Бадње је јутро, а ми идемо у гај,унети бадњак у кућу наш је обичај.Назиру се, на маленом брегу,дечји трагови у дубоком снегу.Радосни им гласови одјекују,на јутарњу службу пожурују.
Snijeg je te večeri padao tiho,kao da ne želi probuditi svijet.Lampice su svjetlucale niz ulicu,a iz kuća se širio miris kolača i cimeta.Bio je to najradosniji dio godine -ali ne i u mom srcu.Sjedila