Резултати

Резултати 5. таблиног божићног конкурса

СА БЛАГОСЛОВОМ ЊЕГОВОГ ПРЕОСВЕШТЕНСТВА ЕПИСКОПА НИШКОГ ГОСПОДИНА АРСЕНИЈА

Интернет часопис за подстицање дечјег стваралаштва Табла и
Библиотека Старац Никанор Хиландарац (при храму Васкрсења Христовог у Нишу) објављују

РЕЗУЛТАТЕ ПЕТОГ ТАБЛИНОГ БОЖИЋНОГ КОНКУРСА

ученика основношколског узраста са јужнословенског говорног подручја

Ове године је на конкурс стигло 210 литерарних и 53 ликовна рада основаца широм Европе који пишу на једном од јужнословенских језика.

Сви ликовни и литерарни радови са овогодишњег конкурса ће бити представљени у Интернет часопису за подстицање дечјег стваралаштва „Табла“ (сваког дана по један, тачно у подне).

Честитамо свим награђеним ауторима и њиховим менторима.

Сви награђени аутори, који буду присуствовали додели награда, 7. јануара 2022. године у 12 часова, у парохијској сали храма Хиландарског метоха у Нишу, улица Љубомира Николића 57, ће поред дипломе добити и пригодан поклон (књиге), а осталим награђеним и похваљеним ауторима ће е-поштом стићи дипломе и похвалнице, а менторима захвалнице.
Молимо све награђене ауторе и њихове менторе да до 31. децембра 2021. г. потврде долазак на доделу награда на адресу: redakcija@tabla.org.rs.

Резултати литерарног конкурса:

Жири за литерарне радове: Срђан Сиђа Живковић, главни уредник „Табле“, Ивана Ђурковић, песникиња, Елизабета Георгиев, стваралац за децу на српском и бугарском језику и Соња Андонов, професор из Тетова (Северна Македонија).

Прва категорија:

1. место: Миљан Пелемиш, 2. разред, ОШ „Вељко Ђуричин“ Јарковац, Сечањ, Србија, песма: Волим Божић, учитељица Јадранка Јовановић
1. место: Беатрис Колева, 3Б клас, СУ „Христо Ботев“ гр. Нова Загора, Р България, творба: Коледна нощ, родител: Диляна Колева
2. место: Срна Јовић, I-1, ОШ „Стефан Немања” Ниш, Србија, прича: Божић – празник радости, ментор: Братислав Денић
2. место: Дамла Левент Алил, 2 клас, Основно училище „Васил Левски” с. Божурово, обл. Добрич, България, творба: Коледата на Кума Лиса, педагог: Зинаида Желева
3. место: Нада Ковачевић, 2. разред, ОШ „Никодије Стојановић Татко“, Прокупље, Србија, песма: Божић, ментор: Љиљана Соколовић

Друга категорија:

1. место: Петя Димитрова, V клас, МГ „Баба Tонка“ България, гр. Русе, творба: Рождество Христово, родител: Мария Димитрова
1. место: Андреј Вукашиновић, V-3, Литерарна секција „Разиграно перо”,
ОШ „Миле Дубљевић” Лајковац, песма: Божић – празник весеља, Србија, ментор: мр Лидија Марић Јовановић
2. место: Луна Марковић, 4. разред, ОШ „Црњански“ Јагодина, Србија, прича: Божић – празник радости, ментор: учитељица Јелена Гајић
2. место: Емил Лебльо, 4 клас, Българско училище „Иван Вазов” Париж, Франция, творба: Кучето без име, Ръководител и лице за контакти: Янета Димитрова – преподавател по български език и литература в БУ „Иван Вазов”, Париж
2. место: Душанка Николић, IV-3, ОШ „Симеон Араницки“ Стара Пазова, Србија, прича: На Божић је све могуће, педагог/ментор: Ана Мештровић, учитељица
3. место: Маша Миљковић, IV-3, ОШ „Вук Караџић“ Крушевац, Србија, песма: Божић – празник радости, ментор: Гордана Стевановић
3. место: Анелия Недялкова, 4 клас, Основно училище „Васил Левски” с. Божурово, обл. Добрич, България, творба: Коледа, педагог: Зинаида Желева
3. место: Теодора Симић, V-2, ОШ „Светозар Марковић“ Лапово, Србија, прича: Божић, празник радости, родитељ: Јелена Симић

