Warning: Undefined variable $xyz_smap_premium_add_tw_card in /home/tablaorgrs/public_html/wp-content/plugins/twitter-auto-publish/admin/menu.php on line 139
Резултати

Резултати конкурса за Фестивал дечјег стваралаштва „Табла Фест 24“

На овогодишњи конкурс Интернет часописа за подстицање дечјег стваралаштва „Табла“ за најбоље литерарне и ликовне радове ученика Основних школа и предшколаца пристигло је укупно 259 радова који задовољавају критеријуме конкурса, од чега је 119 литерарних и 140 ликовних радова.

Сви литерарни и ликовни радови са овогодишњег конкурса ће бити представљени у Интернет часопису за подстицање дечјег стваралаштва „Табла“ (сваког дана по један, тачно у подне почев од 01. јуна), као и у Зборнику радова који ће изаћи у електронском облику и биће доступан свима – бесплатно.

Награде, које се састоје од медаља (за прва, друга и трећа места), диплома, похвалница и књига, ће се додељивати на Фестивалу дечјег стваралаштва „Табла Фест 24“ 01. јуна у 12 сати у Дечијем културном центру у Нишу (у парку Чаир).

Молимо све награђене ауторе и њихове менторе да нам у наредних недељу дана, најкасније до 22. маја (среда), потврде долазак на Фестивал дечјег стваралаштва „Табла Фест 24“ на адресу е-поште redakcija@tabla.org.rs.

Сви награђени аутори и њихови ментори који не могу да присуствују фестивалу ће е-поштом добити дипломе и похвалнице.

РЕЗУЛТАТИ ЛИТЕРАРНОГ КОНКУРСА

Стручни жири:

Таблин жири за литерарне радове, Биљана Станојевић, дечји песник, Ивана Ђурковић, песникиња и Срђан Сиђа Живковић главни и одговорни уредник Табле на састанку одржаном 13. маја одлучио је да се у категорији млађег узраста награде доделе овако:

I категорија:

1. место: Јаглика Дацић, III-7, ОШ „Павле Ровински“, Подгорица, Црна Гора, тема: Тетка ми је чаробна, менторка: мр Тамара Симовић, проф. језика и књижевности;
2. место: Бојан Капор, II, ОШ „Вук Караџић“ Конак, Сечањ, АП Војводина, Србија, тема: Чаробна табла, учитељица: Јадранка Јовановић;
3. место: Огњен Перић, II-4, ОШ „Ђура Јакшић“ Јелашница, ИО Просек, Србија, тема: Чаробна табла, ментор: наставник Драгана Савић;
Похвала: Давид Митровић, II-1, ОШ „Вук Караџић“ Прилужје, АП Косово и Метохија, Србија, тема: Тетка ми је чаробна, ментор: Марина Митровић;

II категорија:

1. место: Наталија Пантић, III-3, ОШ „Свети Сава“ Младеновац, Србија, тема: Чаробна табла, учитељица: Славка Аврамовић;
2. место: Јован Антић, IV-4, ОШ „Душан Радовић“ Ниш, Србија, тема: Победило је добро, ментор: Милош Станојевић професор верске наставе;
2. место: Сара Суљић, V, Прва основна школа Живинице, Живинице, Босна и Херцеговина, тема: Чаробна табла, ментор: Марица Ферхатбеговић;
3. место: Лана Богдановић, IV-4, ОШ „Милић Ракић Мирко“ Прокупље, ИО Доње Кординце, Србија, тема: Тетка ми је чаробна, ментор: Јелена Бабић;
3. место: Николија Бабић, IV-3, ОШ „Никодије Стојановић Татко“ Прокупље, Србија, тема: Тетка ми је чаробна, ментор: Љиљана Соколовић;

Похвале:

• Нађа Дубоњац, III-3, ОШ „Свети Сава“ Младеновац, Србија, тема: Чаробна табла, учитељица: Славка Аврамовић;
• Лена Лазић, V-3, ОШ „Иво Андрић“ Ниш, Србија, тема: Победило је добро, ментор: Тијана Јоцић;
• Лазар Михајловић, III-3, ОШ „Свети Сава“ Младеновац, Србија, тема: Чаробна табла, учитељица: Славка Аврамовић;
• Нада Ковачевић, IV-3, ОШ „Никодије Стојановић Татко“ Прокупље, Србија, тема: Тетка ми је чаробна, ментор: Љиљана Соколовић;
• Магдалена Божић, V-1, ОШ „Гаврило Принцип“ Србија, тема: Чаробна табла, наставник: Снежана Антић.

