Резултати

РЕЗУЛТАТИ ПРВОГ ТАБЛИНОГ ВАСКРШЊЕГ КОНКУРСА

СА БЛАГОСЛОВОМ ЊЕГОВОГ ПРЕОСВЕШТЕНСТВА ЕПИСКОПА НИШКОГ ГОСПОДИНА АРСЕНИЈА

Интернет часопис за подстицање дечјег стваралаштва Табла и
Библиотека Старац Никанор Хиландарац (при храму Васкрсења Христовог у Нишу) објављују

РЕЗУЛТАТЕ ПРВОГ ТАБЛИНОГ ВАСКРШЊЕГ КОНКУРСА

ученика основношколског узраста са јужнословенског говорног подручја

Ове године је на конкурс стигло 108 литерарних и 58 ликовних радова основаца из региона који пишу на једном од јужнословенских језика.

Сви литерарни и ликовни радови са овогодишњег конкурса ће бити представљени у Интернет часопису за подстицање дечјег стваралаштва „Табла“ (сваког дана по један, тачно у подне).

Честитамо свим награђеним ауторима и њиховим менторима.

На Васкрс, у недељу 24. априла, у 12 сати у Библиотеци „Старац Никанор Хиландарац“ при храму Васкрсења Христовог (ул. Љубомира Николића бр. 57, Ниш) ће бити додела награда. Молимо све награђене ауторе и њихове менторе да нам најкасније до понедељка 18. априла потврде долазак на адресу е-поште redakcija@tabla.org.rs

Награђеним ауторима и њиховим менторима који не могу да присуствују додели награда ће е-поштом стићи дипломе и похвалнице.

Резултати литерарног конкурса:

Жири за литерарне радове: Срђан Сиђа Живковић, главни уредник „Табле“, Ивана Ђурковић, песникиња, Елизабета Георгиев, стваралац за децу на српском и бугарском језику и Соња Андонов, професор.

Прва категорија:

1. место: Нада Ковачевић, II-3, ОШ „Никодије Стојановић Татко“ Прокупље, Србија, песма: Христос Васкресе, радост донесе, ментор: Љиљана Соколовић;
2. место: Дуња Кошуљандић, II-2, ОШ „Сремски фронт“ Шид, Србија, песма: Христос васкрсе, радост донесе, ментор (мајка): Љубица Кошуљандић;
2. место: Софија Ракочевић, ОШ „Алекса Бећо Ђилас“ Бијело Поље, Црна Гора, песма: Христос Васкресе, радост донесе, ментор: Тања Ракочевић, учитељица;
3. место: Јован Лукић, II-1 ОШ „Вељко Чубриловић“ Прибој, Република Српска, БиХ, песма: Христос Васкресе, ментор: Весна Латиновић;
3. место: Данка Јовичић, II-3 ОШ „9.октобар“ Прокупље, Србија, песма: Ускрс, учитељица: Силвана Маринковић;

Похвалнице:
Хелена Јанковић, II-1, ОШ „Коста Абрашевић“ Београд, Србија, песма: Христос васкрсе, радост донесе, ментор: мр Сања Благојевић-Бошковић;
Ружица Симикић, II-1, ОШ „Вељко Чубриловић“ Прибој, Република Српска, БиХ, песма: Христос васкресе, ментор: Весна Латиновић;
Стојан Флорић, II, ОШ „Хајдук Вељко“ Корбово, ИО Ртково, Србија, песма: Ускрс, ментор: Снежана Шолкотовић.

Друга категорија:

1. место: Петя Добромирова Димитрова, V клас, МГ „Баба Тонка“ гр. Русе, България, творба: Великден, родител: Мария Димитрова;
2. место: Страхиња Пенић, III-1, ОШ „Јован Аранђеловић“ Црвена Река, Србија, песма: Христос воскресе, радост донесе, ментор: Љиљана Пејчић;
2. место: Саша Василије Лисек, III-1, ОШ „Црњански“ Јагодина, Србија, песма: Христос васкресе, радост донесе, мeнтор: Александра Филиповић;
3. место: Душанка Николић, IV-3, ОШ “Симеон Араницки“ Стара Пазова, Србија, прича: Христос васкресе, радост донесе, ментор: Раде Николић;
3. место: Ђорђевић Николина, IV-4, ОШ „Ђура Јакшић“ Јелашница, ИО Просек, Нишка Бања, Ниш, Србија, наставник: Савић Драгана.

Трећа категорија:

1. место: Милош Богдановић, 7-Б, ОШ „Илија Кишић” Зеленика, Црна Гора, прича: Христос васкрсе, радост донесе, ментор: професорица Рајана Врбњак;
1. место: Марија Ераковић, VI-2, ОШ „Мића Станојловић“ Коцељева, Србија, песма: Христос васкрсе, радост донесе, ментор: проф. Татјана Јеремић;
2. место: Јован Гогић, 6-1, Прва основна школа краља Петра Другог, Ужице, Србија, песма: Христос васкрсе, радост донесе, наставник-ментор: Бранка Кнежевић;
2. место: Јована Глиџић, VI-3, ОШ „Стефан Немања“ Ниш, Србија, прича: Христос васкрсе, радост донесе, ментор: Taња Цекић;
3. место: Михаела Шолева, VIII-2, ООУ „Блаже Конески“ Велес, Северна Македонија, творба: Велигден, ментор: Костадинка Атанасова;
3. место: Лана Вељковић, VIII-3, ОШ „Васа Чарапић“ Бели Поток, Београд, Србија, песма: Христос васкрсе, радост донесе, наставница: Снежана Стојановић;
3. место: Матеја Бојић, VI-1, ОШ „Мића Станојловић“ Коцељева, Србија, песма: Христос васкрсе, радост донесе, ментор: Татјана Јеремић.