Похвале:
Лора Брандт, 5 клас, Българско училище „Иван Вазов” Париж, Франция, творба: Фалшивите помощници на Дядо Коледа, ръководител: Дора Димитрова – преподавател по български език и литература
Дарија Стојковић, 5. разред, ОШ „Радоје Домановић“, Ниш, Србија, песма: Божићне чаролије, родитељ: Бобан Стојковић
Роселина Радославова Димчева, 5 клас, България, град Шумен, ЦПЛР – ОДК „Анастас Стоянов“ Шумен, УЛК „Сладкодумци“, творба: Благодаря, ръководител – Силвия Маринова
Дамјан Стефанов, VI-3, Oсновно училиште „Лазо Ангеловски” Скопје, Северна Македонија, песна: Божиќна радост, мeнтор: Лидија Божиноска

Трећа категорија:

1. место: Матеја Бојић, VI-1, ОШ Мића Станојловић“ Коцељева, Србија, песма: Божић – празник радости, ментор: Татјана Јеремић, проф.
1. место: Симона Василева Василева, 15 год. България, град Сливен, 9 Г клас, ППМГ „Добри Чинтулов” творба: СВЯТА НОЩ, преподавател: М. Милева
2. место: Денис Адем Исмаил, 7 клас, България, град Шумен, ЦПЛР – ОДК, Шумен, творба: Рождество, ръководител: Силвия Маринова
2. место: Алекса Живковић, VII-4, ОШ „Иво Андрић“ Ниш, Србија, песма: Божићна песма, ментор: Тијана Јоцић
2. место: Белослава Павлова Петрова, 6 клас, България,град Шумен, ЦПЛР – ОДК „Анастас Стоянов“ Шумен, УЛК „Сладкодумци“, творба: Пътят, ръководител: Силвия Маринова
3. место: Милош Богдановић, VII разред, ОШ „Илија Кишић“, Херцег Нови, Црна Гора, прича: Божић, ментор: Рајана Врбњак
3. место: Јована Глиџић, VI/3, ОШ “Стефан Немања“ Ниш, Србија, прича: Божић – празник радости, ментор: Taња Цекић
3. место: Дарина Иванова Мартева, 7 клас, България, град Шумен, Клуб „Журналист“ ЦПЛР – ОДК с ръководител Силвия Маринова, творба: ОТ ОБИЧ
3. место: Лана Вељковић, 8-3, ОШ Васа Чарапић, Бели Поток, Београд, Србија, песма: Божић, наставница Снежана Стојановић
3. место: Васил Владимиров Пощаров, 6 клас., България, град Шумен, ЦПЛР-ОДК „Анастас Стоянов“ Шумен, творба: Затова, ръководител: Силвия Маринова

Похвале:
Михаела Шолева, VIII-2, ООУ “Блаже Конески” Велес, Северна Македонија, песна: Божиќ празник на радост, ментор: Костадинка Атанасова
Селин Хюсеинова Салиева, 7 клас., България, град Шумен, ЦПЛР-ОДК „Анастас Стоянов“ Шумен, УЛК „Сладкодумци“, творба: МАГИЯТА НА КОЛЕДА, ръководител: Силвия Маринова
Георги Владимиров Пощаров, 6 клас., България, град Шумен, ЦПЛР- ОДК, Анастас Стоянов“, Шумен, УЛК ,,Сладкодумци“, творба: ПРАЗНИК Е ГОЛЯМ! ВЕЧЕ ЗНАМ! ръководител: Силвия Маринова

Резултати ликовног конкурса:

Жири за ликовне радове: Драган Маринковић Драма, директор „Табле“, Јасмина Јерковић, наставник информатике, Оливера Рашић, наставник математике, Бобан Стојковић, професор Богословијe и Дејан Марковић, наставник ликовног.

