Љубав није само ријеч
Љубав није само ријеч. Љубав није кад су двије особе заљубљене. Љубав је оно што осјећамо према породици, друговима, животињама и стварима које нас чине срећним. Љубав према породици је најтоплија и најбоља. Такву љубав дијелимо са родитељима, браћом, сестрама и родбином. Другарска љубав је кад ти неко помаже и кад те неко поштује, јер то нас учи да будемо људи. Треба да радимо ствари што нас чине срећним, јер тако његујемо љубав. А она се новцем не може купити!
Ја волим своју мајку и она је мене научила да волим, поштујем и да бринем о другима. Мајчина љубав је најбоља и најискренија. Увијек када сам тужан, моја мајка ме усрећи. Довољан је један топли загрљај њен да ми поправи дан. Трудим се да јој помогнем у свему као што она мене помаже. Волим када са њом гледам филм и разговарам. Мајка је увијек ту за мене, зато покушавам и ја да помогнем њој кад јој је потребна помоћ и да увијек водим бригу о њој.
Љубав је нешто најљепше и нешто што нас учи кроз цијели живот. Људе које волимо и који нас воле не треба да пуштамо из свог живота, јер с њима ћемо учити о саосјећању и бризи. Љубав није само ријеч, љубав су дјела и људи које волимо, они људи за које знамо да ће бити ту кад је најтеже. За мене је то моја мајка.
За Табла Фест 25
Емир Ћамили, 8-4, ЈУ ОШ ”Анто Ђедовић” Бар, Црна Гора
Менторка: Љиљана Миловић, проф.