Похвале:
Лара Лазић, VIII-2, Литерарна секција „Насмејани анђели“ ОШ „Олга Милошевић“ Смедеревска Паланка, Србија, песма: Христос воскресе, радост донесе, ментор: професор Снежана Чаировић;
Лидија Аранђеловић, VIII-2, Литерарна секција „Насмејани анђели“ ОШ „Олга Милошевић“ Смедеревска Паланка, Србија, песма: Христос воскресе, радост донесе, ментор: професор Снежана Чаировић;
Невена Ивановић , VIII-2, Литерарна секција „Насмејани анђели“ ОШ „Олга Милошевић“ Смедеревска Паланка, Србија, песма: Христос воскресе, радост донесе, ментор: професор Снежана Чаировић;
Сандра Јелић, VIII-2, Литерарна секција „Насмејани анђели“ ОШ „Олга Милошевић“ Смедеревска Паланка, Србија, песма: Христос воскресе, радост донесе, ментор: професор Снежана Чаировић;
Кристијан Максимовић, VII-2, Литерарна секција „Насмејани анђели“ ОШ „Олга Милошевић“ Смедеревска Паланка, Србија, песма: Христос воскресе, радост донесе, ментор: професор Снежана Чаировић;
Милица Михаиловић, VIII-2, Литерарна секција „Насмејани анђели“ ОШ “Олга Милошевић“ Смедеревска Паланка, Србија, песма: Христос воскресе, радост донесе, ментор: професор Снежана Чаировић;
Нађа Грујић, VI-2, Литерарна секција „Насмејани анђели“ ОШ „Олга Милошевић“ Смедеревска Паланка, Србија, песма: Христос воскресе, радост донесе, ментор: професор Снежана Чаировић;
Невена Петковић, VI-2, Литерарна секција „Насмејани анђели“ ОШ „Олга Милошевић“ Смедеревска Паланка, Србија, песма: Христос воскресе, радост донесе, ментор: професор Снежана Чаировић;

Резултати ликовног конкурса:

Жири за ликовне радове: Драган Маринковић Драма, директор „Табле“, Јасмина Јерковић, наставник информатике, Оливера Рашић, наставник математике, протојереј Бобан Стојковић, професор Богословијe, Дејан Марковић, наставник ликовног и Миодраг Савић, учитељ.
Осећамо потребу да образложимо одлуку у вези са другом категоријом. Наш став је да, када нема довољно радова у некој од категорија, то не треба да значи да ће аутоматски сви приспели радови у тој категорији бити награђени. Напротив, биће награђени само они радови за које сматрамо да својим квалитетом заслужују да буду награђени. Један од наших најважнијих критеријума за оцењивање ликовних радова је оригиналност и баш то је недостајало другим радовима у другој категорији да буду награђени. Немојте на конкурсе слати готове радове нађене на интернету или сцене из видео игрица, јер то не може проћи. А не може проћи јер се на њима не види ваш труд.

Прва категорија:

1. место: Миња Јанковић, II, ОШ „Светозар Марковић“, Врање, Србија, рад: Христос васкрсе – радост донесе! (Microsoft Paint), педагог-ментор: Миомир Дејановић;
2. место: Искра Машић, I, ОШ „21. октобар“ Крагујевац, Србија, рад: Ускршња слагалица (Procreate), педагог и ментор: Вијолета Мартаћ, учитељица;
2. место: Влада Љубић, II-3, ОШ „Јован Јовановић Змај“ Врање, Србија, рад: Христос васкрсе, радост донесе (Microsoft Paint), ментор: учитељица Љиљана Поповић;
3. место: Андреј Николић, II-1, ОШ „Вељко Чубриловић“ Прибој, Република Српска, БиХ, рад: Христос Васкрсе (Windows 3D бојанка), ментор: Весна Латиновић;
3. место: Миа Милосављевић, II, Прва основна школа краља Петра II, Ужице, Србија, рад: Христос васкрсе, радост донесе (Bitmap Image, Microsoft paint), учитељица: Љубинка Мијатовић.

Друга категорија:

1. место: нема добитника
2. место: Гала Обрадовић, 9 год, ОШ „Марија Бурсаћ“ Београд, Србија, рад: Васршња радост (Microsoft Paint), учитељица: Весна Стојановић.
3. место: нема добитника

Трећа категорија:

1. место: Соня Генова, 14 год, Гимназия „Райко Цончев“, гр. Добрич, България, творба: Ангел (GIMP), родител: Десислава Генова;
2. место: Жанет Генова, 14 год, Гимназия „Райко Цончев“, гр. Добрич, България, творба: Вяра (GIMP), родител: Десислава Генова;
3. место: Алекса Здравковић, 13 год, ОШ „Станимир Вељковић – Зеле” Бојник, Република Србија, рад: Христова победа над смрћу (Adobe Illustrator), ментор: вероучитељица Јулијана Стојановић.