: Янета Димитрова – учител по български език и литература
Бисера Илиева, V-в, ООУ „Кирил Пејчиновиќ” Скопје, Македонија, ментор: Сузана Спирковска

Похвале:
Andrea Beti, 4. razred, AKUD „Kolo“ Koper, Slovenija, Mentor: Jadranka Beti
Николина Крсмановић, 4. разред, ОШ Трпиња, Трпиња, Хрватска, Ментор: Каранфилка Ћурчић
Никола Мирковић, IV разред, ОШ „Вук Караџић“ Стојник, Аранђеловац, Србија, ментор: Ана Раденковић

ДРУГА КАТЕГОРИЈА:
Прво место:
Hristina Krgović, IX-1, JU OŠ „Anto Đedović“ Bar, Crna Gora, predmetni nastavnik: Danijela Boljević, prof.

Друго место:
Сањин Лазић, VII-3, ОШ „Бранко Миљковић“ Ниш, Србија, ментор-родитељ:
Нермина Лазић
Катарина Јовановић, 7-1, ОШ „Бранко Радичевић“ Седларе, Србија, ментор: Лидија Радишић

Треће место:
Kristina Krgović, VI-1, JU OŠ „Anto Đedović“ Bar, Crna Gora, predmetni nastavnik: Svetlana Knežević, prof.
Ана Марија Андрејић, 6-1, ОШ „Сутјеска“ Земун, Србија, ментор: Гордана Јовановић
Анђела Митић, 5. разред, ОШ „Милош Савић“ Лучица, Пожаревац, Србија, ментор: Милена Ћирић

Похвале:
Невена Ивановић, VI-2, Песничка школа „Насмејани анђели“, ОШ „Олга Милошевић“ Смедеревска Паланка, Србија, ментор: Снежана Чаировић
Наташа Перић, VIII-3, Песничка школа „Насмејани анђели“, OШ „Олга Милошевић“ Смедеревска Паланка, Србија, ментор: Снежана Чаировић
Mилојевић Теодора, VI-2, OШ „Светозар Марковић“ Лапово Варош, Србија, професор српског језика Јелена Милошевић
Николина Ландуп, 5/5, ОШ „Никола Тесла“ Раковица, Београд, Србија, ментор: Александра Дракулић
Теодора Петровић, VIII разред, Литерарна секција ЈУ ОШ „Свети Сава“ Бијељина, Република Српска, Босна и Херцеговина, ментор: Мирјана Лазаревић
Стелияна Байчева Желязова, 6 клас, град Бургас, България, участник от ЛФ „Фантазия” при Народно читалище „Христо Ботев 1937”-Бургас
Ръководител Атанаска Желязова

Чланови литерарног жирија: Срђан Сиђа Живковић, Елизабета Георгиев, Соња Трајковић Андонов и Нада Чупковић.
Укупно је стигло 90 радова, од чега ниједан на словеначком језику.

НАЈЛЕПШИ БОЖИЋНИ ЦРТЕЖИ:

ПРВА КАТЕГОРИЈА:
Прво место:
Богдан Живковић, 4. раз. ОШ „Прва основна школа краља Петра II“ Ужице, Србија, Педагог: Срђан Стаменковић

Друго место:
Уфук Самет, 2. клас, БУ „Иван Вазов“ Париж, Франция, Учител: Янета Димитрова
Анђелија Петровић, 2. раз., ОШ „Живко Томић“ Доња Шаторња, Србија, Учитељица: Весна Марковић
Јована Илић, 3. раз., ОШ „Свети Сава“ Владичин Хан, ИО Полом, Србија, Учитељица: Светлана Спасић

Треће место:
Василиса Васић, 6 год, предшколац, ППУ „Киндергарден“ Београд, Србија, Проф.разред.наставе: Мерима Јовановић
Стефан Иванковић, 4-3, ОШ „Доситеј Обрадовић“ Умка, Београд, Србија, Ментор: Снежана Пантић

Похвале:
Јанко Шаула, 4-а, ОШ Војнић, Војнић, Хрватска, Менторица: Ранка Род
Андреа Бети, 4. раз., ОШ „Антон Укмар“ и АКУД „Коло“ Копер, Словенија, Ментор: Јадранка Бети
Мила Митковић, 1-1, ОШ „Стефан Немања“ Ниш, Србија, Ментор: Марина Цветковић
Андрей Михайлов, 1. клас, БУ „Иван Вазов“ Париж, Франция, Учител: Петя Тенева

ДРУГА КАТЕГОРИЈА:
Прво место:
Михаило Петровић, 6. раз., ОШ „Живко Томић“ Доња Шаторња, Србија, Ментор: Ана Симић Милосављевић

Друго место:
Сара Мирковић, 5-1, ОШ „Вук Караџић“ Чачак, Србија
Љубица Михаиловић, 8-3, ОШ „Јован Јовановић Змај“ Брус, Србија, Наставник: Марија Радисављевић

Треће место:
Лана Спасић, 7-6, ОШ „Алекса Шантић“ Калуђерица, Београд, Србија, Наставник: Снежана Брковић

Похвале:
Анђелија Ракић, 5-2, ОШ „Милутин и Драгиња Тодоровић“ Крагујевац, Србија, Ментор: Срђан Стаменковић
Ена Васковић, 7. раз., ОШ „Мома Станојловић“ Крагујевац, Србија, Ментор: Срђан Стаменковић
Ружица Тодоровић, 5-4, ОШ „Вук Караџић“ Чачак, Србија, Ментор: Срђан Стаменковић

Чланови ликовног жирија: Драган Маринковић, Марина Цветковић и Дејан Марковић.
Укупно је стигао 171 рад.

Comment here

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com