Резултати

Резлтати 5. Ликовног и литерарног конкурса „У свету бајки“

Награђени литерарни радови на 5. Конкурсу на тему „У бајкама је све могуће“, који је 18. јануара 2021. године расписала Народна библиотека „Рака Драинац“ из Блаца поводом Међународног дана дечије књиге.
Ученици Основне школе од 1. до 4. разреда

1. место Мара Станишић 2/ 2, ОШ „Дубрава“ Књажевац, Ментор: Данијела Јеленковић
1. место Педагог: Јелена Костић
Ученици који су учествовали у пројекту и заједно (допуњавањем) осмислили причу су:
1. Војин Андрић 1. разред
2. Сташа Андрић 3. разред
3. Дуња Бекић 2. разред
4. Павле Бошковић 1. разред
5. Милорад Веселиновић 2. разред
6. Лена Костић 2. разред
7. Андреј Лазаревић 1. разред
8. Немања Марковић 2. разред
9. Медак Милошевић 2. разред
10. Урош Мишчевић 3. разред
11. Вељко Ристић 2. разред
12. Ђорђе Цветковић 1. разред
13. Николина Цветковић 2. разред
Креативне и едукативне радионице „Мој дневник“ Борча – Београд
2. место Вукан Катић, 2/3, ОШ “Станислав Сремчевић” Крагујевац, Ментор: Предраг Николић
2. место Војин Златковић, 4/1, ОШ „Бранко Миљковић“ Ниш
2. место Јован Курјаков, 2/2, ОШ ,,Бранко Радичевић“ Нови Сад, Ментор: Марија Тривуновић,
2. место Филип Димитријевић, 2/3, ОШ “Милорад Мића Марковић“ Мала Иванча, издвојено одељење у Поповићу
3. место Марија Ђурђевић, 3/1, ОШ „Павле Ровински“ Стари аеродром, Подгорица, Црна Гора
3. место Петра Жујевић, 4/7, ОШ ,,Момчило Живојиновић“ Младеновац, Учитељ: Данијела Павловић
3. место Андрија Стаменковић, ученик 4. разреда, ОШ ,,Јован Аранђеловић“ Црвена Река, Ментор: Љиљана Пејчић
3. место Лука Радојковић, 4/3, ОШ “Стојан Новаковић“ Блаце, Учитељ: Биљана Симић
3. место Ива Живић, 2/2, ОШ „Дубрава“ Књажевац, Ментор: Данијела Јеленковић

Похвале

Софија Ракићевић, 4/3, ОШ “Стојан Новаковић“ Блаце, Учитељ: Биљана Симић
Урош Петровић, 1/2, ОШ “Милорад Мића Марковић“, Ментор: Гордана Косанић
Трифун Јовић, 2/2, ОШ „Дубрава“ Књажевац, Ментор: Данијела Јеленковић

Ученици Основне школе од 5. до 8. разреда

1. место Милица Стевановић, 8. разред, Специјално математичко одељење (специјализовано одељење за надарене ученике основне школе у математичкој гимназији) у гимназији „Светозар Марковић“ Ниш
1. место Наталија Бабић, 7/1, ОШ “Милић Ракић Мирко“ Прокупље, Ментор: Драгана Стевановић
1. место Урош Митровић, 5/1, ОШ „Милоје Закић“ Куршумлија
2. место Лана Вељковић, 7/3, ОШ „Васа Чарапић“ Бели Поток, Наставница: Снежана Стојановић
2. место Тарик Џафић, 9. разред, Прва основна школа Живинце, Босна и Херцеговина, Ментор: Марица Фехтабеговић
2. место Тијана Хил, 7/2, ОШ „Вук Караџић“ Београд, Ментор: Снежана Костадиновић
3. место Вера Вукмировић, 7/2, ОШ „Васа Чарапић“ Бели Поток, Наставница: Снежана Стојановић
3. место Марија Петрова, 9/2, ООУ “Славејко Арсов” Штип, Ментор: Драгица Петрова

Предшколски узраст

1.место Предшколска група у школи „Радоје Домановић“ Ниш, Васпитач: Александра Глигоријевић