III категорија:

1. место: Адна Омеровић, VII, Прва oсновна школа Живинице, Живинице, Босна и Херцеговина, тема: Чаробна табла, ментор: Марица Ферхатбеговић;;
2. место: Никола Јеж, VI-1, ОШ „Милош Црњански“ Нови Сад, АП Војводина, Србија, тема: Победило је добро, ментор/родитељ: Александра Јеж;
3. место: Хелена Мрделић, VIII-3, ОШ „Стефан Немања“ Ниш, Србија, тема: Победило је добро, ментор: Тања Цекић;

Похвала:
Ријад Брковић, VIII ц, ОШ „Свети Фрањо“ Тузла – Католички школски центар
Тузла, Босна и Херцеговина, тема: Тетка ми је чаробна, ментор: мр. Мирза Кахвеџић, професор хрватског језика

Дечји жири:

И ове године је литерарне радове оцењивао и Дечји жири. Жири је оценио укупно 119 радова подељених у три категорије, а чинили су га: литерарна секција „Разиграно перо“ ОШ „Миле Дубљевић“ Лајковац, литерарна секција „Вукове поете“ ОШ „Вук Караџић“ Ћуприја, ОШ „Никола Тесла“ Београд, Прва основна школа Живинице, ОШ „Ђура Јакшић“ Јелашница, одељење I-3 ОШ „Милић Ракић Мирко“ Прокупље – ИО Петровац, одељење Vа ОШ „Илија Кишић“ Зеленика, секција „Црњански читачи“ ОШ „Црњански“ Јагодина, литерарна секција „Талија“ ОШ „Никодије Стојановић Татко“ Прокупље и Допунска школа на српском језику у Копру и Велењу.

I категорија:

1. место: Теа Тасић, II-3, ОШ „Вук Караџић“ Врање, Србија, тема: Тетка ми је чаробна, ментор: Радмила Денић;
2. место: Давид Митровић, II-1, ОШ „Вука Караџић“ Прилужје, АП Косово и Метохија, Србија, тема: Тетка ми је чаробна, ментор: Марина Митровић;
2. место: Јаглика Дацић, III-7, ОШ „Павле Ровински“, Подгорица, Црна Гора, тема: Тетка ми је чаробна, менторка: мр Тамара Симовић, проф. језика и књижевности;
3. место: Јаглика Дацић, III-7, ОШ „Павле Ровински“, Подгорица, Црна Гора, тема: Тетка ми је чаробна, менторка: мр Тамара Симовић, проф. језика и књижевности;
3. место: Јаглика Дацић, III-7, ОШ „Павле Ровински“, Подгорица, Црна Гора, тема: Побиједило је добро, менторка: мр Тамара Симовић, проф. језика и књижевности.

II категорија:

1. место: Ана Динић, V-1, ОШ „Светозар Марковић“ Лесковац, Србија, тема: Чаробна табла, ментор: Љубинка Ђорђевић;
2. место: Јован Антић, IV-4, ОШ „Душан Радовић“ Ниш, Србија, тема: Победило је добро, ментор: Милош Станојевић професор верске наставе;
3. место: Нада Ковачевић, IV-3, ОШ „Никодије Стојановић Татко“ Прокупље, Србија, тема: Тетка ми је чаробна, ментор: Љиљана Соколовић;
3. место: Нађа Дубоњац, III-3, ОШ „Свети Сава“ Младеновац, Србија, тема: Чаробна табла, учитељица: Славка Аврамовић.

III категорија:

1. место: Анђела Димитријевић, VII-5, Литерарна секција ОШ „Никола Тесла“ Београд, Србија, тема: Тетка ми је чаробна, ментор: Александра Дракулић;
2. место: Мирко Ожеговић, VII-1, ОШ „Бранко Ћопић“ Београд, Србија, тема: Тетка ми је чаробна, ментор: Милица Бијелић;
3. место: Ања Ражнатовић, VII, ЈУ ОШ „Анто Ђедовић“ Бар, Црна Гора, тема: Побиједило је добро, предметни наставник: Светлана Кнежевић;
3. место: Хелена Мрделић, VIII-3, ОШ „Стефан Немања“ Ниш, Србија, тема: Победило је добро, ментор: Тања Цекић.

РЕЗУЛТАТИ ЛИКОВНОГ КОНКУРСА

Жири у саставу: Марина Цветковић, учитељица, Дејан Марковић, наставник ликовног и Драган Маринковић Драма, директор „Табле“ је на основу прегледаних 140 радова, који задовољавају задате критеријуме конкурса, донео одлуку као што је доле наведено. Деца су у раду највише користила водене боје и темпере, али и пастелне и дрвене боје као и фломастере на папирној подлози различитих формата. Критеријуми којима се жири служио су стандардни: (1) оригиналност, затим (2) слобода изражавања (маштовитост) и (3) храброст у употреби боја. Ове године су се квалитетом издвојили радови ученика: ОШ „Јован Јовановић Змај“ и Ликовне радионице „ЕмАрт“ (у оба случаја ментор Емилија Грубанов Мартинек) из Суботице и ОШ „Жарко Зрењанин“ из Избишта (ментор Драгана Милутинов).