Прва категорија:

1. место: Миа Милосављевић, 2. разред, „Прва основна школа краља Петра II“ , Ужице, Србија, учитељица: Љубинка Мијатовић, рад: Божићна трпеза (Bitmap Image, Mycrosoft paint)
1. место: Јован Лукић, II-1, ОШ „Вељко Чубриловић“ Прибој, Република Српска, Босна и Херцеговина, ментор: Весна Латиновић, рад: „Бадњи дан“ (3Д бојанка, Mikrosoft paint)
2. место: Кристияна Ненова, 8 год., Първо ОУ „Христо Ботев“, гр. Търговище, България, педагог: Галина Неделчева, творба: Изненада (Adobe Photoshop)
2. место: Ирина Арсић, 8 год., ОШ „Вељко Дугошевић“, Ранилуг, Косово и Метохија, Србија, Ментор (родитељ): Маја Арсић, рад: Божић – празник радости (Canva)
2. место: Християна Светославова, 7 год., СУ „Любен Каравелов”, град Варна, България, педагог-ментор: Грета Дряновска, творба: Подарък за Коледа (Microsoft Paint)
3. место: Борислав Роев, 7 год., СУ “Любен Каравелов”, град Варна, България, педагог -ментор: Грета Дряновска, творба: Зимна приказка (Microsoft Paint)

Друга категорија:

1. место: Алексеј Божовић, 11 година, ОШ „Учитељ Таса“ Ниш, Србија, ментор: Маринела Божовић, рад: Божићна погача (Sketchbook)
2. место: Дамјан Стефанов, VI-3, ОШ „Лазо Ангеловски” Скопје, Северна Македонија,
мeнтор: Лидија Божиноска, рад: Христос се роди (Microsoft Paint)
3. место: Андреа Арсић, 10 год., ОШ „Вељко Дугошевић“, Ранилуг, Косово и Метохија, Србија, ментор (родитељ): Маја Арсић, рад: Божић – празник радости (Canva)
3. место: Райя Райчева, 10 год., СУ „Любен Каравелов”, град Варна, България, педагог-ментор: Грета Дряновска, творба: Коледна радост (Microsoft Paint)
3. место: Адам Радовановић, III-1, ОШ „Црњански“, Јагодина, Србија, ментор: Александра Филиповић, рад: Божићна чаролија нам стиже (Microsoft Paint)

Похвале:
Станислав Янчев, 10 год., СУ „Любен Каравелов”, град Варна, България, педагог-ментор: Грета Дряновска, творба: Коледни желания (Microsoft Paint)
Биргюл Али, 10 год., СУ “Любен Каравелов”, град Варна, България, педагог-ментор: Грета Дряновска, творбата: Дядо Коледа (Microsoft Paint)
Симона Недева, 10 год., СУ “Любен Каравелов”, град Варна, България, педагог-ментор: Грета Дряновска, творба: Коледа в семейството (Microsoft Paint)
Соња Андрић, 11 год., ОШ “Михаило Петровић Алас“ Београд, Србија
мајка: Владана Стефановић Андрић, рад: Растимо са Христом у срцу (Pics Art и Microsoft Paint)
Николай Янчев, 10 год., СУ “Любен Каравелов”, град Варна, България, педагог-ментор: Грета Дряновска, творба: Коледна игра (Microsoft Paint)

Трећа категорија:

1. место: Соня Генова, 14 год., Частна профилирана гимназия „Райко Цончев“, гр. Добрич, България, родител: Десислава Генова, творба: Майчина прегръдка (GIMP)
2. место: Алекса Здравковић, 12 год., ОШ “Станимир Вељковић – Зеле” Бојник, Србија, ментор: вероучитељица, Јулијана Стојановић, рад: Ноћ спасења (Adobe Illustrator)
3. место: Жанет Генова, 14 год., Частна профилирана гимназия „Райко Цончев“, гр. Добрич, България, родител: Десислава Генова, творба: Утро (GIMP)

Похвале:
Юлиян Милчев Енев, 14 г., 7 а клас, Национален Учебен Комплекс по Култура гр.София, България, педагог-ментор: Даниела Ефремова, творба: В Коледната нощ (Paint 3D)
Алис Ивайлова Василева, 13 г, 6в клас, Национален Учебен Комплекс по Култура гр. София, България, педагог-ментор: Даниела Ефремова, творба:
В Коледната нощ (Paint 3D)
Ева Вергин Александрова, 13 г, 6в клас, Национален Учебен Комплекс по Култура гр.София, България, педагог-ментор: Даниела Ефремова, творба: В Коледната нощ (Paint)

Четврта категорија:

Специјална награда за креативност
Nikola Katzarski, 11 years, NUI ”Panaiot Pipkov”, Pleven, Bulgaria, teacher: Debora Todorova, “Nativity” (Krita)

Медијски покровитељи конкурса:

РАДИО ГЛАС, радио Православне Епархије нишке,

СВЕТОСАВСКО ЗВОНЦЕ, православни дечји часопис