Награђени ликовни радови на 5. Конкурсу на тему „У бајкама је све могуће“, који је 18. јануара 2021. године расписала Народна библиотека „Рака Драинац“ из Блаца поводом Међународног дана дечије књиге
Ученици Основне школе од 5. до 8. разреда

1. место Јован Латиновић, 13. година, Школа “Целус“ Крагујевац, Mентор: Миња Радашиновић
2. место Драго Филић, 8. Разред, ОШ „Коста Абрашебић“ Ресник, Ментор: Надица Недељковић
3. Милош Милошевић, 8. Разред, ОШ „Миле Дубљевић“ Лајковац

Похвале

Петра Васојевић, 12 година, Школа “Целус“ Крагујевац, Ментор: Миња Радашиновић
Aндреа Вујичић, 6. разред, ОШ „Миле Дубљевић“ Лајковац
Сара Денић и Сања Стевић, 7. разред, ОШ „Петар Петровић Његош“ Горње Кусце (Гњилане), Ментор: Јелена Радовановић
Милица Бараћ, 7. Разред, Роверто, Српска допунска школа „Свети Сава“ Вићенца, Италија, Ментор: Драгица Додеровић

Ученици Основне школе од 1. до 4. разреда

1. место Адам Радовановић, 2. разред, ОШ „Црњански“ Јагодина, Meнтор: Александра Филиповић
2. место Хана Божић, 4. разред, ОШ „Јован Јовановић Змај“ Обреновац
3. место Богдан Живковић, 3. разред, ОШ „Љупче Шпанац“ Бела Паланка, Ментор: Биљана Митић

Похвале

Вера Булајић, 1. разред, ОШ „Никодије Стојановић Татко“ Прокупље, Ментор: Љиљана Соколовић
Тадија Збиљић, 4. разред, ОШ „Стојан Новаковић“, Блаце, Ментор: Биљана Симић
Јана Јовановић, 1. разред, ОШ „Стојан Новаковић“, Блаце, Ментор: Сања Симић
Уна Глигоријевић, 2. разред, ОШ “Синиша Јанић“ Власотинце
Димитрије Ђорђевић, 2. разред, ОШ „Дубрава“ Књажевац
Милица Митић, 2. Разред, Алонте, Српска допунска школа „Свети Сава“ Вићенца, Италија, Ментор: Драгица Додеровић

ПРЕДШКОЛСКИ УЗРАСТ

1. место Дуња Мијајловић, ПУ „Дечји дани“ Београд, Вртић „Мрвица“ Ментор: Зорана Славнић Гајић, Милева Узуновић
2. место Нина Ковачевић, Професор разредне наставе: Мерима Јовановић, Приватна предсколска установа „Kindergarden“ Београд
3. место Ленка Граовац, Вртић „Мрвица“ Београд, Стари град, Београд

Похвале

Милуновић Ана, Вртић „Наша радост“ Блаце
Дуња Јованчевић, Предсколска установа „Дечији дани“ Београд, Вртић „Мрвица“ Ликовни педагог: Маријана Глишић
Сара Беговић, Предсколска установа „Стоногица“, Ментор : Арсенијевић Наташa

Жири за литерарне радове:
1. Мирјана Бојанић Ћирковић, доктор филолошких наука
2. Ивана Грујић,професор српског језика
3. Михајло Пршић, књизничар и завичајни песник

Жири за ликовне радове:
1. Светлана Јевремовић, магистар ликовних уметности
2. Милена Симић,графички дизајнер
3. Јелена Ћирковић, виши књижничар књижничар

Жири је имао тежак задатак да изабере и награди литерарне и ликовне радове.
На конкурсу је учествовало 997 младих аутора из Србије, Црне Горе, Северне Македоније, Републке Српске, Хрватске и Немачке.

Честитамо свим младим песницима, писцима и уметницима!

Због епидемиолошке ситуације свим добитницима ће дипломе и награде бити послате поштом.

Аутор насловног цртежа: Миа Миленковић, Обреновац