Прва категорија:

1. место: Тимон Вираг, II, ОШ „Јован Јовановић Змај“ Суботица, АП Војводина, Србија, тема: Победило је добро, ментор: Емилија Грубанов Мартинек;
2. место: Никола Стојановић, II-3, ОШ „Краљ Петар I“ Ниш, Србија, тема: Чаробна табла, ментор: Гордана Јовановић;
3. место: Ана Езвеђ, II, ОШ „Јован Јовановић Змај“ Суботица, АП Војводина, Србија, тема: Тетка ми је чаробна, ментор: Емилија Грубанов Мартинек.

Награда за ликовни израз: Александра Елизабет Линч, II, ОШ „Црњански“ Јагодина, Србија, тема: Тетка ми је чаробна, ментор: Александра Филиповић.

Награда за креативност: Александр Де Венеција, I, ОШ „Црњански“ Јагодина, Србија, тема: Тетка ми је чаробна, ментор: Јелена Гајић.

Похвале:

• Мате Вереш, II, ОШ „Јован Јовановић Змај“ Суботица, АП Војводина, Србија, тема: Победило је добро, ментор: Емилија Грубанов Мартинек;
• Левенте Мухи, II, ОШ „Јован Јовановић Змај“ Суботица, АП Војводина, Србија, тема: Победило је добро, ментор: Емилија Грубанов Мартинек;
• Петра Ђорђески, II-5, ОШ „Јастребачки партизани“ Мерошина, ИО Доња Расовача, Србија, тема: Тетка ми је чаробна, ментор: Драгана Станојевић;
• Ника Цветковић, предшколско, ОШ „Стефан Немања“ Ниш, Србија, тема: Тетка ми је чаробна, васпитач: Мирјана Васиљевић.

Друга категорија:

1. место: Дуња Андрашић, V, Ликовна радионица „ЕмАрт“ Суботица, АП Војводина, Србија, тема: Победило је добро, ментор: Емилија Грубанов Мартинек;
2. место: Огњена Чакић, V, Ликовна радионица „ЕмАрт“ Суботица, АП Војводина, Србија, тема: Победило је добро, ментор: Емилија Грубанов Мартинек;
3. место: Агатон Тишма, III-3, ОШ „Бошко Ђуричић“ Јагодина, Србија, тема: Чаробна табла, учитељица: Бојана Васић.

Награда за ликовни израз: Мила Лукић, IV, ОШ „Мика Митровић“ Брезјак, Коренита, Лозница, Србија, тема: Тетка ми је чаробна, родитељ/ментор: Тамара Лукић.

Похвале:

• Димитрије Радосавчев, III, Ликовна радионица „ЕмАрт“ Суботица, АП Војводина, Србија, тема: Победило је добро, ментор: Емилија Грубанов Мартинек;
• Лана Богдановић, IV-4, ОШ „Милић Ракић Мирко“ Прокупље, ИО Доње Кординце, тема: Тетка ми је чаробна, учитељ: Јелена Бабић;
• Милан Кљајић, III-3, ОШ „Братство јединство“ Куцура, АП Војводина, Србија, тема: Победило је добро, ментор: Марија Полдрухи.

Трећа категорија:

1. место: Дарко Кикош, VIII-1, ОШ „Жарко Зрењанин“ Избиште, АП Војводина, Србија, тема: Чаробна табла, ментор: Драгана Милутинов;
2. место: Миљана Ранић, VIII, ОШ „Жарко Зрењанин“ Избиште, АП Војводина, Србија, тема: Чаробна табла, ментор: Драгана Милутинов;
3. место: Анастасиа Мича, VIII-1, ОШ „Жарко Зрењанин“ Избиште, АП Војводина, Србија, тема: Чаробна табла, ментор: Драгана Милутинов;
3. место: Јелена Калдараш, VI-2, ОШ „Жарко Зрењанин“ Избиште, АП Војводина, Србија, тема: Чаробна табла, ментор: Драгана Милутинов.

Награда за ликовни израз: Никола Милованов, VII-1, ОШ „Жарко Зрењанин“ Избиште, АП Војводина, Србија, тема: Чаробна табла, ментор: Драгана Милутинов.

Похвале:

• Филип Аџић, VII-1, ОШ „Светозар Марковић“ Краљево, Србија, тема: Чаробна табла, ментор: родитељ Јасмина Новаковић Аџић;
• Дуња Влашић, VIII-1, ОШ „Жарко Зрењанин“ Избиште, АП Војводина, Србија, тема: Чаробна табла, ментор: Драгана Милутинов;
• Лука Јездић, VII-1, ОШ „Жарко Зрењанин“ Избиште, АП Војводина, Србија, тема: Чаробна табла, ментор: Драгана Милутинов.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com